שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הישראלי הכלוא במצרים פתח בשביתת רעב
  עודה טראבין, המרצה עונש מאסר במצרים כבר יותר מ-12 שנה פתח אתמול בשביתת רעב במחאה על שלדבריו "לא ניתנה לי ההזדמנות והזכות המשפטית למשפט חוקי וצודק". הוא ביקש משגריר ישראל בקהיר ליידע את רה"מ נתניהו בעניין

  האזרח הישראלי עודה טראבין, המרצה עונש מאסר בכלא במצרים כבר יותר מ-12 שנה באשמת ריגול לטובת ישראל, פתח אתמול (ג') בשביתת רעב במחאה על מאסרו משנת 2000, שנגזר עליו בהיעדרו.

   

  עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  טראבין, שנידון בזמנו ל-15 שנות מאסר, שלח בימים האחרונים מכתב בן שני עמודים בכתב ידו לשגריר ישראל בקהיר, יעקב אמיתי, שבו כתב: "אני מבקש מאדוני המכובד מתוקף היותו שגריר מדינת ישראל ונציגו של ראש הממשלה במצרים להעביר את הידיעה על שביתת הרעב שלי לראש הממשלה בנימין נתניהו ולנשיא מצרים מוחמד מורסי".

   

  דיווחים נוספים ב-ynet:

  מאבק נמלי הים בלפיד: "שלא ינסו אותנו"

  המחלוקת על הנשק הכימי: 'לישראל ראיות ישירות'

  רצח היהודים בבוסטון: "רפי, מקווים שתנוח כעת"

    

  עודה טראבין, תושב רהט, נידון בשנת 2000 ל-15 שנות מאסר באשמת סיוע לאיסוף חומר מודיעיני. אלא שבניגוד למקרה של עזאם עזאם, משפטו נערך שלא בפניו, ללא ידיעתו, בשעה ששהה בישראל. בשנים האחרונות דובר לא מעט על ניסיונות להשלמת עסקה לחילופי אסירים בין ישראל למצרים שבמסגרתה יוחזר טראבין תמורת שחרורם של עשרות עצירים מצרים ששוהים בכלא הישראלי, אך עד כה הדבר לא יצא לפועל.

   

  לפני כשנתיים עוררה שורת פרסומים בעניין תקווה שטראבין ישוחרר בעסקת שחרורו של הישראלי אילן גרפל, שהיה עצור במצרים ארבעה חודשים וחצי, אך הדבר לא יצא לפועל.

   

  טראבין הסביר במכתב כי גזר הדין נפסק נגדו "מבלי שניתנה לי ההזדמנות והזכות המשפטית, שמגיעה לי בהתאם לאמנת זכויות האדם של האו"ם והאמנה הבינלאומית לזכויות אזרחיות ומדיניות, להגן על עצמי על רקע האשמה שיוחסה לי, לערער עליה, ולערוך לי משפט חוקי וצודק". במכתב האשים טראבין את ישראל כי "היא הפרה את המחויבות המשפטית והמוסרית שלה כלפיי בשמירת הזכויות שלי והחירות שלי ובכך שלא פעלה ברצינות לשחרורי מהכלא כשהיא יודעת באופן מוחלט כי אני חף מהאשמה שמיוחסת אליי".

   

  טראבין האשים במכתב את מצרים בכך שהפרה את התחייבויותיה הבינלאומיות ואת הסכם השלום עם ישראל לפיו "מצרים תגן על הזכויות והחירויות של אזרחי ישראל בעת הימצאותם בשטחה של מצרים ואפילו במצב שבו אותם אנשים מואשמים בפשעים על אדמת מצרים".

   

  "אני היחיד שמשלם את מחיר הנקמה והשנאה למדינת ישראל ולראש הממשלה שלה מצד הממשלה המצרית והעומד בראשה", כתב טראבין שביקש מראש הממשלה לפנות למועצת הביטחון של האו"ם ולהגיש תלונה נגד מצרים ובנוסף להגיש תביעה לבית הדין הבינלאומי.

   

  טראבין אף הבהיר במכתבו: "אני אמשיך, אם ירצה אללה, בשביתת הרעב עד

  שהסוגיה תיפתר ואני אשתחרר מהקיפוח הזה". לבסוף הוא הטיל על ראש הממשלה נתניהו, נשיא מצרים מורסי, שר הפנים המצרי ושירות בתי הסוהר במצרים את האחריות הישירה על מצבו. 

   

  עו"ד יצחק מלצר, בא כוחו של טראבין, אמר בתגובה לשביתת הערב של מרשו בשיחה עם ynet: "משפחתו של עודה טראבין ואנוכי מאשימים את ממשלת מצרים בכך שהביאו אותו לפתוח בשביתת רעב בצעד של ייאוש לנוכח אטימותה של ממשלת מצרים". הוא קרא למצרים "להתעשת בטרם ייגרם לעודה טראבין נזק בריאותי כלשהו כתוצאה משביתת הרעב".

   

  "כל שעל מצרים לעשות הוא לשחרר את עודה טראבין ללא דיחוי בהתאם לקביעת הוועדה למאסרים שרירותיים של מועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה", הוסיף עו"ד מלצר.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים