שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בסימן ל"ג בעומר: טיולים ואירועים לסוף השבוע
  סיורים ללא תשלום בגן הבוטני בת"א, סדנאות פיסול בסוכר בצבעי אש, טיול לילי ברמת מנשה לאור לפידים, תחרויות חץ וקשת בי-ם ושאר אירועים בסימן חג המדורות. יהיה אש!

  צפון

   

  תיאטרון חוצה גבולות

  מרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי מקיים זו השנה השלישית את פסטיבל "מה שלומי על הגבול", פסטיבל רב-תחומי חוצה גבולות. האירוע יתקיים במרכז שלומי לתיאטרון אלטרנטיבי ובמרכז הקהילתי שלומי. במסגרת הפסטיבל יועלו ההצגות "טיארות" ו"לה פטיט אלן", שהן הפקות מקור של התיאטרון. נעמי יואלי תעלה את ההצגה "נתיבה: בין הספירות", קבוצת התיאטרון ORTO-DA תציג את "אבנים" יצירתו של ינון צפריר אשר זכתה בתואר כאחת מעשרת היצירות הטובות בעולם. ההצגות האורחות מועלות בשיתוף במה אחרת של מפעל הפיס. במסגרת האירועים האמנותיים יעלו מספר מופעים ללא תשלום לקהל הרחב.

  מתי: שני, 29 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  בצבעים של אש

  ב"מתוקאיה" שבקיבוץ בית זרע חוגגים את ל"ג בעומר בסדנאות יצירה של פיסול מבצק סוכר בצבעי האש: אדום, צהוב וכתום. המשתתפים יוכלו להכין פרצופים מחייכים על בסיס של ביסקוויט פתי בר, עם שלל תסרוקות בצבעי האש. הסדנאות מתאימות לכל המשפחה וניתן להצטרף אליהן במשך כל היום עד לשעה לפני הסגירה ללא תיאום מראש. במקום גם בר קפה וקינוחים.

  מתי: ראשון-שני, 29-28 באפריל, 18:00-10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 04-6775422, 052-8197190

   

  שישי חופשי בחניתה

  סיור שישי חופשי של קרן קימת לישראל יתקיים השבוע אל עין כובשים ביער חניתה. הטיול מותאם לכל המשפחה וימשך כשעתיים עד שלוש בשילוב של נסיעה במכוניות פרטיות והליכה קצרה בשבילי היער.

  מתי: שישי, 26 באפריל, 10:00

  מחיר: ללא תשלום

  לפרטים: מותנה בהרשמה מראש ב"קו ליער", 1-800-350-550

   

  חניתה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  חניתה(צילום: זיו ריינשטיין)

  מערות מסתור מימי בר-כוכבא

  טיול מודרך למשפחות בחורבת רומא שבבקעת בית נטופה בגליל התחתון. זחילה לאור פנסים במערכת מסתור מתקופת בר כוכבא והמשך לטיול בגליל התחתון בין בריכות מים וירק בנחל צלמון.

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  קטנטנים בנחל צלמון

  טיול מודרך למשפחות עם קטנטנים בנחל צלמון. המטיילים יוכלו לצפות בדגי הנחל, בצמחייה האופיינית ולנוח בצל העצים. ניתן להשתכשך בבריכות רדודות ולקפוץ בין סלעים ופריחות.

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מעברי סתרים ומגדלי שמירה

  סיור לאור עששיות בגן לאומי מבצר נמרוד בין מעברי סתרים, אולמות מרשימים, מגדלי שמירה ומאגרי מים.

  מתי: שישי, 26 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  סיור בחמת טבריה

  סיור למשפחות בגן לאומי חמת טבריה. המטיילים יבקרו בגלגל המזלות שבבית הכנסת לקול פכפוך מי המעיינות החמים והזכים שזורמים באתר.

  מתי: שישי ושבת, 27-26 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  הנשרים והיחמורים של הכרמל

  בחי-בר כרמל יתקיימו סיורים מודרכים למשפחות בדגש על השיקום שלאחר השריפה הגדולה. סיור בשמורת הטבע, במהלכו יפגשו המטיילים את בעלי החיים החוזרים לחי בר לאחר השריפה. הנשרים, יחמורים, אייל הכרמל, עזי הבר וכבשי הבר.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 10:00, 12:00 ו-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  חי-בר כרמל (צילום: שי רוזנצוויג) (צילום: שי רוזנצוויג)
  חי-בר כרמל(צילום: שי רוזנצוויג)

   

  טעמים מן הטבע

  פסטיבל "טעם הטבע" השנתי, אירוע שכולו טעמים, ניחוחות וצבעים, יתקיים במתחם המשתלות, בקיבוץ יגור. במהלך האירוע ייערכו במקום סדנאות בישול עם השף קונדיטור מיקי שמו, בהשתתפות הקהל ויוקמו מגוון דוכני תצוגה. בנוסף תתקיים בשטח המשתלות פעילות לילדים, הכוללת שתילת ירקות. בין שבילי המשתלה ובגינות התבלינים יוקם שוק איכרים.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 19:00-0:00

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 04-9848108

   

  צילומי בוגרים

  בתערוכת הבוגרים של קורסי הצילום במוזיאון לצילום בגן התעשייה תל-חי, יוצגו תצלומים של בוגרי הקורסים השונים. העבודות ממחישות את הנושאים השונים והמגוונים שנלמדו בקורסים כגון: פרויקטים ייחודיים, צילומי סטודיו, צילומי טבע ונוף, צילום לילה, צילום דוקומנטרי ודומם.

  מתי: חמישי-שבת, 27-25 באפריל

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 04-6816700

   

  עמקים

   

  יורדים למערות מעוטרות

  סיור מודרך למשפחות בגן לאומי בית שערים. הסיור במערות התת-קרקעיות, יחשוף בפני המטיילים את מורשתו המפוארת של העם היהודי בתקופת בית שני, את דמותו של רבי יהודה הנשיא ואף אומנות יהודית עתיקה עליה ניתן ללמוד משלל העיטורים והתבליטים שבמערות. בנוסף ניתן ליהנות מפריחת כליל החורש המתרחשת בעונה זו של השנה.

  מתי: שישי-שבת, 27-26 באפריל, 10:00, 11:00 ו-12:00 בשבת גם ב-13:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  רמת מנשה לאור לפידים

  טיול לילי למשפחות ברמת מנשה לאור לפידים. המשתתפים ילמדו על היתרונות והחסרונות של העלטה, מהי המשמעות של ל"ג בעומר ולאיזה צורך הדליקו מדורות בעבר. לסיום קומזיץ, תפוחי אדמה אפויים ושירה בציבור.

  מתי: ראשון, 28 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  רמת מנשה (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  רמת מנשה (צילום: רונית סבירסקי)

   

  פסלים בגן התעשייה

  גן התעשייה החדש בנצרת, הממוקם בסמוך להר הקפיצה יפתח לקהל הרחב. במבנה המרכזי מוצגת תערוכת פסלי הברונזה של האמנית סנא פרח בשארה, בה מגוון פסלים של נשים, משפחות וציפורים. מאפייני הפסלים הם: אלמנט הפירוק המקיים את השלם, מודולאריות המדמה משחק הרכבה, טשטוש הגבול בין החומר והרוח, נשים אוניברסאליות שאינן נושאות זהות לאומית, דתית או אתנית.

  מתי: חמישי, 25 באפריל, 16:00-8:00 ושישי, 26 באפריל, 13:00-8:00

  מחיר: הכניסה ללא תשלום

  לפרטים: 04-9873011

   

  פסיפסים עתיקים בציפורי

  סיור מודרך בגן לאומי ציפורי שהייתה לבירת הגליל בתקופת המשנה. המקום בו ישב הסנהדרין ובו חתם רבי יהודה הנשיא את המשנה. הסיור עובר בשבילים העתיקים של העיר, בין הפסיפסים המרשימים שנשמרו עד היום.

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מטפסים אל תל מגידו

  סיור מודרך בגן לאומי מגידו. המטיילים יטפסו אל תל מגידו וילמדו על סיפורי אחאב ושלמה המלך, יבקרו במחסנים ובאורוות הסוסים וכן במנהרת פיר המים.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 10:00 ו-12:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  תל מגידו (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  תל מגידו(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  מרכז

   

  תצפית כוכבים ומחילות מסתור

  סיור עששיות בגן לאומי הרודיון, המקום בו בחר המלך הורדוס הגדול להקים את אחוזת הקבר שלו ונתן לו את שמו. תצפית כוכבים, ביקור בארמון מבוצר, ירידה למאגרי המים בעקבות לוחמי בר כוכבא ומחילות המסתור שבנו הלוחמים בתוך מערכת המים של ההר.

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: באתר האינטרנט

   

  חץ וקשת ומרוץ שקים

  במוזיאון "החצר הישנה" בקיבוץ עין שמר תיערך פעילות מיוחדת לכבוד ל"ג בעומר. הפעילות כוללת: יצירת חץ וקשת ואשפת חיצים, ירי בחץ וקשת, תחרויות הישרדות ביניהן מרוץ שקים, מרוץ מריצות ומשיכת חבל. בנוסף, אפיית לחמניות במאפיה משוחזרת, סיור בעגלה רתומה לטרקטור בקיבוץ, סיור חוויתי במוזיאון וצפייה בסרט אור קולי. משך הפעילות כשלוש שעות.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 15:00-10:00 (מומלץ להגיע עד 13:00)

  מחיר: ילד 45 שקל (מגיל שנתיים), מבוגר 40 שקל

  לפרטים: 04-6374327

   

  עשרות תזמורות "ביג בנד"

  להקת פורטרט מתאחדת למופע מיוחד עם דנה ברגר. שלמה גרוניך מארח את מארש דונדורמה ומתי כספי על במה אחת עם 580 נגנים בו זמנית ב"פסטיבל כפר סבא לביג בנד ולתזמורות". במסגרת הפסטיבל יופיעו גם עשרות תזמורות ולהקות 'ביג בנד' מהארץ ומהעולם, תזמורות צועדות, דמויות מוסיקליות, מופעי נגינה באוויר ומופעי רחוב.

  מתי: חמישי, 25 באפריל

  מחיר: הכניסה חופשית

  לפרטים: 09-7640740

   

  חרקים, מכוניות ושירי פופ

  בגן הלאומי ירקון יתקיים אירוע המוקדש כולו לחיפושיות: לאגם, לפלג ולחורשת האקליפטוסים העבותים הצטרפו חרקים, היסטוריה, מכוניות ושירי פופ קלאסיים. המבקרים בגן ילמדו על החרקים, שבלעדיהם הטבע בעולם היה נראה אחרת. בנוסף, יגיעו לאתר מכוניות מדגם חיפושית של מועדון החמש ומועדון החיפושיות הישראלי ושירי הביטלס יבוצעו על ידי להקת beatles 4 sale.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 15:00-11:00

  מחיר: ללא תשלום, למעט דמי הכניסה לגן

  לפרטים: 03-9030760

   

  המדע שמאחורי הלהבה

  בגן המדע של מכון דוידסון ברחובות יקיימו פעילות מדעית הקשורה לאש וללהבות לכבוד ל"ג בעומר. במקום יערכו סדנאות יצירה והדגמות להיכרות עם המדע שמאחורי הלהבה, ואת התופעות המדעיות הקשורות לאש. מדריכי הגן ידגימו הדלקת אש בדרכים לא שגרתיות וגם דרכים חדשות לכבות להבות. שאלות בוערות כמו 'איזה צבע יש לאש' ו'כיצד אפשר ליצור אש מקרני שמש' יודגמו תוך הקפדה על בטיחות. באודיטוריום ידגימו מערבולת אש וכיבויה על ידי יצירת מטף ביתי.

  מתי: שבת-שני, 29-27 באפריל, 17:00-10:00

  מחיר: 40 שקל למבוגר, 35 שקל לילד, 150 שקל למשפחה

  לפרטים: 08-9342381

   

  צפרות בשביל הפריחות

  סיור מודרך בעקבות הציפורים הנודדות ולכבוד יום נדידת העופות הבינלאומי יתקיים בגן לאומי בית גוברין. סיור יודרך על ידי צפר מומחה בשיאה של עונת הנדידה, לאורך "שביל הפריחות". משך הסיור כ- 3 שעות. מומלץ להצטייד במשקפות.

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  שרידי חורבן המרד

  טיול לאוהבי לכת באתרי פארק עדולם-צרפת לקראת ל"ג בעומר. המשתתפים ייצאו אל יישובי מרד בר כוכבא שבפארק לטיול בדגש היסטורי-ארכיאולוגי. סיור בחורבת עתרי, שתושביה נלחמו נגד הכובש הרומי והתבוננות בשרידי החורבן שנותרו בכפר הקטן. לאחר מכן נסיעה לטיול בחורבת בורגין, שתושביה נמנעו ממלחמה נגד הרומאים וטיול בין מבנים ומערות ששרדו מתקופת המרד נגד הרומאים במאה השניה לספירה.

  מתי: שישי, 26 באפריל, 8:00

  מחיר: 30 שקל למשתתף

  לפרטים: בהרשמה מראש ב"קו ליער" 1-800-350-550

   

  פרפרים בבטן

  במדיטק חולון יועלו 2 הצגות לילדים: "חלומות של פח" בהשראת ספרו של סמי מיכאל "פחונים וחלומות" (לגילי 8 ומעלה). ו"פרפרים בבטן" חווית תיאטרון לקטנטנים בשילוב אמנויות (לגיל 2 ומעלה).

  מתי: שבת, 27 באפריל, 11:00, 11:30 ו-12:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-5021552

   

  פויקה, סיור וסרטי טבע

  סיור לילי בגן לאומי ירקון המשלב חווית חושים של טעם, ראיה ושמיעה. מתחילים בהיכרות עם סיר הפויקה וכיצד מכינים בעזרתו ארוחת ערב. בזמן שהאוכל יתבשל לאיטו יוצאים לטיול בחשיכה בעקבות הטבע בירקון ומגלים את הקשר בין התנשמת, הרכבת והלילה. חזרה לארוחת ערב ולהקרנת סרטוני טבע מחיי התנשמת. כל משתתף בקבוצה יקבל מצוות השפים מצרך לבישול אותו יצטרך להביא לסיור.

  מתי: חמישי, 25 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  לימי מרד בר כוכבא

  טיול מודרך למשפחות בחרבת בורגין שם יחזרו המטיילים בזמן לתקופת הבית השני ומרד בר כוכבא. יראו את העדויות לצורת החיים הקדומה: יזחלו במערכת מסתור תת קרקעית, יראו מערות קבורה, גת ובורות מים.

  מתי: שני, 29 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  מערת קבורה בחורבת בורגין (צילום: רונית סבירסקי) (צילום: רונית סבירסקי)
  מערת קבורה בחורבת בורגין(צילום: רונית סבירסקי)

   

  חושפים אוצר של זהב

  אביר אלמוני שכח כד מלא זהב באפולוניה והמבקרים מתבקשים למצוא אותו. פעילות למשפחות בגן לאומי אפולוניה בהשראת אוצר הזהב שנחשף הקיץ בחפירות שנערכו במקום. סיור בין ערביים בגן להכרת העיר הצלבנית יחד עם חידות, משימות וכתבי סתרים שיובילו את המשתתפים אל האוצר. בשעת שקיעה תה חם וכיבוד קל (תמורת מטבעות זהב)

  מתי: שישי, 26 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מים, צלבנים ועטלפים

  סיור לקראת חשיכה בין מים, צלבנים ועטלפים בגן לאומי עין חמד. הסיור יכלול את המורשת והטבע של הגן ויתמקד בעטלפים, שליש מיונקי ארצנו שרובם בסכנת הכחדה, בהרצאה חווייתית ומעשירה המלווה בתמונות וסרטונים. הקינוח יהיה טיול עששיות בדגש עטלפים ובליווי גלאי מקצועי לאיתור קולות עטלפים.

  מתי: ראשון, 28 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  משחק משימות

  טיול אחר צהרים לכבוד ל"ג בעומר בשמורת הטבע נחל מערה. באמצעות משחק משימות יצאו המטיילים להרפתקה המגלה סודות מתקופתו ומחייו של בר כוכבא. טיול בנחל מערה, בו יחקרו המשתתפים, יאספו מידע ויקבלו תשובות לפתרון החידה, מה בין בר כוכבא לנחל המערה?

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מערת המבוך

  סיור מודרך למשפחות לאור עששית בעולם התחתון של מערת המבוך בבית גוברין. במהלך הסיור יעברו המטיילים בקולומבריום, בבית הבד ובעוד כוכים רבים מהם מורכבת המערה. לסיום שתיית תה מצמחי הגן.

  מתי: חמישי, 25 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  בית גוברין (צילום: רון פלד) (צילום: רון פלד)
  בית גוברין (צילום: רון פלד)

   

  קטנטנים מאירים

  סיור "עששונית" למשפחות עם קטנטנים בגן לאומי בית גוברין. מסלול הליכה מעגלי לאור עששיות המסתיים במערת הפעמון. לסיום סדנה ליצירת פעמון ושתיית תה מצמחי הגן.

  מתי: חמישי, 25 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  צפרות בתנינים

  סיורי צפרות היוצאים משמורת הטבע נחל תנינים. עושר בתי הגידול של הנחל וגדותיו, צמחיית הסבך, שטחי בריכות נרחבים החוף והים, שמושכים אליהם מיני ציפורים, חלקן יציבות ואחרות חורפות או נודדות. מומלץ להצטייד במשקפות.

  מתי: שבת, 27 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  סכר נחל תנינים (צילום: אודי רן) (צילום: אודי רן)
  סכר נחל תנינים(צילום: אודי רן)

   

  רבי עקיבא בקיסריה

  סיור ערב בליווי עששיות מתקיים בעתיקות קיסריה. הסיור מתמקד בסיפורי גבורה יהודיים מימי המרד הגדול, סיפור רבי עקיבא וקורות המתיישבים היהודים בעיר בתקופת הרומאים. הזדמנות לראות את קיסריה באור אחר.

  מתי: שישי, 26 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  משחק, מחול ולוליינות

  קיסריה, שהייתה מרכז החיים התרבותיים והמסחריים בעת העתיקה, מתעוררת לחיים בפסטיבל של העת העתיקה שיערך בגן הלאומי. שחקנים בדמות סוחרים, איכרים, פועלי נמל, המלך הורדוס, המלכה ושומרי המלך יסתובבו בין המשפחות, ישחזרו את הווי החיים, חיי המסחר, הבידור והתרבות בקיסריה הקדומה ויצרו אווירת שוק ברוח התקופה. המופעים יכללו סגנונות תיאטרון שהיו נהוגים בתקופה הרומית ביניהן: משחק, שירה ומחול; קרקס, לוליינות ומופעי אש; קרבות במה; נגינה בכלי מוסיקה שונים.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 16:00-11:00

  מחיר: כלול בדמי הכניסה לגן

  לפרטים: 3639*

   

  תל אביב

   

  סיורים ללא תשלום בגן הבוטני

  הגן הבוטני של אוניברסיטת תל אביב פותח את שעריו לסיורים מודרכים לקהל הרחב ללא תשלום. במסגרת הסיורים המודרכים ייחשף הקהל למיני צמחים שונים מהארץ ומהעולם, ביניהם מינים המצויים בסכנת הכחדה. המסיירים בגן הבוטני יוכלו ליהנות מיופי הטבע ועושר חלקות הצומח, כמו גם יוכלו לצפות בתופעות אקולוגיות ואבולוציוניות חשובות.

  מתי: שישי, 26 באפריל, מהשעה 9:00

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  הגן הבוטני בת"א (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
  הגן הבוטני בת"א(צילום: זיו ריינשטיין)

   

  סיור בעקבות גרפיטי

  סיור גרפיטי בהנחיית האמן יהונתן כיס-לב, "גרפיטי – ונדליזם או אמנות". הסיור יעבור בשכונת פלורנטין ובסמטאות הסמוכות לה, ויבחן בעיניים ביקורתיות עבודות ריסוס וצבע, הדבקות ומיצבים תוך התייחסות לכך אמנות כן או לא. ביקור באזורים שאינם גלויים לקהל והתבוננות בעבודותיהם של Know Hope, Klone, ניצן מינץ ושיחה על המעבר הבעייתי מהרחוב לגלריות. כמו כן, ביקור במושבה האמריקאית ההיסטורית, הצמודה לשכונת נווה צדק.

  מתי: שישי, 26 באפריל, 11:00

  מחיר: 50 שקל

  לפרטים: בהרשמה מראש: 054-8133033

   

  בדרך לגימנסיה

  סיור מודרך בתל אביב בעקבות התערוכה "ימי הגימנסיה" המוצגת במוזיאון ארץ ישראל, על עשוריה הראשונים של הגימנסיה העברית הראשונה בעולם. סיור העוקב אחר התפתחות הקהילה היהודית ומערכת החינוך ביפו בעקבות העליות הראשונות עד להקמת אחוזת בית.

  מתי: שישי, 26 באפריל, 11:00

  מחיר: 60 שקל למשתתף

  לפרטים: 03-5464917

   

  יוצרים מיוחדים

  גלריה ZOA על שם דבורה פישר בבית ציוני אמריקה תל אביב מציגה את התערוכה 'מה שהלב מרגיש', תערוכה חדשה פרי יצירתם של אנשים עם צרכים מיוחדים. התערוכה, 'מה שהלב מרגיש', כוללת עשרות ציורים שצוירו בהשראת דמיונם ועושרם הפנימי של היוצרים, אמני עמותת צ'יימס ישראל לצד יצירות של אמנים ישראלים היוצרים דיאלוג מרתק.

  מתי: חמישי-שבת, 27-25 באפריל

  מחיר: הכניסה חופשית

   

  אמנות דו-לאומית

  'תסיסה - דיור, שפה, היסטוריה – דור חדש בערים היהודיות-ערביות', תערוכה חדשה המוצגת בימים אלו במוזיאון נחום גוטמן לאמנות ונותנת ביטוי לעשייה אמנותית בערים מעורבות יהודיות-ערביות מאז אירועי שנת 2000. התערוכה מציגה את הנושא באמצעות אמנות פלסטית, דימויים נעים, פעילויות במרחב ומוסיקה. בנוסף, יתקיים ב-9 במאי כנס שיעסוק באקטיביזם ושינוי בערים הדו-לאומיות בישראל. ידברו בו פעילים, נציגים של תנועות וארגונים ויוצרים מהערים הדו לאומיות.

  מתי: חמישי-שבת, 27-25 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-5161970

   

  ירושלים

   

  סיור מדורות בשכונות החרדיות

  סיור מודרך בנתיבי האש בשכונות החרדיות של ירושלים. תושבי השכונות משולהבי שמחה נעים במעגלים סביב מדורות ענק המאירות את הכתלים ומחממות את העיר. המסלול יעבור דרך שכונות זכרון משה, גאולה, מאה שערים ובית ישראל. יש לבוא בלבוש צנוע, נשים בחצאיות וגברים עם כיפה.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 20:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203461

   

  מאה שערים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  מאה שערים(צילום: AFP)

   

  סוד הגן הנעלם

  סיור מודרך יעבור בין סמטאות וגדרות האבן הירושלמיות שם נחבאות גינות מטופחות, צבעוניות, ריחניות ומפתיעות. הסיור ילווה בסיפורים על דמויות מיוחדות ותקופות מגוונות ובעקבות סוד הגן הנעלם בעיר העתיקה וסביבתה. יש לבוא בלבוש צנוע.

  מתי: שישי, 26 באפריל, 10:00

  מחיר: 95 שקל

  לפרטים: 02-6203461

   

  בעקבות "יסמין" של אלי עמיר

  סיור בעקבות "יסמין", יצירה פרי עטו של הסופר אלי עמיר. הסיור יעבור דרך שכונת מוסררה אל רחוב צלאח א-דין, בתי משפחת חוסייני, שכונת א- זאהרה ושכונת שיח' ג'ראח. המסלול עוקב אחר סיפורם של נורי ויסמין שמנסים בדרכם המיוחדת להחזיר את החיים למסלולם במזרח העיר אחרי מלחמת ששת הימים. במהלך הסיור יוקראו קטעים מן הספר (מומלץ להצטייד בספר). יינתנו הסברים על אתרים אחרים באזור בו עובר הסיור. יש לבוא בלבוש צנוע. הסיור מלווה על ידי מאבטח.

  מתי: שישי, 26 באפריל, 09:30

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203463

   

  מטיילים על טיילת החומות

  סיור מודרך יערך על טיילת החומות הצפונית. הסיור מתאים לאוהבי תצפיות וחובבי מדרגות, שמחפשים מבט לא שגרתי על ירושלים. מטיילת החומות הצפונית ממשיכים דרך שער יפו עד לשער האריות תוך תצפית על

  הרובע הנוצרי והמוסלמי ומשם אל סמטאותיה הציוריות של העיר העתיקה.

  מתי: שבת, 27 באפריל, 10:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6203606

   

  ירושלים ירוקה ונגישה

  הכנס הבינלאומי הראשון "עלייה לרגל ירוקה ונגישה" יתקיים בירושלים. מטרת הכנס היא לקשר בין עלייה לרגל של מיליוני תיירים בשנה לערים הקדושות בעולם ולעיר ירושלים בפרט, אל נושא איכות הסביבה. בין האירועים: תערוכה של 18 גלובוסים ענקיים ומעוצבים שיוצבו בטיילת ממילא; הקרנת סרטים בקולנוע "אקו- סינמה" שמוקם לרגל יום כדור הארץ; קבלת פנים ליורגן נילסון- חבר במסדר סנט לזרוס שביצע עלייה לרגל משבדיה לירושלים ויחתום את מסעו הרגלי בכנס; חשיפת המנה הירוקה של בכירי השפים הירושלמים; השקת רכבי באגיס חשמליים להרחבת הנגישות בעיר העתיקה והשתתפות של דוברים בינלאומיים שינאמו במהלך הכנס.

  מתי: חמישי-שישי, 26-25 באפריל

  מחיר: בתשלום

   

  גן העדן החבוי

  סופשבוע בסמטאות של מרכז ירושלים ועין כרם עם פינות חבויות, דמויות ירושלמיות ססגוניות וסיפורי אהבה כפי שהיו רק בעיר המיוחדת הזו. בשישי בערב טיול בין רחוב הנביאים למחנה יהודה. בסמטאות הפחות מוכרות של מרכז העיר יכירו המשתתפים את הדמויות שחיו שם בליווי סיפורי אהבה. בשבת בבוקר סיור בעין כרם, בתי קברות מספרים, אוצרות אבודים, "גן העדן החבוי", אמנים מקומיים ומנזרים. לינה במתחם שקט ליד קתדרלת סנט ג'ורג', כולל ארוחות ערב ובוקר.

  מתי: שישי-שבת, 27-26 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 03-6388688

   

  שוק מחנה יהודה (צילום: גיל יוחנן ) (צילום: גיל יוחנן )
  שוק מחנה יהודה(צילום: גיל יוחנן )

   

  חיים כמו פעם בירושלים

  במוזיאון חצר היישוב הישן על שם קפלן שבירושלים תתקיים פעילות ל"ג בעומר למשפחות. משחק חווייתי אינטראקטיבי, "חיים כמו פעם בירושלים". בנוסף, סיור מודרך בעקבות מקובלים ואנשי סוד "בין מירון לירושלים" בעיר העתיקה.

  מתי: ראשון, 28 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 02-6276319

   

  סדנאות והצגות

  במוזיאון לאמנות האסלאם ירושלים תתקיים פעילות ל"ג בעומר למשפחות. סדנאות יצירה בהשראת תערוכות המוזיאון בנושאים שונים. הצגת הילדים "פטרושקה" בביצוע תיאטרון "הקרון", מסע הרפתקאות של בובה על פי סיפור עם רוסי, מלווה בקטעים מיצירתו המוסיקאלית של איגור סטרווינסקי. מתאים לילדים בגילי 7-4.

  מתי: ראשון, 28 באפריל 16:00-10:00

  מחיר: 25 שקל לילד, 40 שקל למבוגר

  לפרטים: 02-5661291

   

  דרום

   

  קולעים למטרה ומלקקים דבש

  לכבוד ל"ג בעומר, קיבוץ יד מרדכי מקיים פעילות לכל המשפחה. הילדים ילמדו להשתמש בחץ וקשת כפי שנהגו בימי מרד בר כוכבא. לאחר מכן ניתן להתאמן בקליעה למטרה במתחם מיוחד שנבנה ברוח התקופה. בנוסף, ביקור והסברים ב"בית הדבש והדבורה". צפייה בתכולת כוורת שקופה וטעימות דבש. לאחר מכן טיול חווייתי על טרקטור ועגלה ברחבי הקיבוץ, ביקור בבית האוסף "קיבוץ של פעם" המשחזר את הפריטים והחיים של מייסדי הקיבוץ, טיפוס על טנק באתר שחזור הקרב וצפייה בחליבת פרות ברפת של הקיבוץ.

  מתי: שבת-שני, 29-27 באפריל, 15:00-10:00 כל שעה עגולה

  מחיר: 45 שקל לאדם

  לפרטים: 08-6720559

   

  קיבוץ יד מרדכי (צילום: אליעד לוי) (צילום: אליעד לוי)
  קיבוץ יד מרדכי(צילום: אליעד לוי)

   

  הנמלה האורגת

  סיור ב"שמורה החבויה" בשמורת טבע עינות צוקים, בין מעיינות וצמחייה עשירה. סיפורן של הנמלה האורגת וברקנית האשל שחיות בנווה המדבר הגדול בישראל ובשמורה הנמוכה בעולם. בשמורה מקום מוצל לפיקניק ובריכות לשכשוך במים.

  מתי: שישי-שבת, 27-26 באפריל, 10:00, 12:00 ובשבת גם ב-14:00

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  מטיבי לכת בנחל ערוגות

  סיור מודרך למטיבי לכת בשמורת הטבע עין גדי, אל מעלה נחל ערוגות. הבריכות העליונות בנקיק הנסתר, מצוקים, תצפיות, יעלים, שפנים ונוף מרהיב.

  מתי: שישי, 26 באפריל

  מחיר: בתשלום

  לפרטים: 3639*

   

  עוד פעילויות למטיילים ולכל המשפחה, באתר התיירות הישראלי בעריכת רונית סבירסקי

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים