שתף קטע נבחר

"נותנת לערבים": חייל תועד צועק על פעילי שמאל

סרטון שצילמו הפעילים, שליוו רועי צאן פלסטינים בדרום הר חברון, מראה את החייל מקלל אותם ומאיים עליהם. דובר צה"ל: "לא זו ההתנהגות המצופה מכוחות הביטחון"

תקרית חריגה אירעה הבוקר (שבת) בדרום הר חברון בין חייל ופעילי שמאל. סרטון שתיעד את האירועים מציג את החייל כשהוא צועק על הפעילים, מאיים עליהם ומקלל אותם תוך איבוד עשתונותיו. בין היתר כינה את הפעילים "עוכרי ישראל" והטיח בפני אחת הפעילות "נותנת לערבים".

   

עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

בסרטון נראה החייל פונה לרועה צאן פלסטיניים - חלק מקבוצה שלוותה על ידי הפעילים באום אל-עמד, סמוך לעתניאל - ואומר לו בערבית: "תיזהר, אני אומר לך תיזהר". לאחר מכן שאל החייל לשמו של הרועה, וכשהתבקש לחדול מצעקותיו על ידי צלם מארגון "תעאיוש", השיב: "סתום את הפה שלך''.

 

מיד לאחר מכן, החל החייל לצעוק על הצלם ואמר לו תוך הרמת קת הרובה שלו: 'עוכרי ישראל, תעופו מפה. אני אתן לך איזה אחת לראש'. אחד החיילים ניסה לחסום את עדשת המצלמה של פעיל השמאל, בעוד חברו המשיך לצעוק: "תעופו מפה, עוכרי ישראל. יותר גרועים

מהערבים אתם, מניאקים, תעופו מפה". הוא פנה אז לאחת הפעילות והטיח בה: "סתמי את הפה שלך, עוכרת ישראל. נותנת לערבים", והורחק מהאזור על ידי עמיתיו.

 

גיא, פעיל בארגון תעאיוש שצילם את האירוע, אמר ל-ynet כי "החיילים הגיעו וניסו לגרש את הרועים מהמקום. אמרתי לו שיפסיק לצעוק עליו והוא התפרץ עליי". לדבריו, החיילים מנסים באופן קבוע למנוע מהפעילים לצלם את האירועים.

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מוקדם יותר היום התקהלו פלסטינים ואזרחים ישראלים סמוך לישוב עתניאל בדרום הר חברון. במהלך ההתקהלות התפתח עימות בין חייל מילואים לשוהים במקום. הנושא מתוחקר ובהמשך לפרסום הסרטון ייעשה בירור למול החייל ויינקטו הצעדים הנדרשים בהתאם. ככלל, לא זו ההתנהגות המצופה מכוחות הביטחון והנושא יחודד אל מול הכוחות הפועלים".

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים