שתף קטע נבחר

מסתמן: אריה דרעי יוכרז רשמית כיו"ר ש"ס

גורם המקורב לבית הרב עובדיה יוסף הסביר כי הכישלונות האחרונים בזירה הפוליטית - בראשם אי כניסת ש"ס לממשלת נתניהו, והאתגרים העומדים לפניה בחודשים הקרובים - הם שיובילו למינוי דרעי

הושלם המהפך בראשות ש"ס : מנהיגה הרוחני של התנועה, הרב עובדיה יוסף, צפוי להכריז בימים הקרובים על יו"ר חדש, ח"כ אריה דרעי - חצי שנה אחרי שחזר לשורותיה. בכך משלים דרעי את כיבוש ההנהגה, שאותה נאלץ לעזוב ב-1999, ערב כניסתו לכלא.

 

 

על פי ההחלטה, הטעונה את אישורה הרשמי של מועצת חכמי התורה של ש"ס, יכהן ח"כ אריאל אטיאס כיו"ר הסיעה בכנסת וח"כ אלי ישי יהיה אחראי על רשת החינוך של התנועה.

 

אטיאס, דרעי וישי. כל אחד יוכל לטעון שהוא יו"ר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אטיאס, דרעי וישי. כל אחד יוכל לטעון שהוא יו"ר(צילום: גיל יוחנן)

 

ידיעות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

גורם המקורב לבית הרב עובדיה יוסף הסביר שהכישלונות האחרונים בזירה הפוליטית, בראשם אי כניסת ש"ס לממשלת נתניהו, והאתגרים העומדים לפניה בחודשים הקרובים - כמו הבחירות לרבנות הראשית, המאבק בנושא גיוס תלמידי הישיבות, תקציב המדינה והבחירות לרשויות המקומיות - הם שהביאו את רבני ש"ס להכריע בדבר זהות היו"ר החדש.

 

אחת הסיבות המרכזיות לכך היא הקושי להבטיח את המשך כהונתו של הרב הראשי שלמה עמאר - המועמד המועדף על הרב עובדיה יוסף לתפקיד זה גם בקדנציה הבאה. הארכת הכהונה טעונה שינוי חקיקה, אבל הבית היהודי מתנגדת לכך כל עוד לא מובטח שלצדו יכהן רב ראשי נוסף.

 

עד עתה טען דרעי שמאבקי הכוח בהנהגה המשולשת במפלגה מקשים עליו לפעול להצלחתה, וזו אחת הסיבות לכך שלא הגדילה את כוחה בבחירות לכנסת ונותרה באופוזיציה. "בסופו של דבר כל אחד מהם יוכל להמשיך לומר שהוא היושב ראש - זה של התנועה, זה של הסיעה וזה של הרשת", אמר גורם בבית הרב. "אבל ברור שבזירה הפוליטית דרעי הוא שינהל את ענייני המפלגה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים