שתף קטע נבחר

סגן יו"ר הפרלמנט הבריטי חשוד באונס גבר

נייג'ל אוונס, הומוסקסואל מוצהר מהמפלגה השמרנית, מכחיש בתוקף את התלונות שהגישו נגדו שני גברים על תקיפה מינית ואונס: "לא ברור לי למה הם עשו את זה, הם יודעים שזה שקר"

סגן יושב ראש הפרלמנט של בריטניה, נייג'ל אוונס, נעצר בסוף השבוע בחשד לאונס ותקיפה מינית של שני גברים, אבל היום (א') הכחיש בתוקף את החשדות נגדו ואמר כי מדובר ב"שקרים גמורים".

 

אוונס, בן 55 המכהן כחבר פרלמנט מטעם המפלגה השמרנית של ראש הממשלה דיוויד קמרון, נעצר בשבת בנוגע לתקיפות שבוצעו לכאורה בביתו בלנקשייר, צפון אנגליה, בין יולי 2009 למרס השנה. שני הגברים שהתלוננו נגדו היו בשנות העשרים לחייהם כשהתקיפות בוצעו לכאורה.

 

נייג'ל אוונס, משמאל. מכחיש את הכול (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
נייג'ל אוונס, משמאל. מכחיש את הכול(צילום: gettyimages)

 

אחרי ששוחרר בערבות אמר אוונס לכתבים: "אתמול תושאלתי על ידי המשטרה בנוגע לשתי תלונות - אחת מהן מלפני ארבע שנים שהוגשה על-ידי שני בני אדם המכירים היטב זה את זה ושעד לאתמול החשבתי לחברים. התלונות שקריות לחלוטין ואני לא יכול להבין מדוע הן הוגשו, במיוחד לאור העובדה שהמשכתי לקיים קשר חברי עם אחד מהם אפילו עד לשבוע שעבר".

 

משטרת לנקשייר לא מסרה פרטים נוספים על התלונות. אוונס, המכהן כחבר פרלמנט זה 20 שנה, נבחר כאחד משלושת סגני היו"ר של

הפרלמנט הבריטי לפני כמעט שלוש שנים. התפקיד כולל בעיקר שמירה על כללי דיבור נאותים דיים בדיונים בפרלמנט בין מחוקקים שמרנים למחוקקים מהלייבור, דיונים שלא פעם הופכים לקולניים מאוד.

 

אוונס, שהכריז בראיון ב-2010 כי הוא הומוסקסואל, היה סגן יו"ר המפלגה השמרנית בשנים 1999-2001 וכיהן כשר בממשלת הצללים של השמרנים למשך שנתיים לאחר מכן, כשהמפלגה השמרנית הייתה באופוזיציה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סגן יו"ר הפרלמנט הבריטי נייג'ל אוונס
צילום: gettyimages
מומלצים