שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "תן לי 5 חגיגת": סיור בפיצוציות דרום תל אביב

  המוכרים בקיוסקים והלקוחות המזדמנים ברחוב אלנבי הביעו פסימיות באשר לסיכוי למגר מכירת "סמים קלים". זמן קצר לאחר הכנסתם לרשימת הסמים האסורים, תיאר עובד בחנות ברחוב את התופעה המורכבת: "ברגע שנסגרת דירה אחת שמייצרת את זה פותחים ישר עוד שתיים-שלוש"

  ספקנות ואדישות, כך הגיבו אתמול (ב') המוכרים בחנויות הייעודיות הרבות שברחוב אלנבי בתל אביב להכנסת סמי הפיצוציות לרשימת הסמים האסורים בחוק. הלקוחות ועוברי האורח מודעים למתרחש וגם הפגינו מודעות רבה לתופעות הלוואי של הסמים ולנזקיהם, אך רובם ככולם סוברים כי ללא פעילות נמרצת הרבה יותר, דבר לא ישתנה.

   

  עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  "אם החומרים האלו מסוכנים לגוף האדם, אז יש סיבה להוציאם מחוץ לחוק", אמר ליאור, שנוהג לדבריו "לעשן מדי פעם 'נייס גאי' בסופי שבוע". הוא הסביר כי "אם הם יהיו פחות נגישים, גם ירצו את זה פחות. ברגע שזה נגיש, נורא קל להתפתות ולקחת 50 שקל, לקנות שקית ולהתמסטל".

   

  "סמים קלים": סיור בפיצוציות דרום תל אביב    (צילום: אסי כהן)

  "סמים קלים": סיור בפיצוציות דרום תל אביב    (צילום: אסי כהן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  ליאור העריך כי "גם אחרי שיסגרו את התחנות, מי שירצה תמיד ידע איך ואיפה למצוא את זה. פשוט ימכרו את זה בשקיות שקופות. יש דברים שאי אפשר למגר".

   

  מוקדם יותר אתמול אישרה ועדת הבריאות של הכנסת פה אחד את שינוי פקודת הסמים המסוכנים, ולפיו מרבית החומרים המרכיבים את "סמי הפיצוציות" לא יהיו חוקיים עוד. הצו ייכנס לתוקפו מיד עם פרסומו ברשומות. בין המוצרים שייאסרו: "חגיגת", "נייס גאי", "מבסוטונים", "קטורת", "בולים" ועוד.

   

  בוועדה הסבירו כי בניגוד לשינויי פקודות מהשנים האחרונות, הפעם הגיש משרד הבריאות לאישור הוועדה רשימה ארוכה של חומרים פסולים לרבות נגזרות מבניות שלהם. הרחבה משמעותית זו מאפשרת להוציא אל מחוץ לחוק משפחות רבות של חומרים ותרכובות כימיות.

   

  שיטוט קצר בדרום תל אביב גילה עשרות חנויות ייעודיות לממכר סמים, ששירתו בשעות הבוקר לקוחות רבים. כך, למשל, ביקש גבר צעיר "5 כדורי חגיגת" מאחד המוכרים, תוך שהוא מתעלם מניסיונות ההתחמקות שלו לנוכח נוכחות כלי התקשורת.

   

  ליד רבות מתחנות הסמים פועלת פיצוצייה "רגילה", שמנוהלת כעסק חוקי. "כל בוקר באים שוטרים וסוגרים את הקיוסק 'נייס גאי' מולי", סיפר וובה, צעיר שעובד בחנות ספרים סמוכה. "אחרי חצי שעה הם פותחים שוב. אין מצב שיורידו את זה מהמדפים. ברגע שנסגרת דירה אחת שמייצרת את זה פותחים ישר עוד שתיים-שלוש".


  פורסם לראשונה 06/05/2013 23:33

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אסי כהן
  סמי פיצוציות בתל אביב, אתמול
  צילום: אסי כהן
  מומלצים