שתף קטע נבחר

המדינה: אין עדיין די ראיות לכתב אישום נגד הרצוג

בהודעה שהגישה אמש לבג"צ אומרת פרקליטות המדינה שבחומר החקירה שהצטבר עד כה אין עדיין ראיות מספיקות לגיבוש כתב אישום, ולכן הוחלט שלא להשעותו מתפקידו.בג"צ יכריע בקרוב בשתי עתירות שדורשות להשעותו בשל מעורבותו בפרשת העמותות ובשל שתיקתו במשטרה

פרקליטות המדינה העבירה אמש (ג') לבג"צ את תשובתה לעתירות שדרשו להשעות את מזכיר הממשלה, יצחק הרצוג, מתפקידו. בהודעת התשובה נאמר כי לא גובשו התנאים הקבועים בחוק על מנת להשעות עובד מתפקידו.
ההחלטה התקבלה בעקבות התייעצות שקיימו אתמול נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, והיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין. השניים החליטו כי אין בחומר החקירה שהצטבר עד כה כדי לגבש עמדה בשאלת האפשרות שיוגש נגד הרצוג כתב אישום. הם קבעו גם שלא ניתן לגבש בשלב זה עמדה לגבי השאלה האם יש בעבירות מסוג קלון.
הודעת המדינה נתקבלה בתשובה לשתי עתירות שהוגשו בנושא. התנועה למען איכות השלטון בישראל עתרה לפני כשנה, ולפני כחודש עתר בנושא גם חה"כ מיכאל איתן (ליכוד). העותרים דרשו להשעות את הרצוג מתפקידו בשל מעורבותו לכאורה בפרשת העמותות, וכן סירובו לשתף פעולה עם חוקריו בשתי חקירותיו במשטרה.
לנציב שירות המדינה מסורה סמכות בחוק שירות המדינה להשעות עובד מתפקידו במידה ונפתחה חקירה נגד העובד בעבירה פלילית, שיש עימה קלון, זאת בכפוך להתייעצות עם היועמ"ש.
עמדתו של הולנדר נטתה תחילה להשעייתו של הרצוג מתפקידו, אך בעקבות ההתיעצות שקיים עם רובינשטיין השתכנע כי המצב המשפטי הנוכחי אינו מצדיק בשלב זה את השעייתו של הרצוג. לאור עמדה זו מבקשת הפרקליטות מבג"צ לדחות את העתירות, ובימים הקרובים ייקבע מועד לדיון.
התנועה לאיכות השלטון מסרה בתגובה לתשובת המדינה כי החלטת הולנדר ורובינשטיין נוגדת לדין ולפרקטיקה הנהוגה, והיא תדרוש שבג"צ יקיים דיון דחוף בעתירה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסנת קרסננסקי
הרצוג. בינתיים, נשאר בתפקיד
אסנת קרסננסקי
ארכיון ידיעות אחרונות
הולנדר. השתכנע
ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים