שתף קטע נבחר

רצח ידוע מראש: "היה אלים נגד אשתו"

האזהרות לא הועילו. "הייתה שכנה שצלצלה בעבר למשטרה ואמרה שהוא עוד ירצח אותה", אמרו שכנים על החשוד ברצח אשתו בשכונת התקווה בת"א, ששחזר הבוקר את המעשה. המשטרה תחקור מדוע השוטר שנשלח לדירה לא עשה דבר

העדויות שמתחילות להצטבר על אודות הרצח שאירע הלילה בשכונת התקווה בתל אביב מחדדות את השאלות שכבר עלו בנוגע להתנהלות המשטרה באירוע. גבר בשנות ה-60 לחייו נעצר בחשד שרצח את אשתו יוליה וינוקורסקי, בת 66. הבוקר (יום ה') הוא כבר שיחזר את הרצח. פעילות השוטרים, שהוזעקו למקום שעתיים לפני שהבעל דיווח טלפונית כי רצח את רעייתו למוות וכלל לא נכנסו לבית - תיבדק על ידי ועדה שתבחן את השתלשלות האירוע.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet  

 

אחד השכנים, שוקי קדוש, סיפר בפרטים על ליל אמש: "הגעתי הביתה ב-22:15, ומהדירה ממול שמעתי מוזיקה קלאסית צורמת. הילדות אמרו לי, 'אבא, יש צעקות של אישה', מה שלא היה בעבר. הקשבתי מעבר לדלת ואכן שמעתי צעקות". לדבריו, הוא התקשר למשטרה ושם נענה כי ניידת נשלחת למקום.

 

"התקשר אליי שוטר ואמר לי 'זה אותו סיפור עם השכן ההוא למטה?' אמרתי לו שכן. הייתה פה ניידת שעשתה סיבוב אבל לא נכנסה לדירה כי הוא לא פתח את הדלת". הדיווח על הצעקות מדירת בני הזוג התקבל במשטרה בשעה 23:22. שוטר הגיע לדירה תוך דקות, אך התרשם שאין מקום להתערבות. הוא ראה את הגבר מתהלך בדירה, קרא לו מהחלון וזה השיב לו ברוסית.

 

סגן ניצב אלון מגן, מפקד תחנת שכונות, אישר כי שוטר הוזעק למקום כשעתיים לפני הדיווח על הרצח, בגלל רעש וצעקות מהדירה, אך השוטר הבחין מבעד לחלונות בגבר שנראה מתנהל כשורה, ועל כן עזב את המקום. כשעתיים לאחר מכן האישה נמצאה בחדר השינה בביתם ללא רוח חיים לאחר שככל הנראה הגבר דקר אותה בפלג גופה העליון. הגבר הוא שהתקשר להזעיק את השוטרים, והם עצרו אותו בזירה. כעת נבחן אם האישה נרצחה כבר בשעת הדיווח המוקדם יותר. 

"תחושה נוראה". השכנים ביד אליהו (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
"תחושה נוראה". השכנים ביד אליהו(צילום: עופר עמרם)

סנ"צ אלון מגן. המשטרה תחקור את עצמה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
סנ"צ אלון מגן. המשטרה תחקור את עצמה(צילום: מוטי קמחי)
 

לדברי קדוש, בחצות הלך לישון אך לאחר מכן "הילדות העירו אותי ואמרו שרצחו את האישה". על השכן החשוד ברצח אשתו סיפר: "לפני שלושה שבועות באו שוטרים אחרי שהוא השתולל, פתח וטרק דלתות ורץ עם פטיש לעבר הבן שלי. הבן שלי לקח לו את הפטיש כדי לא להיפגע. גם אז הגיעו שוטרים, אבל השכן שוב כיבה את האורות וסגר את הדלת. המשטרה עצרה אותו בכל זאת ל-24 שעות ואחר כך הוא שוחרר". בעבר לא הוגשו תלונות על אלימות בין בני הזוג. בעבר עת הגיעו שוטרים לבית המשפחה, המנוחה קיללה אותם ואף ניסתה לבעוט באחד בעקבות תלונה על רעש.

 

ליה שמתגוררת בסמוך סיפרה כי בשעה 02:00 לפנות בוקר התקשרה אליה אמה מדירת מגוריהן למקום עבודתה, וסיפרה לה "שהשכן עושה בלגן, היא שאלה מה אני עושה עכשיו ואמרתי לה, 'אני סוגרת עכשיו ומגיעה, אטפל בזה'. כשהגעתי כבר היו ניידות". על השכן העידה: "הוא נהג לטרוק דלתות, לשמוע מוזיקת ג'אז בפול ווליום ולאשתו הייתי אומרת שלום כל בוקר".

 

שכנה נוספת סיפרה אף היא כי החשוד היה מסוכסך עם השכנים. "ידעתי שהוא אלים נגד אשתו. הייתה שכנה שצלצלה בעבר למשטרה ואמרה שהוא ירצח את אשתו". גם אתמול לדבריה נשמעו מדירת המשפחה "טריקות דלת ומוזיקה בקולי קולות". את ההלם מהמעשה סיכמה: "זו הרגשה נוראה לחשוב שאתה יושב בבית, ו-20 מטר ממך רוצחים אישה, זה מחליא".

 

החשוד שנעצר בידי המשטרה הוחזר לזירה כדי לשחזר את המעשה. מפקד משטרת מחוז תל אביב, ניצב אהרן אקסול, הורה על ועדת בדיקה שתבחן את השתלשלות האירוע ואת תפקוד השוטרים. בשעות הצהריים יובא החשוד ברצח להארכת מעצר לאחר שיעבור בדיקות רפואיות. 

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
הבעל החשוד
צילום: עופר עמרם
צילום: עופר עמרם
שכנים בזירה
צילום: עופר עמרם
צילום: מוטי קמחי
המשטרה חוקרת
צילום: מוטי קמחי
מומלצים