שתף קטע נבחר

ללא חוטים: מתחברים לרמקול של B&W

חברת Bowers & Wilkins יצרה את ה-A7: מכשיר איכותי ויפה שאמור להשמיע לנו מוזיקה באיכות גבוהה בכל חדר בבית. האם היוקרה שווה את המחיר היקר?

המון מכשירים בחדרים שונים בבית, אף אחד לא רוצה חוטים ובלגן. חברת Bowers & Wilkins או בקיצור B&W מציעה את ה-A7 - רמקול סטריאו אלחוטי מוגבר, המתחבר אל הרשת הביתית ומאפשר להזרים אליו מוזיקה ממכשירים ניידים של אפל, מחשבי PC ומק. 

 

 

איך נראה

ה-A7 בנוי מיחידה אובלית עטופה בבד שחור, כשחלקה העליון מצופה במתכת מוברשת. את גופו מעטר פס כסוף המחביא את כפתורי ההפעלה בצידי המכשיר. B&W הלכו כהרגלם על קו נקי וסולידי, והפכו את הרמקול לקישוט מעוצב ברמה גבוהה.

 

נקי, סולידי, יפה ()
נקי, סולידי, יפה

 

מחוברים

ה-A7 מסוגל להתחבר דרך הרשת הביתית בצורה אלחוטית, קווית, דרך כניסת AUX ובנוסף דרך USB אל המחשב. כניסת ה-aux מתפקדת גם כאנלוגית וגם כדיגיטלית, כך שניתן לחבר מקור כמו מחשב או ממיר טלוויזיה דרך כבל מיני PL לקואקסיאלי. החיבור אל הרשת נעשה דרך תוכנה ייעודית למק, פיסי או אחד ממכשירי אפל. לאחר ההגדרה הקצת מבלבלת, ההתקן מופיע כמו כל התקן Air Play אחר, כלומר כאייקון ליד כפתור ההשמעה. לחיצה על האייקון תעלה את תפריט בחירת התקן השמע, ושם תוכלו לבחור את שמו של הרמקול. התאכזבנו לגלות שאין תמיכה מובנית ב-DLNA שהייתה מרחיבה את אפשרויות החיבור של המכשיר גם למכשירי אנדרואיד, ולמחשב, ללא צורך בתוכנה מיוחדת.

 

אם תחליטו לחבר את ה-A7 למחשב, תגלו שניתן להשמיע דרכו רק באמצעות תוכנת iTunes של אפל, שכן הוא לא מופיע כהתקן קול חיצוני מה שהיה מאפשר שימוש גמיש יותר. בעוד שהמגבלה לנגן דרך מכשירי אפל היא מקובלת בענף, ההגבלה לנגן רק דרך iTunes היא לא פחות מטורדנית. מדוע הרמקול קובע עבורי את התוכנה? גם כאן יש אפשרות להתקין תוכנות תואמות שאולי יעבדו עם ה-A7, אבל זה דורש מהמשתמש להתאים את עצמו אל המוצר ולא להפך.

 

 

 

נשמע כמו שהוא נראה - מצוין ()
נשמע כמו שהוא נראה - מצוין

 

קשיי חיבור

עם אפשרויות החיבור המרשימות, הרמקול היוקרתי מביא איתו הרבה מאוד צרות. בראש ובראשונה בחיבור האלחוטי אל הראוטר הביתי וסינכרון אל הנגן שיפעיל אותו. התחברות חוטית או אלחוטית לראוטר אדימקס (BR-6424n) פרטי (כלומר לא ציוד קצה של בזק וחברותיה), נכשל שוב ושוב - הוא פשוט לא מצא אותו. ראוטר אחר של טרנדנט, דווקא עבד. בתיאוריה ניתן לפתוח את הפורטים בראוטר שמגיעים חסומים כברירת מחדל וזה יפתור את הבעיה, אבל רכישת רמקול מעוצב לא צריכה לכלול בתוכה גם הפנייה לפעילות טכנית שכזו. ה-A7 צריך לעבוד ישר מהקופסה.

 

עוד דבר: בכל פעם שהרמקול נותק מהחשמל, הוא שכח את כל ההגדרות. הקונספט האלגנטי של מוזיקה ללא חוטים יכול להפוך כך לכאב ראש אחד מתמשך ומתסכל למדי.

 

איך נשמע

למרות הבעיות, יש לנו גם כמה מילים טובות על הרמקול הזה: הסאונד שלו מצוין -  איכותי ונעים לאוזן. אמנם הפרדת הסטריאו כמעט בלתי מורגשת אך זה נסלח היות ומדובר ביחידה אחת צפופה. הצליל חם וממלא את החדר, העוצמה גם היא גבוהה מאוד, וגם במקסימום ווליום האפשרי - הצליל אינו מתעוות ונשאר נאמן למקור. עם יחידה כזו תוכלו למלא סלון גדול או את חדר השינה בצליל מוצלח ואיכותי.

 

 

שלל חיבורים מוסיפים גמישות למיקום הרמקול ()
שלל חיבורים מוסיפים גמישות למיקום הרמקול

 

אבל בכל זאת זה לא זה

עם תג מחיר של 3,699 שקל, ציפינו לא רק לסאונד ועיצוב, אלא גם ליכולת טכנית טובה יותר. במידה וכן הצלחתם לחבר את ה-A7 לאחד ההתקנים, או שוויתרתם וחיברתם דרך כבל אנלוגי, תגלו רמקול אלגנטי ואיכותי, שנראה מצוין כמו שהוא נשמע. במידה ו-B&W ישפרו את מנגנון החיבור ויעשו אותו אוטומטי, אוניברסלי ואחד שבאמת עובד - ה-A7 יוכל להיות תוספת ברמה גבוהה לכל בית. 

 

את ה-A7 ניתן להשיג ברשת באג.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נראה מעולה, רק שהוא מתנתק כל רגע
מומלצים