שתף קטע נבחר

עריקה שוחררה ממעצר כי עבדה כחשפנית

שופט צבאי חס על צעירה בת 21 שערקה מצה"ל שנתיים ונעצרה לפני כחודש. הוא החליט להסתפק בעונש הזה ולא לגזור עליה עוד ימי מאסר בפועל: "נסיבות חייה קשות במיוחד". עוד שוחרר: צעיר שנסע לצרפת ונחשב עריק במשך שנים

בית הדין הצבאי ביפו שחרר לאחרונה לביתה - חודש אחרי שנעצרה - צעירה בת 21 שערקה מצה"ל במשך שנתיים. השופט החליט להסתפק בחודש שהעבירה הצעירה במעצר ולא לגזור עליה מאסר נוסף בפועל, לאור נסיבות חייה והעובדה שמאז גיל 18 עבדה כחשפנית וכיצאנית כדי להתפרנס.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

צה"ל הכריז בשנים האחרונות מלחמה נגד תופעת העריקויות וההשתמטויות מהצבא, אולם במקרה זה בחר בית הדין להתחשב במצוקה של הצעירה. במהלך חייה היא עברה התעללות מינית ופיזית מצד לקוחות, וסבלה מרקע כלכלי קשה. משפחתה עלתה לארץ מברית המועצות כשהייתה ילדה.

 

מעבר להחלטתו להסתפק בחודש שישבה במעצר, הטיל עליה השופט עונש סמלי של יום מאסר אחד על-תנאי למשך חצי שנה. "הובאו לידיי ראיות המצביעות על נסיבות חיים אישיות ומשפחתיות קשות במיוחד", אמר השופט, סא"ל אהרון פנחס.

 

עו"ד שגיא גרינפלד הזכיר כי פסיקתו של השופט באה אף שהתביעה ביקשה להשית על הצעירה עונש של כמה חודשי מאסר בפועל: "אנחנו שמחים שבית הדין הבין שזה לא המקום להחזיק את הנאשמת מאחורי סורג ובריח, וטוב תעשה המערכת אם תבחן מלכתחילה את מידת התאמתם של נאשמים כאלו".

 

במקרה נוסף הסתפק השופט גם כן בעונש של חודש מאסר בפועל עבור צעיר בן 28 שערק משירות צבאי במשך קרוב

לחמש שנים, עת שהה בצרפת. הוא נעצר במהלך חופשת פסח בישראל. בדרך כלל, על עריקות של מספר שנים נהוג לגזור לפחות כמה חודשי מאסר בפועל.

 

השופט התחשב בעובדה שהצעיר שירת בצבא צרפת וקבע: "הנאשם עלול לאבד את פרנסתו בפריז אם לא יחזור עד לשבוע הבא, ואני מתחשב גם בהמלצה לפטור אותו משירות". הוא יוצג על-ידי עורכי הדין אילן כץ ונדב גרוס, שסיכמו על העונש של מרשם בהסדר טיעון. גרוס אמר בבית הדין: "אין לו זיקה לישראל, ועליו לחזור למקום שאליו הוא שייך".

 

Read this article in English

 


פורסם לראשונה 09/05/2013 23:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עונש על תנאי לחצי שנה לעריקה: יום מאסר אחד
צילום: Shutterstock
צילום: טל גרינפלד
עו"ד שגיא גרינפלד
צילום: טל גרינפלד
עו"ד אילן כץ
צילום: רועי עידן
מומלצים