שתף קטע נבחר

כלכלת ארה"ב משתפרת: העודף התקציבי גדל

ההכנסות ממסים עלו והעודף התקציבי באפריל הוא הגבוה מזה 5 שנים ועמד על 112.9 מיליארד דולר לעומת 59.1 מיליארד דולר אשתקד; הלחץ להעלות את תקרת החוב פוחת

העודף התקציבי של ארצות הברית עמד באפריל על הרמה החודשית הגבוהה ביותר מזה 5 שנים, על רקע השיפור בכלכלה, שהובילה לעלייה בהכנסות ממסים. כתוצאה מכך הופחת הלחץ על המחוקקים להעלות את תקרת החוב, כך פורסם ב"בלומברג".

 

משרד האוצר האמריקאי פרסם את דו"ח התקציב החודשי שלו, ממנו עולה כי העודף עבור החודש, שבו משלמים את המסים, טיפס ל-112.9 מיליארד דולר, הרמה הגבוהה ביותר מאז אפריל 2008, וזאת בהשוואה ל-59.1 מיליארד דולר באפריל של שנה שעברה. התוצאה תאמה לתחזיות האנליסטים.

  

ההתחזקות של הכלכלה האמריקאית מסייעת לצמצם את הגירעון הפיסקאלי, שעקף בכל אחת מארבע השנים האחרונות את רף טריליון הדולר. בין החודשים אוקטובר לאפריל נוספו לכלכלה האמריקאית 1.4 מיליון משרות חדשות, שבתורן הובילו לעלייה בהכנסות הממשלה. "העלייה הזו בהכנסות העניקה לאוצר עוד זמן להישאר מתחת לתקרת החוב", אומר מייק אנגלונד, כלכלן ראשי באקשיון אקונומיקס בקולורדו. "בלי הלחץ מצד תקרת החוב, לשחקנים בוושינגטון אין הרבה מוטיבציה להשיג הסכם על החובות".

 

עבור שבעת החודשים הראשונים של השנה הפיסקאלית, שהחלה ב-1 באוקטובר, הגירעון הצטמצם ב-32% ל-487.6 מיליארד דולר בהשוואה לתקופה המקבילה שנה קודם לכן. מהדו"ח שפורסם אתמול (ו') עולה עוד כי באפריל עלו ההכנסות ב-28% לעומת השנה שעברה, ל-406.7 מיליארד דולר. במקביל, ההוצאות טיפסו ב-13% ל-293.8 מיליארד דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אובמה. יכול להתחיל לשמוח?
צילום: AP
מומלצים