שתף קטע נבחר

אסטרונאוטים יצאו לתקן דליפה בחלל

האסטרונאוטים האמריקנים כריס קאסידי ותום מארשבורן יצאו מתחנת החלל כדי להחליף משאבה האחראית לדליפת האמוניה. הם ישהו שש וחצי שעות בחלל

שני אסטרונאוטים אמריקנים מתחנת החלל הבינלאומית החלו אחר הצהריים (שבת) במשימת תיקון דליפת האמוניה ממערכת הקירור של התחנה. לשם כך יצאו ל"הליכת חלל". ynet העביר את השידור החי של נאס"א.

 

עם יציאתם מתחנת החלל, החלו האסטרונאוטים כריס קאסידי ותום מארשבורן לסרוק אותה מבחוץ וחיפשו אחר מקור הדליפה. הליכת החלל, שתוכננה בזמן שיא, צפויה להימשך שש שעות וחצי. לפני שיצאו למשימה, בחנו שני האסטרונאוטים את התמונות ואת המידע. הם כנראה יחליפו משאבה.  

 

האסטרונאוטים הבחינו אתמול ב"שביבי" אמוניה לבנים צפים ליד התחנה אתמול בסביבות השעה 16:30 שעון ישראל. באמוניה משתמשים כדי לקרר את הציוד שמספק חשמל למערכות השונות בתחנה. מנאס"א נמסר כי לא נשקפת סכנה לאסטרונאוטים: "תחנת החלל ממשיכה לתפקד באופן שגרתי". בזמן שקאסידי ומארשבורן האמריקנים יצאו מחוץ לתחנת החלל, פיקח על תנועותיהם מפקד התחנה, האסטרונאוט הקנדי כריס הדפילד. עוד בצוות של התחנה הבינלאומית: הקוסמונאוטים הרוסים פבל וינוגרדוב, אלכסנדר מיזורקין ורומן רומננקו.

 

תחנת החלל, שמאוישת על ידי צוותים מתחלפים של שישה אסטרונאוטים וקוסמונאוטים, היא מעבדת מחקר שעלתה 100 מיליארד דולר וטסה במרחק 400 ק"מ מעל כדור הארץ. היא נמצאת בבעלות משותפת של ארצות הברית ורוסיה, בשיתוף אירופה, קנדה ויפן. הפעם הקודמת שנאלצו אסטרונאוטים לצאת למשימת תיקון הייתה בנובמבר אשתקד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP, NASA TV
הליכת חלל בתחנה הבינלאומית
צילום: AFP, NASA TV
מומלצים