שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האוטובוס שלנו ממוזג, ונעים, וממש ריק. כן, בטח

  הקמפיין החדש של משרד התחבורה מציג לצופי הטלויזיה מערך אוטובוסים פנטסטי. מהיר, מדויק, ממוזג, נקי ובעיקר לא צפוף. בניגוד גמור להוגי הקמפיין, סטלי סולומונוב נוסעת בתחבורה ציבורית מדי יום. והיא כועסת

  מכירים את קמפיין התחבורה הציבורית החדש של משרד התחבורה, זה עם האוטובוסים ממוזגים, השקטים, עם מעט נוסעים ונהג מחייך כל הדרך? מניחה שכן. ומרשה לעצמי עוד הנחה אחת - גם אתכם הוא מעצבן. ואיך אפשר שלא, כשהפער בין הגרפיקה הממוחשבת למציאות כל-כך עצום.

   

  כי כשאתה לא יודע מתי יגיע האוטובוס (למרות שפע אפליקציות שמנסות לנבא זאת), או אם מיזוג האוויר יעבוד (ואם כן, הוא כנראה יטפטף עליך), או אם תצליח למצוא מקום לשבת (שלא רטוב ממטריות בחורף או סתם פרום ומטונף כל השנה), ההדמיה הממוחשבת, הרגועה והנינוחה, הופכת ללא פחות מהטעיה גסה וחצופה של הציבור.

   

  איזה כיף באוטובוס. הקמפיין:

   

  אפשר להאשים את המנטליות הישראלית, המפגישה אותי עם שותפים מיוזעים לנסיעה שצווחים את השיחות האישיות שלהם בסלולרי, משמיעים לכולם את המוזיקה שהם אוהבים ופולשים אל המרחב האישי שלי מיד אחרי השאכטה האחרונה מהסיגריה, רגע לפני שעלו לאוטובוס.

   

  אפשר להאשים את הכבישים בישראל, שלא מצוידים ביותר נתיבים לתחבורה ציבורית. אפשר גם להאשים את התנועה הסואנת בעיר המאלצת את הנהגים להיות מאד יצירתיים בכל הנוגע לעקיפות ועיגול פינות. אפשר להאשים את הנהגים המקומיים שחונים בתחנות ומכריחים את הנהגים להיכנס ולצאת מהן בצורה שמסכנת את שאר התנועה. בתנאי כמובן שהנהג זכר שיש תחנה, כי לפעמים הוא פשוט שוכח. ואיך יזכור, אם ב-2013 התחנה הזו היא לא יותר מעמוד ישן ומצהיב.

   

  אפשר גם להאשים את חברות האוטובוסים, שלא מתנהלות נכון. כי כשאוטובוס לא מגיע בשעה היעודה כיוון ש"אין מספיק אוטובוסים" (מסביר לי הנהג של הבא אחריו), או "אחד הנהגים חולה, אז שינו את התדירות" (הסביר אחר) - או כשב"אגד" מסרבים להטעין כסף ברב-קו כי "אצלנו זה רק כרטיסיה", או שמעבר בין "דן" ל"מטרופולין" עולה יותר מנסיעה רגילה, אתה לא רק מרגיש מטורטר ומרומה - אתה בעיקר מאחר לעבודה.

   

  אפשר להאשים את מזג האוויר. את כמות המכוניות בכבישים. אנשים שעולים עם שטר גדול ומעכבים את כולם כי לנהג אין עודף. אפשר להאשים את חבורת הנערים הפוחזת שעולה בכל יום באותה שעה, מתעמרת בנוסעים ומצריכה עצירה כדי להזמין משטרה. אפשר להאשים את התאונות והתקלות שמפריעות לתנועה, ואת יד הגורל שלא משאירה לך ברירה.

   

  אפשר גם לומר שאוטוטו, עניין של כמה שנים, יוחלף צי האוטובוסים הרועש-מעשן-לא נוח-מזהם בצי חדש, נקי ונוח יותר. אפשר להזכר שעם האוטובוס אפשר להגיע לכל נקודה בארץ, בתנאי שאתם מוכנים לבזבז יום שלם. ושאין צורך לחפש מקום חניה, ושאפשר לחסוך כך כסף.

   

  ואפשר גם לומר את האמת, ולא להציג מצג שווא שעושה חשק לתפוס מישהו בלשכת הפרסום הממשלתית שהגה את הרעיון, ולהכריח אותו כעונש לנסוע בתחבורה ציבורית ממוזגת ונעימה במשך שבוע. לא, הוא ממש מעצבן. חודש.

   


  פורסם לראשונה 19/05/2013 12:14

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: הילה עמית
  האמת, די צפוף
  צילום: הילה עמית
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים