שתף קטע נבחר

מתנכלים לחיילים חרדים: 'עוד יביא לפגיעה בנפש'

יממה לאחר שחרדים התפרעו בכיכר השבת, יידו אבנים והבעירו פחי אשפה רק כי במאה שערים עברו שני חרדים שמשרתים בצבא - מזהיר בכיר באכ"א מהמשך ההסלמה. "יש מסע דה-לגיטימציה נגדם. מדירים אותם ממניין ומחרימים אותם"

קצין בכיר בצבא מזהיר מההסלמה בפעולות נגד חרדים המשרתים בצה"ל: בפתח ישיבת ועדת פרי לשוויון בנטל, יצא היום (ב') תת אלוף גדי אגמון, ראש חטיבת תומכ"א (תכנון ומנהל כוח האדם באגף כוח אדם), מעליית מדרגה "שתחריף עד כדי פגיעות פיזיות בנפש".

 

 

לדברי תא"ל אגמון, "אנחנו בעיצומה של מגמה מדאיגה של פגיעה בחרדים המשרתים בצה"ל. אנחנו בעיצומו של מסע דה לגיטימציה של החברה החרדית נגד חרדים המשרתים בצה"ל".

 

התפרעות החרדים, אתמול בירושלים (צילום: אהרון והב - סוכנות הידיעות "חדשות 24") (צילום: אהרון והב - סוכנות הידיעות
התפרעות החרדים, אתמול בירושלים(צילום: אהרון והב - סוכנות הידיעות "חדשות 24")

 

הבכיר באגף כוח אדם פירט את הפעולות נגד חרדים שמשרתים בצבא: "הם סובלים מהתנכלויות קשות - מוציאים אותם במניין, מפעילים עליהם חרם דיבור, מוקיעים את ילדי המשרתים מגני הילדים". הוא הדגיש כי "יש לפעול בנושא גם במישור המשפטי וגם במישור החוקי כדי לתת ערבונות לאותם חיילים חרדים שמשמשים דוגמה ומופת".

 

הקצין הבכיר הזהיר כי בימים הקרובים תתרחש עליית מדרגה בפעולות נגד החרדים המשרתים בצבא, "כפי שכמעט קרה אתמול" - אז התפרעו עשרות חרדים בכיכר השבת, יידו אבנים לכל עבר והבעירו פחי אשפה. על פי המשטרה, הסיבה למקרה אמש הייתה מעבר רגלי של שני חיילים חרדים ברחוב מאה שערים.

צוות משירותי הכבאות בבירה הוזעק לכבות את הפחים הבוערים.

  

כוחות משטרה שהגיעו למקום טענו שהמתפרעים נמלטו מהמקום עם הגעת הניידות. עוד טענו במשטרה כי החיילים החרדים, שלכאורה היו הסיבה לאירוע, יצאו מהשכונה ללא פגע וכי טרם הוגשה תלונה בנושא.

 

ביום חמישי שעבר השתתפו עשרות אלפי חרדים בהפגנה אלימה נגד "גזרות הגיוס". ההפגנה התקיימה ביוזמת מנהיגי הפלג הקיצוני "העדה החרדית", ואליהם הצטרפו גם כמה רבנים מהזרם המרכזי. הרישיון היה להפגנה של 5,000 בני אדם בלבד. המפגינים התכנסו מול לשכת הגיוס בעיר - לא הרחק משכונת מאה שערים שממנה יצאו. שוטר אחד נפצע בינוני וחמישה נפצעו קל. מקרב המפגינים נפצעו חמישה חרדים קל. שמונה מפגינים נעצרו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אהרון והב - סוכנות הידיעות "חדשות 24"
פח אשפה בוער במאה שערים, אתמול
צילום: אהרון והב - סוכנות הידיעות "חדשות 24"
מומלצים