שתף קטע נבחר

משה פרץ מואשם בהעלמת מס

כמעט 3 שנים אחרי שנעצר לחקירה החליטה רשות המסים להאשים את הזמר בהעלמת כמיליון שקלים מהכנסותיו. גם אמרגנו הואשם בסעיף דומה. סנגורו של הזמר: "זה בגלל שהוא מפורסם". פרץ אמור להופיע בערב בכנס יחידות מצטיינות במשטרה

הולך ומסתבך: רשות המסים הגישה היום (ד') לבית משפט השלום ברמלה כתב אישום נגד הזמר משה פרץ ואמרגנו אמנון זנדני בגין העלמת כמיליון שקל מהכנסותיו של הזמר. ההודעה בדבר הגשת כתב האישום נמסרה לבאי כוחם של פרץ וזנדני. כתב האישום הוגש בעקבות חקירה מקיפה שניהלה רשות המסים נגד השניים. יצוין כי הערב אמור להופיע פרץ בכנס היחידות המצטיינות של המשטרה.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

פרקליטו של פרץ, עו"ד אבי שהבזי, אמר בתגובה כי "קשה לי להבין על מה כתב האישום נגד משה פרץ שכן הוא לא גובה כסף עבור הופעותיו, אין לי ספק שאם לא היה מדובר באדם מוכר ומפורסם כמוהו התיק הזה לא היה מגיע לבית המשפט". עו"ד אלי מויאל, שמתמחה בעבירות הלבנת הון ומייצג את האמרגן זנדני, מסר בתגובה כי "אין לי מושג על כתב אישום, לא קיבלנו אותו עדיין לידינו".

 

פרץ נעצר באוגוסט 2010 בחשד להעלמת מס בהיקף של מיליוני שקלים ובדיווח כוזב למע"מ. לפי כתבי האישום, "פרץ וזנדני לא דיווחו על הכנסות מהופעות במהלך השנים 2007-2009 בהיקף של כמיליון שקלים, בהגשת דיווחים כוזבים למע"מ ולמס הכנסה במטרה להתחמק מהם, בניהול ספרים כוזבים ובשימוש בכל מרמה עורמה ותחבולה".

 

בכתבי האישום שהוגשו על-ידי עו"ד לירון וקנין מהמחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים ברשות המסים, נטען כי השניים פעלו במטרה לרמות ולהונות את רשויות המס ולהתחמק מתשלומי מע"מ ומס הכנסה שבהם היו חייבים.

 

פרץ ואמרגנו מואשמים כי נהגו להשמיט מהדיווחים לרשויות המס הכנסות מהופעות, כשבגין חלק מההכנסות לא הוצאו חשבוניות מס ואף לא דווח עליהן לרשות המסים, ובמקרים האחרים, החשבוניות שיקפו רק חלק מתמורה שהתקבלה בפועל. בכתב האישום נטען כי סך התמורה בגינה לא הוציאו הנאשמים חשבוניות מס כלל וסך התמורה שלא כללו בחשבוניות המונמכות הינו 1,005,412 שקל.

 

זינדני גם מואשם כי בשנת 2010 השמיט הכנסות נוספות ועשה שימוש בחשבוניות פיקטיביות במטרה להתחמק מתשלום מס. כתבי האישום הוגשו בעקבות חקירה שניהלו משרד חקירות מכס ומע"מ ירושלים ומשרד פקיד שומה חקירות ירושלים ברשות המסים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסף ארמה
פרץ
צילום: אסף ארמה
עו"ד אלי מויאל
מומלצים