שתף קטע נבחר

חלומו של שיפוצניק: מצא קומיקס נדיר של סופרמן

במהלך הריסת שכבת בידוד בבית ישן צצה מבין העיתונים הישנים חוברת קומיקס. העותק התברר כגיליון הבכורה של סופרמן ששווה מעל 100 אלף דולר. המציאה היקרה גררה ויכוח סוער בבית השיפוצניק - שהוביל לקריעה חלקית של החוברת

מזל של פועל בניין: עותק הגיליון הראשון של הקומיקס "סופרמן" מ-1938, ששווה כיום מעל 100 אלף דולר, נמצא במקרה על ידי קבלן שיפוצים אמריקני. המהדורה הנדירה הייתה תחובה לצד עשרות עיתונים ישנים כשכבה מבודדת בתקרת בית בן 70 שנה.

 

חדשות מרחבי הגלובוס:

לא ייאמן: איבד את ידיו - ובנה ידיים ביוניות במקום

צרפת כמרקחה: אוניברסיטאות ילמדו באנגלית

ומה דעתכם? כתבו בפייסבוק שלנו , ואולי נפרסם זאת לכולם

 

השיפוצניק, דיוויד גונזלס, מהעיירה הופמן במינסוטה רכש את בית המגורים הישן תמורת עשרת אלפים דולר. הוא קיווה שבזכות עבודות השיפוץ יוכל לגרוף רווח נאה על המקום, אך ללא ספק לא העלה על דעתו שחוברת צבעונית אחת תקפיץ לו את הרווחים מבלי שיצטרך לנקוף אצבע עבור שדרוג הבית.

 

הגיליון הנדיר. רק מחצית מהכסף ממכירתו יגיע לידי קבלן השיפוצים (צילום: AP) (צילום: AP)
הגיליון הנדיר. רק מחצית מהכסף ממכירתו יגיע לידי קבלן השיפוצים(צילום: AP)

 

גיליון הבכורה של סופרמן, בו נראה גיבור העל מרים מכונית בשתי ידיו, תפס את תשומת ליבו של השיפוצניק. גונזלס הביא את העותק לביתו, אך היצרים גברו במשפחתו לנוכח המציאה שהתבררה כבעלת ערך.

 

דודתו של אשתו פתחה עימו בוויכוח סוער סביב הערך של הקומיקס, בסיומו השליך את הגיליון לרצפה תוך שהוא קורע בטעות את העמוד האחורי. גונזלס סיפר לתקשורת המקומית שהוא התעצבן על קרובת משפחתו כיוון שבכל פעם שהעבירה עמוד בחוברת חתיכת דף הייתה נקרעת. הוא סיפר שצעק בוויכוח כי כלל לא אכפת לו מהכסף, ואף הרחיק לאיים: "זה הקומיקס שלי, אני יכול לשרוף את זה אם אני רוצה".

 

העמוד האחורי בחוברת הנדירה. רואים את הקרע? (צילום: AP) (צילום: AP)
העמוד האחורי בחוברת הנדירה. רואים את הקרע?(צילום: AP)

 

אז כמה הפסיד השיפוצניק בוויכוח הסוער סביב החוברת. מומחים סבורים שהערך של החוברת ירד ב-75 אלף דולר בעקבות הנזק הנוסף.

השנים בהן היה תחוב הקומיקס בתקרה מבודדת פגעו בשלמותו והוא דורג נמוך במדד האיכות: 1.5 מתוך 10. למען ההשוואה, גיליון בכורה אחר שדורג 9 נמכר לאחרונה ב-2.6 מיליון דולרים.

 

קרב המחירים על הקומיקס הנדיר של גונזלס בעיצומו – כאשר ההצעה הגבוה ביותר עד כה עומדת על 137 אלף דולר. המכירה הפומבית תסתיים בחודש הבא, וגונזלס צפוי לגרוף מחצית מהסכום. היתר הוליך לידי בית המכירות ולאספן שסייע לשיפוצניק.

 

"אני לא רעב לכסף", סיכם גונזלס את החוויה, "הייתי מעדיף לעבוד בשביל זה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
הקומיקס שנמצא בבית
צילום: AP
מומלצים