שתף קטע נבחר

הרב יוסף נגד חוק הגיוס: ה' ישיב גמולם בראשם

ערב אישור מסקנות ועדת פרי על ידי השרים שחברים בה, התבטא מנהיגה הרוחני של ש"ס בחריפות נגד מי שפועל לגיוס חרדים. "הקדוש ברוך הוא יפר עצתם ויקלקל מחשבתם"

"כל אלה שחושבים עלינו רעה לבטל את בני הישיבות מהתורה שלהם - הקדוש ברוך הוא יפר עצתם ויקלקל מחשבתם, ישיב להם גמולם בראשם. עוצו עצה ותופר, דברו דבר ולא יקום, כי עמנו אל", כך אמר אמש (שבת) מנהיג ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בדרשה השבועית שנשא. מנהיגה הרוחני של ש"ס התייחס בדבריו למאמצי הממשלה ליישם חוק גיוס חדש לחרדים.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

הערב יובאו מסקנות ועדת פרי לאישור השרים החברים בה. בשבועות האחרונים מרבה הרב עובדיה יוסף להזכיר בדרשה שהוא נושא בבית הכנסת הצמוד לביתו בשכונת הר נוף בירושלים את נושא הגיוס.

 

על פי המלצות הוועדה לשוויון בנטל, שפורסמו לראשונה ב-ynet, בתום תקופת ביניים של שלוש שנים אמורה החברה החרדית לשאת בנטל השירות, וזה יצטמצם עבור כלל הבנים מ-36 חודשי חובה ל-32. לבנות יוארך משך השירות מ-24 ל-28 חודשים. הרפורמה כוללת, בין היתר, שורה של תמריצי גיוס, סנקציות למשתמטים ולישיבות, מערך אכיפה וגם שורה תחתונה אחת: החל מ-1 באוגוסט הקרוב, כל מי שמלאו לו 18 יחויב לשרת את המדינה בשירות צבאי או אזרחי בתום דחיית שירות שתתאפשר לצורך לימוד תורה, עד גיל 21.

 

החוק לגיוס חרדים, שמתבסס על עקרון השוויון בנטל, יעמוד למבחן ראשון עם הבאתו לאישור השרים שמרכיבים את ועדת פרי. שרי הקואליציה בוועדה, מנסחת החוק, צפויים לאשר את סעיפיו בזה אחר זה במהלך ישיבה מרתונית שתתחיל בשעה 18:00. יו"ר הוועדה, ח"כ יעקב פרי (יש עתיד), יציג בישיבה את הסעיפים וינסה לגייס עבורם רוב. "אם לא ניתקל בתרגיל פוליטי, תצא לדרך מהפכת גיוס אמיתית, כזו שתהפוך למציאות כבר באוגוסט", כתב פרי בדף הפייסבוק שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
מומלצים