שתף קטע נבחר

נתניהו ליעלון: אל תעכב את חוק גיוס החרדים

אחרי שלפיד איים לפרק את הממשלה אם חוק הגיוס לא יאושר על פי מתווה ועדת פרי, מכופף רה"מ את ידו של שר הביטחון במה שנראה כהתקפלות של הליכוד. יעלון התנגד לסנקציות פליליות על משתמטים, נתניהו אמר לו: "אם יהיה צורך, נדון בכך בהמשך"

יו"ר יש עתיד איים במשבר קואליציוני בעקבות פיצוץ הדיונים בוועדת פרי, וראש הממשלה מכופף את ידו של שר הביטחון. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש הערב (יום ב') משר הביטחון משה (בוגי) יעלון שלא לעכב את החוק, למרות התנגדותו להטיל אוטומטית סנקציות פליליות על משתמטים מגיוס.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

"אם יהיה צורך, נגיע לדיון בסעיף הזה בהמשך החקיקה", אמר נתניהו ליעלון, שהתנגד למתווה המוצע של ועדת פרי לשוויון בנטל. ראש הממשלה אמר גם לשר הביטחון כי "בהמשך החקיקה נבדוק את ההתאמה להסכמים הקואליציוניים. לא נכון יהיה לעכב את החוק עכשיו. מדובר במשבר פוליטי מדומה. הפערים ממילא אינם גדולים".

 

בישיבת סיעת הליכוד היום עדכן יעלון את חבריו והסביר מה לדעתו שורש המחלוקת שהביא לפיצוץ: "המתווה המשותף שונה מהמצע שהציגה יש עתיד בבחירות. ביום חמישי הוציאו ביש עתיד הצעת מחליטים שאנחנו לא ראינו קודם. ראיתי בפסקה הזאת התרסה". גם בהמשך תקף יעלון את מפלגתו של לפיד: "ביש עתיד רוצים להבעיר את הרחוב החרדי, אני לא אתן לזה יד".

 

את התנגדותו להטיל סנקציות הסביר יעלון בוועדת פרי: "הדרך הנכונה היא לא דרך דה-לגיטימציה ולא בהשנאה. השינוי הוא בתהליך ולא באבחת חרב. זה המתווה המתגבש וזה מה שאני מקווה שיעלה היום הלילה. גם חרדים, גם בני מיעוטים שעיקרם בשירות לאומי אזרחי ומיעוטם במתנדבים לצה"ל. בלי לדבר על הליכה לכלא של מי שלומד תורה, בלי סנקציות ובלי איומים. אין בזה שוויון מלא, זה נכון, אך זו הדרך היחידה והנכונה להביא אותם לקחת אחריות".

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 

בישיבת הסיעה של יש עתיד שיגר השר יאיר לפיד איום ישיר וחד משמעי לעבר שותפותיו לקואליציה, ובעיקר לעבר הליכוד ביתנו: "אני רוצה להיות מאוד ברור בנושא השוויון בנטל - או שיהיה שוויון בנטל או שהממשלה תתפרק".

  

במקביל פנתה ח"כ מרב מיכאלי ממפלגת העבודה ליועץ המשפטי לממשלה. היא ביקשה ממנו לחוות את דעתו על האספקטים החוקתיים בכל הנוגע למתווה גיוס החרדים המתגבש, "לרבות ההשלכות של הסנקציות הפליליות הכלולות בו ואי השוויון של המשרתים במסלול ישיבות ההסדר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. לא לעכב עכשיו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים