שתף קטע נבחר

חשד: גנב מאות אלפי שקלים שנתרמו לחולים

תושב בני ברק חשוד שהעביר תרומות של מאות אלפי שקלים מחשבון העמותה שניהל למען חולים, לחשבונו הפרטי. כך נהג גם בכספי מבצע התרמה למען נער שאמור לעבור ניתוח דחוף

התרומות לחולים לא הגיעו ליעד: אהרון גוזלן, יו"ר עמותה גדולה בבני ברק, נעצר אתמול (יום ב') בחשד ששילשל כספי תרומות שהיו מיועדים לעמותה המסייעת לחולים לכיסו הפרטי.

 

עוד עדכונים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

החשוד בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
החשוד בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)
 

בחקירה סמויה, שניהלו חוקרי מפלג ההונאה של מחוז תל אביב, בפיקודו של סגן ניצב מאיר כהן, התברר כי גוזלן, כבן 50 מבני ברק, הפעיל עמותה שמטרתה לסייע לחולים. על פי החשד הוא פנה לאנשי עסקים ומוסדות ציבור והתרים מאות אלפי שקלים לטובת המטרה הנעלה.

 

באחד

המקרים הוא אף ארגן מבצע תרומה גדול, שנועד לגייס כסף לניתוח דחוף של נער בן 14. מבדיקת מסמכי העמותה עלה כי בדרך זו הצליח יו"ר העמותה לגייס מאות אלפי שקלים, אך במקום להעביר את הכסף לאותם נזקקים חולים, העביר אותו לחשבונו שלו.

 

חלק מהכספים, כך על-פי החשד, הועברו מחשבון העמותה גם לחשבונות של בני משפחתו אשר היו שקועים בחובות. סך כל הגניבה, כך מעריכים במשטרה, עומד על פי החשד על מאות אלפי שקלים. עם מעצרו ינסו החוקרים לברר אם סכומים נוספים שנתרמו לא נרשמו בספרי העמותה כדין.

 

עו"ד אריאל עטרי, המייצג את יו"ר העמותה, אמר כי "מדובר במעצר שווא. מנהל העמותה הסביר לחוקרים במשך שעות היכן טעו והראה שכל הכסף שנתרם לעמותה מצוי בחשבונותיה. הוא אף הסביר שדווקא הקפדה על מינהל תקין מנעה העברת כספים במקרה שהיה חשש שהכסף לא משמש לטיפולים רפואיים. לאור זאת דחה בית המשפט את בקשת המשטרה למעצר ממושך והסתפק בהארכת המעצר ליומיים בלבד, לשם אישוש הטענות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
גוזלן בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים