שתף קטע נבחר

חברתו של הרוצח: הוא רצה להיפרד וסירבתי

פרץ האלימות של רועי אוחנה, שרצח את אמו ודקר את חברתו ושני בני אדם נוספים, עדיין נחקר במשטרה. לאחר שמעצרו הוארך, סיפרה חברתו לחוקרים שהוא ביקש להיפרד ממנה יומיים לפני הרצח: "נהנינו. על דבר כזה, בחיים לא הייתי חולמת"

חברתו של רועי אוחנה החשוד, שפצע אותה באורח בינוני ורצח את אמו, סיפרה לחוקרי המשטרה שהוא ביקש ממנה להיפרד יומיים לפני האירוע האלים והיא סירבה. בית משפט השלום בקריות האריך בתשעה ימים את מעצרו של אוחנה, שהיה מעורב לאחר האירוע בתאונת דרכים שלאחריה דקר שני נוסעים במכונית שבה פגע. הוא יישלח להסתכלות בתנאי אשפוז.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

"בשלב מסוים הוא קרא לי לחדר ואז דקר אותי. אמו התערבה וניסתה להפריד בינינו ואז הוא דקר אותה", סיפרה שני יגודניק (26) לחוקרי המשטרה. על עדותה סיפר מפקד התחנה ניצב משנה אילן סרדל. אוחנה אמור להיחקר הערב פעם נוספת.

 

מוקדם יותר סיפרה יגודניק, שמאושפזת בבית החולים רמב"ם בחיפה, לעיתונאים: "יצאתי איתו חמישה חודשים והוא היה בן-אדם טוב ונורמטיבי ללא בעיות ואני לא יודעת למה זה קרה. אתמול היינו בבית חולים ואחר כך חזרנו לבית ואכלנו. פתאום הוא החליט להיכנס לחדר ושם דקר אותי, אני לא זוכרת מה קרה אחר כך כי איבדתי הכרה".

 

עוד סיפרה כי בחמשת החודשים שבהם היו יחד לא התרחשו אירועים שעלולים היו להוביל לאירוע או לרמוז עליו. "הוא היה בן אדם זהב. הוא היה תלמיד מצטיין ושירת במילואים". כשנשאלה אם החבר שלה עשה את מה שעשה כתוצאה מלחץ, השיבה: "כל אדם ייכנס ללחץ ואני לא שופטת אדם בגלל שהוא לחוץ. גם אני לפעמים לחוצה. אין מה לעשות. אני לא יודעת אם הוא תכנן את המעשה הזה ואין לי מושג מה עבר לו בראש. אני מעדיפה לא לדעת מה קורה איתו כרגע".

 

היא סיפרה שבילתה בטיולים עם אוחנה, "נהנינו. על דבר כזה, בחיים לא הייתי חולמת ולמרות זאת אני לא כועסת עליו ומעדיפה לא לדבר על זה. הוא היה בקשר טוב עם אמו ועזר לה המון. היו לו בעיות אבל לאט לאט זה הסתדר". היא סיפרה שהייתה "מוכנה לעשות הכול בשבילו, חשבנו גם להתחתן". היא סיפרה שאמו של רועי "הייתה אישה טובה מאוד שעזרה לילדיה".

 

לאחר שדקר את חברתו ואת אמו, המשיך אוחנה בדרכו והיה מעורב בתאונת דרכים, שבמהלכה פגע בשני נוסעי מכונית פרטית ודקר גם אותם. "אנחנו בשוק ממה שקרה, אין לנו תשובות ואין לנו הסברים. אנחנו מתמודדים בהכנות לקבורה של אימא, באבל ובניסיון להבין. אבל אני לא מאמין שאפשר להבין", אמר אחיו של אוחנה בתום הדיון בהארכת מעצרו.

 

לדבריו, "הכאב גדול ביותר, ולא משנה מה יחליטו הערכאות המשפטיות. אחי יצטרך להתמודד כל חייו עם מה שהוא עשה. אנחנו מכירים גם אותו וגם את אימא, אף אחד לא מכיר אותם יותר טוב מאיתנו. הוא בן אדם טוב ושקט, צנוע, אדם שמעולם לא הרים קול על אף אדם אחר. מעולם הוא לא נמצא בסיטואציה של אלימות. להגדיר אותו כנורמטיבי זה יהיה אנדרסטייטמנט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ג'ורג' גינסברג
חברתו של הרוצח מדברת
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים