שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מייסי וויליאמס ("משחקי הכס"): "גם אני טום בוי"

  כבר שלוש שנים שמייסי וויליאמס בת ה-16 מבלה מחצית מזמנה בווסטרוז הפנטסטית, בתור אריה סטארק מ"משחקי הכס". בראיון ל-ynet היא מספרת על ההתמודדות עם התכנים הקשים בגילה הצעיר ומסבירה איך זה (לא) מסתדר לה עם הלימודים

  טוב, נתחיל מהמובן מאליו: כל מי שהספיק לראות ביומיים האחרונים את הפרק התשיעי בעונה הנוכחית של "משחקי הכס", שישודר מחר (ה') ב-yes oh (או שלהבדיל, פשוט קרא את הספרים), כבר גילה אילו תהפוכות דרמטיות פקדו את בית סטארק השבוע.

   

  מי שמצאה את עצמה קצת מחוץ לחגיגה היא אריה, בתו הצעירה של אדארד ז"ל, שהעבירה את העונה האחרונה הרחק ממשפחתה. לא פלא אם כן, שהכוכבת הצעירה שמגלמת אותה - מייסי וויליאמס בת ה-16 - בחרה לשתף את מעריצי הסדרה בווידאו שהעלתה לרשת, ובו היא חושפת את תדהמתה מהפרק המסעיר (אל תצפו אם לא ראיתם. באמת, עזבו ודלגו לפיסקה הבאה).

   

   

  כישורי ההישרדות שנדרשה אריה להפגין בפרקים האחרונים - ולמעשה לאורך הסדרה כולה - הפכו אותה לאחת הדמויות האהובות בה: דמות חצופה, אמיצה וכנה עם חזות של ילדה, שמסתירה מאחוריה אשה חזקה שלא חוששת לעמוד על שלה, לא פעם תוך הפגנת גישה פזיזה ומסוכנת. אבל וויליאמס טוענת שאם היא באמת רוצה לשרוד את המציאות האכזרית של ווסטרוז ולחזור בריאה ושלמה לווינטרפל (שבינתיים, כידוע, הוחרבה), יתכן מאוד שעליה להיות קצת יותר זהירה ומחושבת.

   

  "היכולת שלה להגיד לאנשים בדיוק מה היא חושבת מכניסה אותה לא פעם לצרות ממש לא הכרחיות", אומרת וויליאמס בראיון ל-ynet. "זה הדבר היחיד שאני לא ממש אוהבת באריה. העובדה שהיא תמיד מציבה את האמת שלה בראש סדר העדיפויות בהחלט ראויה להערכה - אבל זה לא אומר שזה תמיד הדבר הנכון לעשות, ואנשים נוטים לשכוח את זה. אם אנחנו מדברים על מה שבאמת טוב לאריה, לא פעם זה דורש ממנה להיפטר לרגע מגישת ה'לבעוט לכולם בתחת'".

   

   וויליאמס הצעירה גדלה בסומרסט שבאנגליה, די רחוק מהאורות הזוהרים והחיים המהירים של לונדון הבירה. דמותה של אריה סטארק היתה יריית הזינוק לקריירת המשחק שלה, ואחרי שלוש עונות של הייפ מטורף, היא עדיין טוענת שהיא מופתעת מההצלחה האדירה והכיוון אליו הדברים הולכים. לפני שהגיעה הסדרה, היא מספרת, אמנם למדה מחול ואהבה לבדר אנשים - אבל אף פעם לא באמת שקלה ברצינות להפוך את זה למקצוע. לאודישנים של "משחקי הכס" הגיעה בהמלצה של סוכן שראה אותה רוקדת, והתרשם מהנוכחות שלה על הבמה והצורה בה הופעתה השפיעה על הקהל.

   

  מייסי וויליאמס בתפקיד אריה סטארק. את הספרים היא לא קראה (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  מייסי וויליאמס בתפקיד אריה סטארק. את הספרים היא לא קראה(צילום: Helen Sloan)

   

  "אף פעם לא חשבתי על משחק, זה לא היה דבר שהחלטתי או חלמתי לעשות. כשהעניין של 'משחקי הכס' הפך רציני יותר ויותר מאוד הופתעתי. הייתי בת 12 כשנבחנתי לתוכנית ולא היה לי מושג למה אני נכנסת. לא ידעתי כמה גדולה התכנית תהיה, אף אחד מאיתנו לא ידע. ואז קיבלנו ביקורות טובות ואת אהדת הקהל, והתחלתי להבין שזה יכול לשנות את החיים שלי - מה שבאמת קרה".

   

  איך היה להיות בין הצעירים וחסרי הניסיון על הסט?

   

  "אני זוכרת שבימי הצילום הראשונים הייתי קצת בהלם, ומפוחדת מאוד. אני גם חייבת להודות שהרגשתי קצת כמו סוג של אנדרדוג. את יודעת - הכי צעירה, ובלי ניסיון בכלל. אבל אני חייבת להגיד שכולם היו מאוד אדיבים ומתחשבים, ונתנו לי להרגיש נהדר. מישל פארלי, שמגלמת את אמא שלי בסדרה, לקחה גם את תפקיד האם מחוץ למסך. היא תמיד בודקת אם אני בסדר ומשגיחה עלי כשאחנו נפגשות מחוץ לצילומים, במלונות השונים. בסך הכל האווירה עם הקאסט נהדרת. אין ספק שלהיות הצעירה ביותר זה מפחיד ולא פעם אני קצת מצטערת על כך שאני לא מבוגרת יותר כדי שאנשים יתנהגו אלי כפי שהם מתנהגים למבוגרים האחרים בסביבה. אבל בסופו של דבר אין לי על מה להתלונן.

   

  ואם כבר מדברים על עניין הגיל וחוסר הניסיון - אין ספק שהתכנים של "משחקי הכס" יכולים להיות קשים: הם כוללים סקס, עירום, איברים כרותים, דם ומכת בכורות. וויליאמס מספרת שעל מנת למנוע ממנה התמודדות עם אותם התכנים, לא נתנו לה לקרוא את התסריט כולו - אלא רק את הסיפור של אריה. בנוסף, בזמן קריאת תסריט ההורים שלה נכחו שם לצידה. "יש דברים שלגביהם הייתי צריכה לחזור ולומר לעצמי חזרתי שזה רק סיפור. זו פנטזיה - אמנם מאוד ריאליסטית ואמינה, אבל עדיין פנטזיה".

   

  תהילה עכשיו, לימודים אחר כך

  מעבר להתמודדות על הסט, נדרשת וויליאמס להסתגלות לא פשוטה גם בחייה הפרטיים. העובדה שהיא נמצאת בצילומים במשך חודשים ארוכים בכל שנה בשלוש השנים האחרונות, משפיעה גם על תחומים אחרים בחייה. לימודים למשל. "אני מנסה לעשות הכל אבל זה לא כל כך אפשרי. כשרק התחלתי, ניסיתי ללכת כרגיל לבית הספר, וגם היה לי מורה פרטי ונהגתי להשלים חומר באמצעות ספרים. אבל היה לי קשה. אני די חכמה ומקבלת ציונים טובים, אבל לא הצטיינתי בלימוד עצמי. אז זה לא עבד ועזבתי את בית הספר בפברואר לפני שנה. מאז למדתי עם מורים בבית. השנה חזרתי לבית הספר. בסך הכל זה די מאתגר, ולא פעם אני מגלה שאני מפגרת בחומר. למשל, קורה שאני נמצאת עם החברים שלי והם מדברים על נושא מסוים שאין לי מושג בו, ואז אני נלחצת מזה".

   

  וויליאמס נמנית על פלג השחקנים שלא קרא את הספרים, אבל מסיבות אחרות. לטענתה, היא כבר מתבלבלת כשאנשים שואלים אותה שאלות על הספרים ועל התסריטים. "זה יותר מדי עמוס בשבילי, ועוד עם הלימודים - אז בינתיים אני לא מתקרבת אליהם. אבל אני חושבת שכשהכל ייגמר אקרא אותם. אני יודעת שבספרים אריה עוברת המון דברים שלא הוכנסו לסדרה, ואני חושבת שאשמח לדעת מהם".

   

  המשפחה של וויליאמס מאוד תומכת בצעירה שהפכה לכוכבת בינלאומית. אמה ואביה החורג אפילו קראו את כל הספרים ברגע שידעו שהתקבלה לסדרה. אף אחד מהמשפחה לא מגיע מתחום הבידור, אף אחד לא שיחק מעולם ולא רצה להפוך את זה לקריירה. במקום שממנו באה, אפילו טלוויזיה בכבלים נחשבת לדבר קצת חריג.

   

  מייסי וויליאמס עם סופי טרנר (סנסה סטארק). אחיות על אמת (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
  מייסי וויליאמס עם סופי טרנר (סנסה סטארק). אחיות על אמת(צילום: Gettyimages)

   

  "את קולטת שכל החברים שלי ומרבית מהאנשים שאני מכירה בסומרסט לא ראו את הסדרה? החברים שלי צעירים מדי בשביל לצפות בה, ולרובם בכלל אין איפה לראות את זה, אז הם לא מבינים במה מדובר. אני דווקא נהנית מהמצב הזה, כי אני לא צריכה לדבר איתם על 'משחקי הכס' כל היום ויכולה להתנהג כאילו הכל כרגיל. לפעמים, כשאחנו מסתובבים ביחד ואנשים מזהים אותי ומבקשים חתימה או תמונה, אז החברים שלי לא מבינים מה קורה. בשבילם זה ממש מוזר, וזה פשוט היסטרי בעיני".

   

  ואיך את מרגישה עם זה שמזהים אותך ברחוב?

   

  "בפעם הראשונה זיהו אותי כחמישה חודשים אחרי שהסדרה עלתה, וזו היתה ממש חוויה סוריאליסטית. מאז זה רק הלך והתעצם. אני שמחה שאנשים מתחברים לאריה. אני מכירה סיפורים אחרים של שחקנים שמשחקים דמויות פחות אהודות, שחטפו כל מיני דברים לא כל כך נחמדים מאנשים ברחוב. ואני? מספיק שאני מצטלמת עם מישהו וזה עושה לו את היום. אני נהנית מזה מאוד. אין הרבה אנשים שלא אוהבים את הדברים שאריה עשתה".

   

  יש קטע ביוטיוב שבו רואים אותך ואת סופי, שמגלמת את סנסה, מזמזמות את המוזיקה של הסדרה. איך היחסים ביניכן?

   

  "נהדרים. כשנפגשנו לראשונה, שתינו היינו חדשות בעניין הזה ועברנו את כל החוויה הזו ביחד. גדלנו ביחד וכל שנה אנחנו חוזרות יחד לצילומים - היא חוזרת גבוהה בראש, ואני נשארת באותו הגובה. אנחנו חברות טובות ואני יודעת

  שנישאר חברות טובות לנצח. אנחנו מדברות על תוכניות עתידיות, על מעבר ללונדון, על סרטים שאנחנו עובדות עליהם. זה נחמד שיש מישהי שעוברת את אותה החוויה, כי החוויה הזו יכולה להיות מאוד מפחידה לפעמים".

   

  היית אומרת שסופי יותר דומה לדמות שלה ואת לשלך?

   

  "בטח. לדוגמה, היום אני לובשת מכנסיים ונעליים שטוחות וסופי לובשת חצאית מיני ונעלי עקב. כשאנחנו הולכות ברחוב ביחד, בחורים תמיד מסתכלים עליה ואז רואים איזו מישהי קטנה מדדה לידה. לא הייתי מגדירה את עצמי כטום בוי מוחלט, אבל אפשר להגיד שאני כזו. אבל היי, אני נהנית מזה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Helen Sloan
  מייסי וויליאמס היא אריה סטארק ב"משחקי הכס"
  צילום: Helen Sloan
  לאתר ההטבות
  מומלצים