שתף קטע נבחר

תחרות: מי החברה שהכי תורמת לסביבה?

החברה להגנת הטבע פוצחת בתחרות בין החברות הגדולות במשק, במטרה לבחון מי שומרת יותר מכולן על הטבע. הדרישה: ביצוע פרויקט בעל השפעה חיובית על המגוון הביולוגי

מי החברה שתורמת במידה הגדולה ביותר לסביבה? בקרוב נגלה: החברה להגנת הטבע יצאה בתחרות המיועדת לחברות גדולות במשק, בעיקר מתחומי המזון, החקלאות והתשתיות, כדי לבחון מי שומרת יותר מכולן על הטבע והמגוון הביולוגי.

 

  • רוצים שישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו , ואנו נפרסם תגובות נבחרות

 

בקול קורא שהפיצה נכתב, כי רשאים להשתתף בתחרות גופים וחברות, שפעילותם כוללת פרויקט "העוסק בפעילות ליבה של החברה או שרשרת האספקה שלה ושיפור השפעתה הישירה על המגוון הביולוגי, כלומר טיפול בהשפעות פעילות החברה על סביבתה ולא פעילות התנדבותית למען הטבע, שאינה קשורה לליבת הפעילות". 

 

בנוסף, על הפרויקט להיות בעל פוטנציאל להשפעה חיובית או שלילית על הסביבה, עשוי לצמצם את ההשפעות השליליות בתחומים דוגמת חקלאות, חציבה, תשתיות ומים, ועשוי להשפיע משמעותית על פעילות החברה.

 

החברה הזוכה תהיה זו שתבצע את הפרויקט בעל ההשפעה החיובית הגדולה ביותר על המגוון הביולוגי. מהחברה להגנת הטבע נמסר כי החברה הזוכה תקבל ייעוץ אקולוגי בהיקף של 100 שעות, לצורך סיוע בתכנון הפרויקט שנועד לשמור על המגוון הביולוגי ובליווי שלו. ניתן להגיש מועמדות עד ל-30 ביוני.

 

אלון רוטשילד, רכז תחום המגוון הביולוגי בחברה להגנת הטבע, מסר כי חברות שזקוקות לסיוע ולהנחיות לגבי אופן ההגשה, יוכלו לקבל סיוע. "קיום האדם תלוי בשירותי המערכת האקולוגית", אמר. "לא פעם אנו מבינים עד כמה אנו תלויים במגוון הביולוגי רק כשבעלי חיים או צמח מסוים נפגע או נעלם, ובעקבות זאת קורסות מערכות שלמות".

 

"בשנים האחרונות תופסת סוגיית השפעת האדם על המגוון הביולוגי מקום נרחב בעשייה של ארגונים בינלאומיים, כמו האו"ם והבנק העולמי, והיערכות בנושא היא תנאי סף למימון פרויקטים מטעמם", הוא הוסיף. "זה נובע מההידרדרות המסוכנת של המגוון הביולוגי ולאור חשיבות הנושא - השפעה זו היא נדבך בחובת הדיווח של חברות עסקיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים