שתף קטע נבחר

ניצולת השואה נפגשה עם נתניהו: "הבטיח לעזור"

דורה רוט עוררה סערה סביב היחס לניצולי השואה כשהופיעה בכנסת. היום נפגשה עם נתניהו: "הראיתי לו איך מורידים לי כספים שמגיעים לי כניצולת שואה. זו לא צדקה - זה מה שמגיע לי על אחוזי הנכות. גם הוא אמר שהוא לא מבין את זה"

כחודש וחצי עבר מאז מחתה דורה רוט בפני חברי ועדת העבודה, הרווחה והבריאות בכנסת על מצבם הקשה של הניצולים החיים בארץ, מחאה שצבטה לבבות רבים בישראל וזכתה לסיקור תקשורתי נרחב. היום (ג') בצהריים נפגש איתה ראש הממשלה בנימין נתניהו בלשכתו בירושלים.

 

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

בפגישתה עם ראש הממשלה העלתה רוט בפני נתניהו הצעות לשיפור רווחתם של ניצולי השואה, והוא הסכים עמה. על הופעתה בוועדה בכנסת אמר נתניהו במהלך הפגישה: "התרשמתי מאוד מדברייך, מהלהט ומהאמת שלך וזה מה שצריך להראות כאן - את האמת, וזה מה שנעשה. נגעת באזרחים ברגש עמוק, האנשים מבינים שצריך לטפל בדור הזה והזמן לא רב, וזה הדבר העיקרי".

 

"ביקשתי שיסביר לי אם הוא מבין למה לוקחים לי כסף" (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
"ביקשתי שיסביר לי אם הוא מבין למה לוקחים לי כסף"(צילום: קובי גדעון, לע"מ)


"הראיתי לו את אחוזי הנכות שמקבלים ניצולי השואה", סיפרה רוט אחרי הפגישה היום. "מי שיש לו 50% נכות ויותר מקבל 800 שקל. אני עם 65% נכות הייתי אמורה לקבל 8,400 שקל ומורידים לי בגלל הכנסות אחרות. זו לא צדקה - זה מה שמגיע לי לפי ועדות של משרד האוצר, שקבעו שאחוזי הנכות שלי הם בגלל השואה".

 

"אני מקבלת 3,500 שקל", אמרה דורה, "ונאמר לי שזה בגלל שאני מקבלת קצבה אחרת מביטוח לאומי ופנסיה של בעלי. מה זה קשור לאחוזי הנכות בגלל השואה? ביקשתי ממנו שיסביר לי אם הוא מבין את זה, הרי ביטוח לאומי כל מבוגר מקבל".

 

נתניהו וניצולת השואה דורה. היו גם זכרונות מקריית-טבעון (צילום: קובי גדעון, לע"מ) (צילום: קובי גדעון, לע
נתניהו וניצולת השואה דורה. היו גם זכרונות מקריית-טבעון(צילום: קובי גדעון, לע"מ)

 

"הוא אפילו לא ידע על מה שהוא ראה בניירת שהבאתי לפגישה", סיפרה רוט, "הוא גם אמר שהוא לא מבין מה פשר הדבר ושהוא יתקשר לאנשיו בנושא. לי היה חשוב שהוא יעשה את השיחה הזו בפניי, אבל כשראש הממשלה צלצל לאחראי במשרדו על הטיפול בניצולי השואה הוא לא יכל לענות כי הוא היה בכנס. נתניהו אמר לו להתקשר אליי, ואני מקווה שהוא יעשה את זה".

  

רוט עצמה סיפרה על הפן האישי של הפגישה: "ראש הממשלה היה נחמד מאוד והזמין אותי להכיר את הילדים שלו. נזכרנו גם ששרה אשתו באה מקריית טבעון, שבה אני גרה, ואני מכירה את הבית של ההורים שלה".

 

ממשרד ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה אמר לגברת רוט שהוא מסכים איתה שיש פה עיוות שחייבים לתקן אותו וכי מדינת ישראל מחויבת לרווחתם של ניצולי השואה וביקש ממנכ"ל משרד ראש הממשלה להמשיך לקדם את הטיפול בשיפור רווחתם של ניצולי השואה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: קובי גדעון, לע"מ
רוט עם נתניהו. "התרשמתי מאוד מדברייך", אמר לה רה"מ
צילום: קובי גדעון, לע"מ
מומלצים