שתף קטע נבחר

ועד עובדי משרד החוץ נגד נתניהו: "שבר שביתה"

הובלת ציוד אבטחה לקראת ביקור נתניהו בפולין עוררה כעס בקרב עובדי משרד החוץ. "זו חציית קו אדום. עבדו עלינו", אמרו בוועד, שם זעמו על החלטת לשכת רה"מ להשתמש בטיסת חיל האוויר שהחזירה לארץ משלחת של קציני צה"ל שסיירו באושוויץ

ועד עובדי משרד החוץ האשים היום (ד') את לשכת ראש הממשלה בשבירת שביתת עובדי המשרד. לטענת הוועד, המהלך כולל ניצול ציני של טיסת חיל האוויר שאמורה להחזיר לארץ 200 קציני צה"ל שביקרו באושוויץ, כדי להטיס לפולין ציוד ביטחוני שקשור לאבטחת נתניהו בביקורו בפולין בשבוע הבא.

 

עוד בחדשות ynet:

נתניהו הסיר תמיכתו בשופט: "אמירה אומללה"

 צנזורית לשעבר: גם לי יש תמונות כמו למתפשטות

רוצים שכולם ישמעו אתכם? כתבו את דעתכם בפייסבוק שלנו ואת התגובות הנבחרות נפרסם לכולם

 

עובדי משרד החוץ נמצאים זה כמה חודשים בסכסוך עבודה על רקע תנאי שירות חו"ל ומנהל לא תקין. במסגרת העיצומים שאותם הם נוקטים, הוחלט להפסיק לאלתר כל טיפול בביקור שר בחו"ל, כולל ביקור ראש הממשלה בפולין, שעתיד להיערך ב-12 ביוני. במשרד החוץ התריעו כי לא יוכלו לטפל בביקור והציעו לדחותו עד לאחר השלמת המשא ומתן.

 

עובדי משרד החוץ בהפגנה לפני כמה שבועות ()
עובדי משרד החוץ בהפגנה לפני כמה שבועות

 

בעקבות העיצומים, הנחתה לשכת נתניהו את צה"ל והשב"כ לטפל בביקור במקום עובדי משרד החוץ. היא הורתה לצבא להשתמש בטיסה של חיל האוויר שנועדה להחזיר לארץ משלחת של קציני צה"ל שסיירו במחנות ההשמדה כדי להטיס מישראל לפולין אוהלים, מגלי מתכות, גדרות אבטחה ועוד.

 

במשרד החוץ הגדירו את ההוראה כתרגיל הונאה של לשכת ראש הממשלה שנועד לשבור את השביתה משום שטיסת חיל האוויר קיבלה אישור לצאת לפולין כשהיא ריקה, ובפועל המטוס יהיה מלא ציוד. "מדובר בחציית קו אדום. החליטו לעבוד עלינו", אמרו בוועד.

 

מכתב שנשלח לרמטכ"ל ולראש השב"כ קרא להם לא לתת יד למהלך, שהוגדר "בלתי מוסרי בעליל". על פי המכתב, "לא ייתכן שבמדינה

מתוקנת ראש הממשלה יעביר הנחיה לשבור שביתה של עובדים שקיבלה היתר על פי חוק. חבל שלשכתו מביאה למתח מיותר בין שירותי הביטחון למשרד החוץ".

 

העיצומים הובילו גם לנזיפת עובדי המשרד בשגריר ישראל בפריז יוסי גל, על כך ששבר שביתה וליווה את שר האוצר יאיר לפיד בביקורו בעירו, בניגוד להנחיית הוועד להחרים ביקורי שרים בחו"ל. במברק ששיגרו לגל, כתבו נציגי הוועד כי "לצערנו החלטת לפעול על דעת עצמך ובניגוד להוראות מפורשות. אנו רואים בחומרה רבה התנהגות זו, שפוגעת במשרד החוץ ובעובדיו".

 

גורמים במשרד ראש הממשלה מסרו בתגובה כי "מדובר אך ורק בציוד אבטחה שחייב להיות שם. זו לא טיסה מיוחדת שיוצאת. זה עולה על טיסה קיימת של חיל האוויר שבכל מקרה יוצאת מישראל לפולין במועד הזה. הכול לצרכים בטחונים".

 

יוסי גל, שגריר ישראל בפריז, תקף בתגובה את הוועד ואמר שהביקור של לפיד לא אורגן על ידי השגרירות, אלא על ידי נציגי האוצר. "פניתי לוועד כדי לקבל אישור להתלוות ללפיד", אמר. "אני תומך במאבק העובדים, אך יש לנהוג באחריות. אם לא הייתי משתתף בפגישות שממילא נקבעו היה נגרם נזק לי ולשגרירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ראש הממשלה נתניהו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים