שתף קטע נבחר

פצצת תאורה עם כיתוב בעברית נמצאה בקוסייר

ערוץ חיזבאללה הציג אמצעי לחימה שנמצאו לטענתו ליד עיירת הגבול הסורית שנכבשה מחדש ע"י הצבא, בהם פצצת תאורה בקוטר 120 מ"מ. גורם צבאי: "הפגזים נותרו שם מלפני היציאה מלבנון, זה ניסיון נואש להסיט תשומת הלב". צפו

אמצעי לחימה שעליהם כיתובים בעברית נמצאו באזור עיירת הגבול הסורית קוסייר, אחת ממוקדי הלחימה העזים ביותר בין המורדים לכוחות צבא אסד. כך דיווח היום (ו') ערוץ הטלוויזיה "אל-מנאר" של ארגון חיזבאללה, ששלח מאות מאנשיו לסייע לחיילים הסורים הפועלים באזור. כתב הערוץ הציג את האמצעים השונים, בהם פצצת תאורה בקוטר של 120 מ"מ.

  

ומה דעתכם? כתבו בפייסבוק שלנו ונפרסם את התגובות הנבחרות

 

כתב הערוץ סיפר במשדר החדשות כי בעיירה א-סאלחיה שבפרברי קוסייר נמצאו "אמצעי לחימה אישיים ואמצעי לחימה כבדים ישראליים". ביניהם, לדבריו, "מקלעי עוזי, שנמצאו יותר מפעם אחת, מכשירי קשר ישראליים וטילים כבדים". הוא הרים את אחד הפגזים שנמצאו והציג למצלמה את הכיתוב, לפיו מדובר בפצצת תאורה שקוטרה 120 מ"מ. עם זאת, הכתב טען שזו פצצת מרגמה והוסיף: "יש פצצות רבות שנמצאו בגודל הזה ובצורה הזו".

 

בצה"ל אישרו שבתמונה נראה פגז צה"לי בקוטר 120 מ"מ, שמשמש לצורך תאורה בלבד, כלומר אינו נפיץ ואינו יכול לפגוע באדם או ברכוש. בנוסף, לא נראים בתמונה רכיבים נוספים שיכולים להעיד על מקום ומועד צילומה. גורם צבאי טוען שמדובר ב"ניסיון נואש להסיט את העניין ממעורבות חיזבאללה בסוריה. התחמושת ככל הנראה עוד מזמן היציאה מלבנון, זה ניסיון לא מוצלח ושקרי".

 

העיתונאי הציג גם מסכת מגן מתוצרת ישראלית לטענתו, שייתכן כי שימשה מורדים להתגוננות מפני גזים רעילים. "היא נמצאה באחת מהמכוניות", הוא אמר, "יש כאן גם רקטת RPG. בקלות ניתן למצוא את הנשק הזה וכל קבוצה חמושה יכולה להשיג אותו מכל מקום. על הרקטות הללו אפילו יש כיתוב בעברית".

 

לפני כשבועיים שידר ערוץ אחר הנחשב מקורב לחיזבאללה, תמונות של ג'יפ של צה"ל שלכאורה נפל שלל בידי הצבא הסורי בעת הלחימה באזור קוסייר, וגם במקרה זה נטען במערכת הביטחון כי כנראה מדובר ברכב שהיה בשימוש צבא דרום לבנון ונותר שם אחרי הנסיגה ב-2000. על הג'יפ נראו כתובות בעברית, לרבות מספר רישוי ופרטים שהעידו כי הרכב היה שייך בעבר לצה"ל.

 

סוריה: ישראל הציתה דליקות ליד הגבול

בשבוע שעבר הצליחו המורדים להשתלט על העיר והצבא פתח במתקפה אחר מתקפה בניסיון לכבוש אותה חזרה. לפני יומיים הצליחו כוחות אסד וחיזבאללה להניס מתחומה את מתנגדי השלטון, ואתר החדשות הלבנוני א-נשרה אף דיווח היום כי הצבא הסורי נכנס לאזור אל-בווידה א-שרקיה שבפרברי קוסייר, במה שנראה כתחנה האחרונה בכיבושה מחדש.

 

סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנא גם טענה אחר הצהריים כי "ישראל הציתה דליקה באזור

של הכפר עין אל-חמרא הכבוש הגובל בכפר אל-חריה במחוז אל-קוניטרה". השבוע כבר נטען בסוכנות הידיעות הסורית כי ישראל הציתה שתי דליקות באזור הגולן - אחת באזור עין א-תינה ושנייה בטרסות של הר החרמון.

 

מוקדם יותר מועצת הביטחון של האו"ם קראה לאפשר באופן מידי לנציגי האו"ם ולגופים הומניטאריים אחרים להגיע לאזור קוסייר על מנת לספק סיוע, מזון וטיפול רפואי לתושבים שנצורים באזור הלחימה. במועצה גם הביעו דאגה מההשלכות של הקרבות המתמשכים על האוכלוסייה האזרחית, והפצירו בכל הצדדים "לעשות כל מה שאפשר כדי להגן על התושבים ולהימנע מפגיעה בחפים מפשע".

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצצת התאורה שהוצגה בשידור
מומלצים