שתף קטע נבחר

ברק: אולמרט מסר לי הצעה לחלוקת ירושלים

ברק לערוץ 1: "אולמרט היה אצלי לפני קמפ דיוויד, פתח מפות ותצלומי אוויר והציע לי הצעות שפירושן המעשי הוא חלוקת ירושלים". אולמרט: "אני חושב שנשרף לברק גנרטור"

ראש הממשלה אהוד ברק טען אמש (יום ג') כי ראש עיריית ירושלים, אהוד אולמרט, מסר לו הצעה מפורטת לחלוקת ירושלים. ברק אמר את הדברים בתוכנית "פוליטיקה" בערוץ 1.
לדברי ברק, לפני ועידת קמפ דיוויד, "אולמרט היה אצלי ופתח מפות ותצלומי אוויר והציע לי הצעות לעמדות שאפשר להציג אותן, על דעתו, בקמפ דיוויד, שפירושן המעשי הוא חלוקת ירושלים. אני לא רוצה למנות את השכונות, אבל כמי שעומד ככה בטלוויזיה ומטעה את עם ישראל - אני אומר לך, אולמרט ועוד אנשים מראשי הימין מוכנים לחלוקת ירושלים בהסכם".
אולמרט מסר בתגובה כי הוא התריע יותר מפעם אחת בפגישות עם ברק על האפשרות של חלוקת העיר. לדבריו, ברק מעל באמון של תושבי ישראל בכך שלמרות הבטחותיו, הוא מוכן לחלק את העיר תוך מתן הריבונות בהר הבית הבית לרשות.
בראיון הבוקר לקול ישראל הוסיף אולמרט: "לפני כשבועיים, נשיא המדינה לשעבר, עזר וייצמן, אמר שנשרף לאהוד ברק איזה פיוז. אני חושב שנשרף לו גנרטור. דבריו של ברק הם אוסף של שטויות שברק, כשהוא נמצא בצלילה לתהומות שהם לא נעימים - מנסה לייחס לי עמדה של חלוקת ירושלים. עשינו בינינו הרבה פגישות. לפני קמפ דיויד הייתה שורה ארוכה של פגישות בין ברק לביני. ברק גם הציע לי לנסוע איתו לקמפ דיויד. אני לא אכנס לפירוט של מה הוא אמר. אני יכול להגיד לך רק דבר אחד, שנושא חלוקת ירושלים, בניגוד למה שאומר ברק, היה ברור שלא עומד על סדר היום".
אולמרט הוסיף כי "ברק הוליך שולל את תושבי המדינה וכל נסיונותיו להתחמק מכך תוך הפרחת אמירות סרק לא יעזרו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ערוץ 2
ברק. מנהיגי ימין נוספים מוכנים לחלוקת ירושלים בהסכם
צילום ערוץ 2
מומלצים