שתף קטע נבחר

חשד: חיילים בשלדג צילמו חיילות במקלחת

ארבעה חיילים, בהם שני אנשי קבע, נעצרו בחשד להפצת סרטוני חיילות שצולמו בזמן שהתקלחו בבסיס היחידה במרכז הארץ

אחת היחידות המובחרות בצה"ל מתמודדת עם פרשה מביכה. ארבעה חיילים מיחידת שלדג, בהם שני אנשי קבע, נעצרו על ידי המשטרה הצבאית בחשד שהפיצו סרטוני חיילות בזמן שהן מתקלחות. הסרטונים צולמו במקלחות בסיס היחידה במרכז הארץ ונשלחו, על פי החשד, באופן ראשוני בקבוצת "WhatsApp" שכללה חיילים מהיחידה.

 

החשודים שוחררו בתנאים מגבילים, וחקירתם צפויה להימשך ולבדוק, בין היתר, מה היה היקף התפוצה של החומרים המצולמים. מפקד היחידה, סגן-אלוף א', השעה שניים מהחשודים, וחשוד נוסף הועבר לעת עתה לבסיס אחר כדי לא לפגוע בחקירה. התובעת הצבאית, סרן אילנה זיבנברג, אמרה במהלך דיון במעצר אחד החשודים בבית הדין הצבאי ביפו כי ייתכן שיוגשו כתבי אישום בפרשה.

 

עו"ד עידן דביר, שמייצג את אחד החיילים החשודים, אמר כי מרשו "אינו מהווה חלק מצילום התמונות והפצתן. בטוחני שיתגלה לבסוף שלא יכל לעשות דבר בנוגע לחומרים שנשלחו אליו לפלאפון. אנו מצויים בעידן דיגיטלי וזו בעיה להאשים אדם בפלילים כאשר אין לו בהכרח ידיעה על חומרים שנשלחים אליו".

 

גורמים צבאיים הוסיפו כי לא מדובר בלוחמים. החיילים המעורבים בפרשה ממלאים תפקידי הדרכה ומטה בקבע.

 

במקרה אחר, הוגש כתב אישום נגד חייל שמשרת בבסיס חיל אוויר בצפון, ולפיו הוא צילם חיילת אחרת באמצעות הטלפון הנייד שלו, בזמן שעשתה את צרכיה בשירותי הבסיס. הוא הואשם בעבירות של פגיעה בפרטיות. עו"ד דביר, שמייצג גם אותו, מסר כי מרשו שיתף פעולה עם חוקריו, "מסר את טלפונו ובו לא נמצאו תמונות או סרטונים, גם לאחר שבוצעו בו פעולות שחזור קבצים".

 

מדובר צה"ל נמסר: "במצ"ח נחקר חשד לפגיעה בפרטיות לפיו חייל אחד או יותר צילמו חיילות בעירום. במסגרת החקירה נחקרו גם נגדים בקבע אשר התקבלה החלטה להשעותם מתפקידם במהלך החקירה. החקירה עודנה מתנהלת. הפרקליטות הצבאית מלווה את החקירה מראשיתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אילוסטרציה
צילום: AP
עו"ד עידן דביר
צילום: צילום: יואב חסקלוביץ', army-law.co.il
מומלצים