שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  טרגדיה יוונית? 64 אלף ייבחנו בבגרות בספרות
  החלק המאתגר ביותר נחשב לקטע ספרותי לא מוכר שיידרשו התלמידים לנתח. מיהי האדונית ומיהו הרוכל? בחנו את עצמכם

  סופוקלס, עגנון וגרסייה מארקס - הם רק חלק מהשמות שתלמידי י"ב אמורים להכיר במיוחד בבוקר זה (ה'), ביום שבו ניגשים 64 אלף תלמידי י'-י"ב לבחינת הבגרות בספרות בכל הרמות (5-2 יחידות לימוד). הבחינה תתקיים ב-651 מוסדות חינוך ברחבי הארץ, בפיקוח צמוד של 7,350 משגיחים שינסו לשמור עד כמה שאפשר על טוהר הבחינות.

   

  רוצים לבחון את עצמכם רגע לפני הבחינה בספרות? היכנסו לסימולציה שנכתבה באדיבות רשת החינוך אנקורי.

   

  עונת הבגרויות - דיווחים נוספים חדשות ynet:

  פרדוקס בערבית: בגרות גבוהה, פסיכומטרי נמוך

  היסטריה בהיסטוריה: "בחינת בגרות מכשילה"

  פירון על סערת הבגרות: הניסוח לא הכי חשוב

   

  הבחינה הראשונה תחל בשעה 13:00 והבחינה האחרונה תסתיים בשעה 19:30. במהלך הבחינה יתמודדו התלמידים עם שאלות על סיפורים, מחזות, דרמות, רומנים ושירים שלמדו במהלך השנה על פי תוכנית הלימודים של משרד החינוך. בחלק האחרון של הבחינה יידרשו לקרוא קטע שלא הכירו ולהשיב על אודותיו. 

   

  נורית נידם, מדריכה פדגוגית של המסלול העל יסודי במכללה האקדמית בית ברל ומורה לספרות, ממליצה לתלמידים כיצד להתמודד עם הבחינה. "קודם כול, עליהם להבין את השאלה. מתברר שזה לא עניין פשוט עבור התלמידים", היא אומרת. "הם צריכים לדעת לבחור את היצירה המתאימה לשאלה הנשאלת. כמובן שעליהם להכיר את היצירות על בוריין וכן ולהתייחס לכל חלקי השאלה שנשאלו, לכתוב תשובה שיטתית ומסודרת". החלק הלא מוכר שינתחו התלמידים בוחן לדבריה את "יישום התנסותם בהתמודדות עם טקסט ספרותי".

   

  דניאל סימון, תלמיד י"ב מגבעתיים, סיפר כי החל להתכונן למבחן כבר לפני שבועיים. "יש הרבה חומר שצריך ללמוד - יצירות רבות שלמדנו במהלך השנה - עלינו לדעת בצורה מפורטת. לכל משפט בשיר יש משמעות, מאחורי כל גיבור ישנו סיפור שאנחנו צריכים להכיר. אנחנו צריכים להכיר את הדמויות ולהבין גם את המשמעות שבין השורות, וזה לא ממש קל לזכור הכול".

   

  סימון מעיד כי הוא קצת בלחץ מהבחינה. "החלק האחרון לפחות אותי הכי מדאיג. אתה לא יודע למה לצפות, ואני מקווה שאבין אותו ואדע לענות על השאלות בצורה הטובה ביותר. אני מקווה שהבחינה תהיה קלה והוגנת". הציון שהוא מצפה לקבל: "יותר מ-80". 

   


  פורסם לראשונה 12/06/2013 23:01

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים