שתף קטע נבחר

הבגרות בלשון: "היום התלמידים יצאו מחויכים"

אחרי המחאות על הקושי בהיסטוריה ומתמטיקה, ניגשו 60 אלף בני נוער לבחינה בלשון. תלמידים סיפרו: "השאלות היו הוגנות וברורות". מורה מהצפון: "בחינה קלה". הפתרונות? בפנים

אחרי הסערה שהתחוללה בשבועות האחרונים סביב הקושי וההוגנות של בחינות הבגרות במתמטיקה ובהיסטוריה, לאנשי משרד החינוך צפוי לילה שקט יחסית. כ-60 אלף תלמידי תיכון, רובם מכיתות י', ניגשו היום (א') לבגרות בלשון א', ולדברי מורים ונבחנים כאחד הבחינה הייתה הוגנת ותאמה את החומר שנלמד.

 

  • לקריאת בחינת הבגרות בלשון - לחצו כאן
  • לתשובות הנכונות (באדיבות רשת החינוך אנקורי) - לחצו כאן

 

שתי יחידות לימוד בלשון הן תנאי לקבלת תעודת בגרות. את היחידה הראשונה עושים על פי רוב תלמידי כיתות י', ואת היחידה השנייה בכיתה י"א. הבחינה בלשון ב' תתקיים בשבוע הבא.

 

הטקסט בחלק הראשון של הבחינה עסק בדונה גרציה נשיא, בת למשפחת יהודים אנוסים מהמאה ה-16 שהייתה אשת עסקים עשירה ונדבנית ידועה. "הטקסט לא היה ממש מעולמם של התלמידים, אבל הוא לא היה קשה והבנתי שהתלמידים התמודדו איתו יפה", אמרה גליה עזרקביץ', רכזת לשון בבית הספר הרב תחומי שבח מופת מקבוצת עמל. "בסך הכול הבחינה הייתה הוגנת. תלמידים שלמדו יקבלו ציונים יפים בבחינה".

 

מאי, תלמידת כיתה י' מפתח תקווה, סיפרה בתום הבחינה: "באתי ממש לחוצה בגלל מה שקרה בבחינה בהיסטוריה בשבוע שעבר, אבל הבגרות הייתה קלה ומובנת, והשאלות היו ברורות.

היו כמה שאלות קצת יותר קשות, אבל באופן לגיטימי. יצאתי בהרגשה ממש טובה. זו הייתה הבגרות האחרונה לשנה שלי וזה כיף לסיים ככה את כיתה י'".

 

איציק סלמי, תלמיד כיתה י' ממרכז הארץ, הוסיף: "השאלות היו ברורות מאוד. לא היו הפתעות והן תאמו את מה שלמדנו בכיתה. אני מצפה לקבל למעלה מ-90. מה שמעצבן זה שהבנת הנקרא בבגרות בלשון הייתה קלה יותר מהבנת הנקרא בבגרות בהיסטוריה".

 

תומר בוזמן, מורה מהצפון, הוסיף: "הייתה בחינה הוגנת וממש לא קשה. אפשר לומר שהבחינה תאמה את המטרה: לגרום לתלמיד להתמודד עם מגוון של טקסטים, למזג ביניהם ולדלות את עיקר האינפורמציה. התלמידים יצאו מחויכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים