שתף קטע נבחר

גנון יום אחרי הטבח: מדריכים רצו שאקח חופש

למחרת הרצח הכפול בברנוער הדגיש מייסד המועדון בראיון לגלי צה"ל כי המקום לא אוים. הוא גם טען כי היורה הכיר את המקום וידע מה הוא עושה: "זה מתוכנן, לא גחמה רגעית". האזינו לראיון

"אף פעם לא איימו על המקום". יום לאחר הטבח בברנוער העניק מייסד המקום שאול גנון ראיון לתוכנית "חמש בערב" עם ירון וילנסקי בגלי צה"ל. במהלך הראיון חשף האיש שלפי חשד המשטרה היווה מטרה לחיסול, כי מדריכים בברנוער הפצירו בו לקחת חופשה ובשל כך לא שהה במקום בעת שליז טרובישי וניר כץ ז"ל נורו למוות ו-11 נערים נוספים נפצעו.

 

היום הודתה המשטרה במהלך דיון בהארכת מעצר נוספת של שלושת החשודים במעורבות ברצח - חגי פליסיאן, קרוב משפחתו וטרלן חנקישייב - כי חתמה על הסכם עם גנון, שלפיו הוא לא יועמד לדין בגין חשד לביצוע מעשה סדום בקטין. בתמורה ישמש גנון כעד תביעה במקרה של הגשת כתבי אישום נגד שלושת החשודים במעורבות ברצח.

 

"הברנוער היה סוג של הבית כנסת שלנו, של הקהילה", סיפר פעיל הקהילה הגאה בראיון שהעניק לגלי צה"ל למחרת הרצח. "מי שנכנס ידע שזה מקום של אהבה, שמחלוקות וריבים שמים בצד ומשאירים בחוץ, וככה זה התנהל במשך חמש שנים".

 

פענוח הטבח בברנוער - דיווחים נוספים ב-ynet:

גנון לא יועמד לדין: "הוא ידע ושתק, חייב להיענש"

חשודי הברנוער לפני המעצר: בילוי ובקשת אקדח

המשטרה: החשוד בירי בברנוער סחר בסמים

 

על נסיבות היעדרותו מהמועדון בליל הטבח סיפר אז גנון כי "בחוק המקריות, או יש כאלה שיגידו משמיים, המדריכים שלי האחרים מאוד ביקשו שאני אקח חופש כי שנה שלמה כבר לא לקחתי חופש והייתי כל שבת וכן, לקחתי חופש, ובמהלך הערב פתאום קיבלתי צלצול עם צווחות וצעקות ומיהרתי. תוך רבע שעה בערך כבר הייתי שם. דם בכל מקום, חומרי חבישה, חסמי עורקים. זה היה פשוט - מרחץ דמים אחד גדול וכמוּבן, לצערי, גופות".

 

גנון אמר עוד כי "לצערנו, כנראה שאדם אחד החליט שאת המפעל הזה הוא רוצה להפסיק. זה לא משהו שכתוב באף ספר ובאף 'מניו' ובאף מקום, איך מתמודדים עם רצח מתועב כזה. פשוט זה לא כתוב באף מקום".

 

 

על השאלה האם הרוצח הכיר את המקום השיב גנון כי "יש דברים שאני

 מנוע מלהגיד כי החקירה עדיין מתנהלת אבל ממה שאני יודע עכשיו, כן. אין ספק שהוא היה לפחות פעם אחת. זה כנראה כאילו שהוא ידע מה, לאיפה. זה היה מתוכנן וזה לא איזושהי גחמה רגעית או חוסר שפיות זמנית כמו שבוודאי הוא יטען. אני יודע שהבנאדם הזה ייתפס והוא יקבל עונש מגוחך".

 

ביום שישי האחרון התיר בית משפט השלום בתל-אביב לפרסם את שמו של גנון. אחרי כמה ימים במעצר הוא נשלח למעצר בית למשך שבועיים. מיד לאחר שחרורו מסר גנון הצהרה לתקשורת, שבה הכחיש כל קשר לרצח. "ידוע לי שהסתובבה בעת שהייתי במעצר חרושת שמועות זדונית של בעלי עניין אינטרסנטים שאין לה כל קשר לאמת", אמר גנון, "בבוא העת, לכשאוכל, אתייחס לכך בפירוט. קשירתי לפרשת הרצח גרמה לי, לחבריי ולמשפחתי נזק עצום ולי כאב גדול. לא היה לי כל קשר לפרשת הרצח, ולא ביצעתי כל עבירה אחרת בהקשר הזה. אני מבקש שתתנו לי קצת זמן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאול גנון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים