שתף קטע נבחר

DJ נעצר ל-4 ימים עם 'סם אונס' שהיה טיפות לעין

פארסה של ימ"ר ת"א: די.ג'יי ג'ק נחת בארץ לקראת אירועי הגאווה ונעצר בגלל בקבוקים חשודים. את המסיבה הוא החמיץ ולבסוף הועלה על מטוס לאנגליה. ומי יפצה את החוגגים? המשטרה: "הוא עוכב בגלל מידע מודיעיני"

כך הרסה המשטרה מסיבה של הקהילה הגאה עם די.ג'יי שהגיע במיוחד מחו"ל: לקראת מסיבה במסגרת אירועי הגאווה שהתקיימו החודש הגיע לישראל די.ג'יי ג'ק צ'אנג הלונדוני, ונעצר מיד בשדה התעופה בן גוריון בטענה שבחפציו נמצא סם אונס. המשטרה מיהרה לפרסם הודעה על "מעצר בלדר הסמים הגדול", אבל אחרי ארבעה ימי מעצר התבררה הבושה: החומר לא היה סם אונס, אלא... טיפות עיניים.

 

בסופו של דבר שוחררו הדי.ג'יי ואזרח ישראלי שנעצר כי הגיע לאסוף אותו, מבלי שאיש יפצה את החוגגים שציפו למסיבה שבה אמור היה לנגן. עו"ד אמיר אוחנה, שייצג את החבר הישראלי ולאחר מכן גם את צ'אנג, אמר ל-ynet ש"התנהלות המשטרה בפרשה הזאת הייתה פשוט בושה".

 

די.ג'יי ג'ק צ'אנג. ארבעה ימי מעצר וטיסה חזרה ללונדון ()
די.ג'יי ג'ק צ'אנג. ארבעה ימי מעצר וטיסה חזרה ללונדון

 

עוד בחדשות:

 

האירוע התרחש ימים ספורים בלבד אחרי פיצוח פרשת הרצח בברנוער, ותוך שבוע הפכה ימ"ר תל אביב ליקירת הקהילה מצד אחד ולמחרבת שמחה מצד אחר. כמו בפעמים קודמות, במקרה זה התקשו השוטרים להתאפק ומיהרו לחגוג. כמה שעות לפני המצעד הודיעה המשטרה על מעצר בלדר סמים שהגיע מאנגליה. "החשוד, כבן 36, הגיע בטיסה ארצה כדי לחגוג את מצעד הגאווה, וברשותו נתפסו בקבוקונים המכילים חומר חשוד כסם מסוג GHB ו-GBL במשקל כולל של 150 גרם", נמסר מהמשטרה.
עו"ד אמיר אוחנה (צילום: מקס מורון) (צילום: מקס מורון)
עו"ד אמיר אוחנה
"בנוסף נעצר במקום בחור ישראלי תושב תל אביב בן 31 שהגיע לפגוש את הבלדר".

 

אלא שהעובדות היו שונות לחלוטין. די.ג'יי ג'ק הגיע בסך הכול לתקלט באחת המסיבות של שבוע הגאווה. הוא הוזמן על ידי אחד היחצ"נים היותר מוכרים של הקהילה, ולפיכך נשלח נציג שיאסוף אותו מנתב"ג.

 

בבית המשפט אישר עו"ד אוחנה שג'ק אכן נשא איתו שני בקבוקים עם נוזלים וכן כדור אמפטמין (ספיד) במשקל גרם שאותו התכוון לקחת במסיבה. לשוטרים בשדה התעופה הוא ניסה להסביר בתחנונים שמדובר במשחה לעור וטיפות עיניים, אבל ללא הועיל. השניים נשלחו למעצר למשך ארבעה ימים, עד שהחומרים ייבדקו במעבדה לזיהוי פלילי בירושלים.

 

השופטת דניאלה שריזלי ציינה שהסכימה לאשר את מעצרם בשל דו"ח סודי שהגישה לה המשטרה: "חומר החקירה מקיים חשד סביר לקשר מוקדם בין החשודים, קשר אשר אפשר לומר במידה רבה של ביטחון נועד בין השאר לייבוא החומרים שנמצאו אצל חשוד 2".

 

אבל גם בתום ארבעת ימי המעצר לא הצליחה המשטרה להביא חוות דעת מהמעבדה בנוגע לחומר הנוזלי שנתפס. בינתיים היא עצרה גם את מארגן המסיבות והביאה את שלושת החשודים להארכת מעצר נוספת. הפעם הייתה זאת השופטת דורית רייך שפירא שהעניקה למשטרה יום נוסף של מעצר כדי לבסס את החשד, וזאת "למרות שהחקירה לא התקדמה בקצב ראוי, והטענה כי 48 שעות נדרשות לקבלת חוות דעת מז"פ, לא משכנעת מלכתחילה, ובוודאי שאינה משכנעת לאחר שחלפו כארבעה ימים מיום תפיסת החומר החשוד כסם".

 

למחרת, למרבה המבוכה, התברר כי אכן היה מדובר בטיפות עיניים ותו לא. השלושה שוחררו והתנאי היחיד הוא שדי.ג'יי ג'ק יעזוב את ישראל באופן מיידי. אולי כדי שלא יספר על החוויה הנוראה שעבר בשבוע הגאווה הישראלי.

 

עו"ד אוחנה: "מטרידה מאוד הקלות שבה ניתן לעצור אנשים שאין כל קשר בינם ובין עבריינות, רק על סמך מידע שמסר מקור משטרתי באופן אנונימי, מבלי לקחת בחשבון את האפשרות שמדובר במתחרה עסקי שהיה מעוניין לחרב את המסיבה. מטרידה לא פחות העובדה שביהמ"ש נותן אמון גבוה מדי בחשדותיה של המשטרה ומפעיל את נשק המעצר בקלות רבה מדי".

 

מהמשטרה נמסר בתגובה: "החשוד עוכב בנתב"ג בעקבות מידע מודיעיני. הוא הודה כי ברשותו סמים ממריצים המכונים 'ספידים' וערכת שדה שבדקה את החומר שהיה ברשותו הגיבה באופן חיובי לנוזל gbl. בעקבות הממצאים עצרו אותו בלשי ימ"ר תל אביב עד לקבלת תשובות מעבדה סופיות. משהופרך החשד - הוא שוחרר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
אירועי הגאוה 2013
צילום: עידו ארז
עו"ד אמיר אוחנה
צילום: מקס מורון
מומלצים