שתף קטע נבחר

אישה פוטרה מהקאנטרי, ראש העיר נאשם בשוחד

ראש העיר נצרת עילית שמעון גפסו וחבר מועצה לחצו לפי הפרקליטות על חבר מועצה אחר להצטרף אליהם - או שגרושתו תפוטר. וזה לא הכול: יש עוד אישומים נגדו בדרך. גפסו: חקרו לפני שלוש שנים, למה מגישים אישום לפני הבחירות?

לבית המשפט המחוזי בנצרת הוגש הבוקר (יום ג') כתב אישום נגד ראש עיריית נצרת עילית, שמעון גפסו, וחבר מועצת העיר עדי ברקו. השניים מואשמים בקבלת שוחד, מאחר שדרשו מאחד מחברי המועצה להצטרף לקואליציה או להתפטר והתנו בכך את המשך העסקתה של גרושתו בחברה עירונית. ולפי הפרקליטות, אישומים נוספים נגד גפסו בדרך.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אריה דרעי באבו גוש: "זה מזכיר את הנאצים" 

DJ נעצר ל-4 ימים עם 'סם אונס' שהיה טיפות לעין

 

בכתב האישום שהגישה פרקליטות מחוז צפון נטען כי גפסו וברקו - שמונה לאחר הבחירות לסגן ראש עירייה וליו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית - לחצו במהלך הרכבת הקואליציה על חבר המועצה סמיון ברון, שנבחר מטעם סיעת קדימה.

 

גורמים שונים פנו אליו והציעו לו להצטרף לקואליציה או להתפטר מהמועצה. המציעים אמרו לו כי אם לא ייעשה כן, עשויה גרושתו ואם ילדיו להיות מפוטרת מעבודתה בקאנטרי של העיר, שפועל במסגרת החברה הכלכלית. בהמשך הכניסו הנאשמים את שמה של הגרושה לרשימת המפוטרים המיועדת מהחברה הכלכלית, בניגוד לדעת הממונים עליה.

 

מהאישום עולה כי כאשר שמע על כך ברון, הוא נפגש עם ברקו והביע נכונות להצטרף לקואליציה. בשלב זה הבהיר לו הנאשם כי עליו להתפטר מהמועצה על מנת להסיר את חרב הפיטורין מעל ראש גרושתו. גם בשיחת טלפון עם ראש העירייה, כך נטען באישום, הבהיר לו גפסו כי גרושתו לא תפוטר - רק אם יסכים להתפטר מהמועצה. בסופו של דבר, פוטרה האישה מתפקידה בחברה הכלכלית.

 

אישום בקבלת שוחד. גפסו (צילום: בן קלמר) (צילום: בן קלמר)
אישום בקבלת שוחד. גפסו(צילום: בן קלמר)

 

במקביל להגשת כתב האישום, הודיע היום פרקליט המדינה לבאי כוחו של גפסו, כי על בסיס חומר הראיות שנאסף בחקירת המשטרה, יש להגיש נגדו כתב אישום נוסף, בכפוף לשימוע, בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים. הוא חשוד בתיק זה, כי קיבל שוחד ממנהל שוק "רמלה לוד" בעיר כדי שיפעל למתן הקלות מטעם החברה הכלכלית בעיר לטובת מפעילי השוק. כמו כן הוא חשוד במתן שוחד בחירות, משום שהבטיח עבודה בעירייה לפעילים במערכת הבחירות לרשויות המקומיות.

 

עוד הודיע פרקליט המדינה, כי לכאורה יש להגיש נגד גפסו כתב אישום נוסף, בכפוף לשימוע, בעבירה של אי פרסום חלק מהסכם קואליציוני שנחתם עם אחת הסיעות בעירייה, לאחר בחירות 2008. במקרה זה,

 עומדת לגפסו הזכות לפנות בכתב בתוך 30 יום, ולנמק מדוע לא יוגש כתב האישום.

 

גפסו עצמו טען בתגובה כי מעיתוי הגשת כתב האישום עולה "טעם לא טוב" וכי הפרקליטות מנסה להתערב בהליך דמוקרטי. לדבריו, מדובר בפיטורי עובדת החברה הכלכלית, "תיק שחקירתו הסתיימה לפני שלוש שנים והשימוע שנערך לי היה לפני שנתיים וחצי. הן מעצם ההחלטה להגיש כתב אישום על לא כלום והן מהעיתוי של קבלת ההחלטה, עולה טעם לא טוב של ניסיון של הפרקליטות להתערב בהליך דמוקרטי".

 

גפסו הוסיף כי עד הבחירות יציג לציבור "את עמדתו המפורטת בעניין, והציבור יגיד את דברו בקלפי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים