שתף קטע נבחר

סיימתם ללמוד? תתחילו לחגוג עם כל ההנחות

היום מגיעה לסיומה שנת הלימודים בחטיבות העליונות וזה בדיוק הזמן לעשות תוכניות לחופשת הקיץ. אם חסרים לכם רעיונות, משרד החינוך מעניק לכם כרטיס הטבות מיוחד שנותן לכם, תלמידים יקרים, מלא הנחות בכניסה לאתרים שונים

"אני רואה במערכת החינוך גורם משמעותי שאחראי גם לפעילותם של התלמידים בחופשת הקיץ", אומר שר החינוך, הרב שי פירון, לרגל יציאתם של כ-700 אלף בני נוער, תלמידי החטיבה העליונה, לחופשת הקיץ. לפיכך, בחר שר החינוך שי פירון להעניק לכל התלמידים כרטיס הטבות, שיעשיר את בילוי הפנאי שלהם.

 

 

שנת הלימודים תשע"ג של תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ז'-י"ב) תיחתם היום (ה') 20.6.2013. בתוך כך, למעלה מחצי מיליון תלמידים ועוד כ-70,000 עובדי הוראה יחלו את חופשת הקיץ שלהם. "מערכת החינוך שואפת לטפח בוגר משכיל, שמכיר את נוף ארצו ומולדתו, את גיבורי תרבותו ומורשתו", אמר השר פירון. לכרטיס ההטבות שותף משרד התרבות והספורט.

 

הכרטיס המיוחד ()
הכרטיס המיוחד

 

לקראת יציאת התלמידים לחופשה, החליט, כאמור, שר החינוך, הרב שי פירון, להעניק לכל תלמידה ותלמיד כרטיס הטבות, שכולל הנחות לתיאטראות, מוזיאונים, אתרי טבע, אתרי מורשת, פעילויות ספורט ותרבות.

 

  • לכל האתרים בכרטיס ההטבות

 

לצד הביקורים בשניר, בחצבני, בשמורת החולה ובנחל המשושים, יוכלו התלמידים ליהנות מביקור בבית ש"י עגנון, במוזיאון הרצל, בתיאטרון הבימה ובעוד שורה של אתרי מורשת ותרבות. דריסת רגל באתר אחד, בעוד אתר ובעוד אתר, יותירו בסופו של יום חותם בקווי דמותם ואופיים של התלמידים.  

 

שמורת החולה (צילום: זיו ריינשטיין) (צילום: זיו ריינשטיין)
שמורת החולה(צילום: זיו ריינשטיין)

 

הכרטיס יוצמד לתעודת סיום השנה, כך שכל אחד מהתלמידים יקבלו ביום האחרון לסיום שנת הלימודים הנוכחית, תשע"ג. הכרטיס נועד להרחיב את מגוון הפעילויות החינוכיות, הערכיות והתרבותיות, שיעמדו לרשות התלמידים בימי חופשתם.

 

"דריסת רגל באתר אחד, בעוד אתר ובעוד אתר, יותירו בסופו של יום חותם בקווי דמותם ואופיים של התלמידים", אמר השר. השימוש בכרטיס ההטבות יתרום להכרה טובה יותר של נופי הארץ, גיבורי התרבות היהודית והישראלית וגיבורי המורשת הלאומית וההיסטורית.

 

כמו כן, לקראת יציאתם ביקש שר החינוך ממנכ"לית המשרד, דלית שטאובר, להנחות את צוותי החינוך של בתי הספר לקיים שיח על התנהלות בטוחה ברשת. בעניין זה ציין שר החינוך, כי המרחב האינטרנטי מציע מגוון של אתגרים שמהם עולה הצורך להעניק לילדים הדרכה על ידי המבוגרים, בדגש על שימוש בטוח ומכבד.

 

בהתאם לזאת, הוציאה מנכ"לית המשרד, דלית שטאובר, חוזר מיוחד למנהלים, הכולל התייחסות להתנהלות נכונה במסגרת הרשתות החברתיות ובכלל זה אופן התכתבויות בכלים השונים המצויים בידי בני הנוער והשפה שבה משתמשים (בפרט במהלך חופשת הקיץ בה עלולים להיפרץ גבולות האתיקה והמוסר הבינאישי).

 

במכתב להורים מציין המשרד, כי האינטרנט מציע לילדים הזדמנויות מרתקות, מלמדות, מסקרנות וכן מצבים מסכנים. תפקיד ההורים במרחב האינטרנטי אינו שונה מכל מרחב חיים אחר ועליהם לקבוע לילד לוחות זמנים לגלישה באינטרנט, לקיים עמו שיחות על האתרים שבהם הוא גולש, לברר היכן הוא גולש ועם מי הוא מדבר. אלה יהוו כלים חשובים בידי ההורים כדי להוות גורם מכוון בעל משמעות בעבור הילדים.

 

הזדמנות ללמוד אבל עם גבולות - בני הנוער והאינטרנט (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
הזדמנות ללמוד אבל עם גבולות - בני הנוער והאינטרנט(צילום: shutterstock)

 

פעילויות נוספות של משרד החינוך

המנהל לחינוך דתי (חמ"ד) - לקראת חופשת הקיץ חבר המנהל לחינוך דתי ל"ערוץ מאיר לילדים" ול"מעלה", "מרכז לציונות דתית" כדי לגבש עמם פעילויות ערכיות אשר יעמדו לרשות התלמידים. תוכני הפעילויות הותאמו למטרות החינוך הממלכתי דתי.

 

כמו כן, גיבש החמ"ד שורה של פעילויות מהנות, בהן עידוד טיולים ברחבי הארץ, חוברת לפעילויות במהלך החופשה, סדנאות לאומנויות, פתיחת במ"ה- בית מדרש להורים. המסגרת מציעה להורים ולתלמידים מגוון רחב של סדנאות, הכוללות שיח על אודות תחושות ההורים לקראת היציאה לחופש הגדול, וכן נותנת להם כלים להתמודדות מיטיבה עם אתגרי הזמן. קבוצות ההתדיינות יסייעו בגיבוש רעיונות משותפים.

 

לפרטים נוספים הקליקו כאן

 

המנהל לחינוך התיישבותי - יותר מ-3,000 תלמידים מ-65 מוסדות חינוך פניימיתיים, המוגדרים כנוער בסיכון או עולים בשלבי קליטה ראשוניים, ממשיכים ללמוד שבועיים נוספים במסגרת תוכנית לפעילות קיץ ייחודית שיזם המנהל לחינוך התיישבותי פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך. במסגרת התוכנית, החניכים מקבלים תגבור לימודי וכן פעילויות פנאי ונופש בתנאי פנימייה מלאים. זו השנה השישית שבה מופעלת התכנית.

 

כ-22,000 תלמידים הלומדים במוסדות חינוך פניימיתיים - כפרי נוער, פנימיות, אולפנות וישיבות

 תיכוניות - יצאו השבוע לחופשת הקיץ. עבור חלק מתלמידים אלו, שהם חסרי עורף משפחתי וסביבה תומכת, חופשת הקיץ הארוכה מגבירה את חשיפתם לגורמי סיכון ולהתנהגות שלילית. לכן, המנהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך יזם תוכנית פעילות קיץ מיוחדת לחניכי הפנימיות.

 

"במסגרת תוכנית זו", אומר ד"ר יחיאל שילה, מנהל המנהל, "החניכים ממשיכים לשהות בפנימיות שלהם שבועיים נוספים יחד עם הצוות החינוכי וזמן זה מוקדש לתגבור לימודי וצמצום פערים לימודיים, הכנה לבגרויות במועד ב' והעשרה חינוכית-תרבותית והפגתית באווירה בלתי פורמלית הכוללת גם פעילות פנאי ונופש. בנוסף, הצוותים החינוכיים שומרים על קשר עם התלמידים לאורך כל החופשה במטרה להבטיח שיעברו את חופשת הקיץ באופן בטוח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים