שתף קטע נבחר

הטייסים החדשים: עירוניים, ועם חיבה למספרים

הם הגיעו מכל הארץ, אבל בעיקר מהערים. רובם למדו במגמה הריאלית אך כמה עסקו גם באמנויות. ועבור כמעט מחציתם הקורס לא היה התחנה הראשונה אחרי סיום התיכון. הכירו את בוגרי קורס הטיס ה-166

חיל האוויר יקבל השבוע לשורותיו מחזור חדש של טייסים ונווטים, ולקראת מסדר הכנפיים החגיגי פרסם דובר צה"ל את הפרופיל החדש של בוגר קורס הטיס. לפי הנתונים, יותר ממחצית הבוגרים הם אלו שמתגוררים בערים, אלו שמגיעים מאזור המרכז ואלו שסיימו מגמה ריאלית בתיכון.

 

עוד בערוץ החדשות:

מארב ברמלה: ירו למוות מחוץ לאולם שמחות

השיחה שסייעה באיתור העד: "שכח את המצית"

 

מסדר הכנפיים ה-166 במספר יתקיים ביום חמישי במעמד הנשיא שמעון פרס, ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ ומפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל. סיום קורס הטיס הנוכחי יתקיים בסימן 40 שנה למלחמת יום הכיפורים.

 

בוגרי הקורס ה-166 במספר. יקבלו כנפיים (צילום: דובר צה"ל) (צילום: דובר צה
בוגרי הקורס ה-166 במספר. יקבלו כנפיים(צילום: דובר צה"ל)

 

מהנתונים הסטטיסטיים על בוגרי הקורס עולה כי 54% מהם הם תושבי הערים, 35% מיישובים קהילתיים ו-10% מהמושבים. כמו כן, 35% מהמסיימים גרים בצפון הרחוק - כשהבוגר הצפוני ביותר הוא סגן ר' מצפת. 61% מהם גרים באזור המרכז ורק 3% מגיעים מהדרום.

 

ב"קרב" המסורתי בין הבנים הבכורים לילדי הסנדוויץ' ניצחו הפעם דווקא הילדים האמצעיים במשפחה, אולם בפער קטן: שיעורם בקרב בוגרי הקורס הוא 35% בעוד אחוז הילדים הבכורים הוא 32%. 29% מהמסיימים הם הצעירים ביותר במשפחה ו-3% הם בנים יחידים.

 

בדובר צה"ל ציינו עוד כי כל בוגרי הקורס החלו אותו כשהם בעלי תעודת בגרות מלאה, מלבד אחד שהשלים את לימודיו במהלך הקורס. 56% מהמסיימים למדו בתיכון במגמות ריאליות, 13% סיימו לימודיהם במגמה הומנית, 29% למדו במגמה שמשלבת בין שני סוגי המקצועות האלו, ועוד 3% הם בוגרי מגמה אמנותית.

 

הפעם, יש לציין, כמעט מחצית מהבוגרים לא הגיעו לקורס מיד עם סיום לימודיהם: ארבעה התנדבו לשנת שירות, חמישה למדו במכינה קדם-צבאית, שלושה השלימו לימודיהם בישיבת הסדר וארבעה מבין הבוגרים הגיעו לקורס לאחר שמילאו תפקידים שונים בצה"ל. בנוסף, 9% מהבוגרים חזרו על הקורס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
הבוגרים. הרוב מהמרכז
צילום: דובר צה"ל
מומלצים