שתף קטע נבחר

ראש העיר כפר סבא: "טעות של נהג המשאית"

במשטרה בודקים את תקינות הגשר להולכי רגל שקרס והוביל למותו של נהג משאית. ראש העיר כבר בטוח מי האשם היחיד: "על הגשר כתוב 4.6 מ' וגובה המשאית עם הטרקטור הוא 5.6 מ'". נערות נחרדו: "כל התלמידים משתמשים בגשר, מזל גדול שלא היו עליו ילדים"

מה גרם לקריסת הגשר שהובילה למותו של נהג משאית? המשטרה החלה לבדוק את תקינות הגשר להולכי רגל, שהתמוטט הבוקר (יום א') על משאית גרר ברחוב ויצמן פינת רחוב גלר בכפר סבא. בעקבות ההתמוטטות נותר נהג המשאית אברהם גולה (54) מאשקלון לכוד בתוכה. צוותי מד"א קבעו את מותו לאחר שעה של חילוץ מורכב. המשאית הגיעה מכיוון מזרח, והטרקטור שנשאה הוא שפגע בגשר - בגובה 4.6 מטרים - והוביל לקריסתו.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

זהירות, נחשים: כך תתמודדו עם הסכנה

הממשלה אישרה את הארכת שעון הקיץ השנה

 

הנהג חולץ לאחר שעה. כפר סבא, הבוקר (צילום: דוברות כיבוי והצלה מחוז מרכז) (צילום: דוברות כיבוי והצלה מחוז מרכז)
הנהג חולץ לאחר שעה. כפר סבא, הבוקר(צילום: דוברות כיבוי והצלה מחוז מרכז)

 

אבל האם גשר אמור לקרוס מפגיעה שכזו? בעיריית כפר סבא מיהרו להטיל את האחריות על נהג המשאית. ראש העיר יהודה בן חמו ציין כי הגשר שקרס נבדק לפני כמה חודשים ונמצא תקין. לדבריו, "מדובר באסון טרגי, טעות של נהג המשאית. על הגשר כתוב שהגובה שלו הוא 4.6 מטרים והגובה של הטרקטור עם המשאית הוא 5.6 מטרים וזה ללא ספק גרם לאסון. הגשר נבדק ונמצא תקין".

 

בעיר נשמעה ביקורת על כך שגשרים בעיר נבנים לצורך מטרות פרסום. לרשת הועלה בחודש שעבר סרטון של הגשר שקרס הבוקר ועליו פרסומת לדף הפייסבוק של עיריית כפר סבא. בסרטון ניתן גם לראות כי ילדי בתי הספר הסמוכים לא מנצלים את הגשר ומעדיפים לחצות במעבר חצייה תוך כדי שהם מסכנים את עצמם. "כמו שאתם רואים, הילדים חוצים במעבר החצייה ולא על הגשר המיועד", נכתב בסרטון. "נדמה שהגשר הוקם למטרות פרסום ושילוט".

 

ביקורת על הגשר שקרס

 

השלט הורה: 4.6 מטרים ()
השלט הורה: 4.6 מטרים

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

ראש העיר בן חמו דחה את הביקורת ואמר כי "לא מדובר בגשר שנועד רק להנחת שלטי חוצות, אלא בגשר ששימש תלמידים רבים בדרכם לבית הספר ומחבר את העיר להולכי רגל. גם אני אישית הלכתי ביום חמישי עם הילד שלי על הגשר הזה. עקב האסון הוריתי על הקמת ועדת בדיקה בראשותו של מנכ"ל העירייה".

 

חגי פלג, שמתגורר מטרים ספורים מאזור התאונה, סיפר כי "בערך ברבע לשבע שמענו רעש חזק, מעין בום כזה. מיד יצאנו מהבית ואז ראינו את הגשר שקרס על המשאית. בדיוק באותו

הזמן באו שני אוטובוסים משני הכיוונים ובמזל הם הצליחו לבלום, עוד לפני שנפגעו גם הם מהגשר. היה כאן מזל גדול, כי אם זה היה קורה שעה מאוחר יותר, הגשר היה עמוס בתלמידים".

 

הגשר שקרס נמצא בסמיכות לבית הספר היסודי ברנר ולחטיבות הביניים אלון ושז"ר. שתי נערות שלומדות בחטיבת אלון נדהמו לחזות במראה הקשה שנגלה לעיניהן. "אנחנו כל הזמן משתמשים בגשר הזה", סיפרו. "כל התלמידים משתמשים בגשר הזה, גם כשהם באים לבית הספר וגם כשהם יוצאים. היה כאן מזל גדול שלא היו ילדים על הגשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התאונה, הבוקר
צילום: עידו ארז
מומלצים