שתף קטע נבחר

הפגנה בדרום ת"א: "הסכינים מסתננים לנו לצוואר"

עשרות תושבי שכונות דרום העיר יצאו להפגין בעקבות אירוע הדקירה מרובה הנפגעים ומחו על מדיניות הממשלה ורמת הביטחון האישי הירודה, כהגדרתם. שניים נעצרו

שעות ספורות לאחר אירוע הדקירה ההמוני בדרום תל אביב, שבו פצע אזרח סודן שישה בני אדם, הפגינו עשרות אנשים בגינת לוינסקי הסמוכה, חסמו כבישים וקראו להחזרת העובדים הזרים לארצם. "ילדינו וחיינו אינם הפקר", נכתב על שלטים, "הסכינים מסתננים לנו לצוואר, ושבו סודנים לסודן". בהפגנה נעצרו שניים, נתין זר שתקף שוטרים ואישה בת 29 שהפריע לשוטר במילוי תפקידו.

 

  

"ילדינו וחיינו אינם הפקר", הערב בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"ילדינו וחיינו אינם הפקר", הערב בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 

"מה שנראה כעליית מדרגה, מבחינתנו זו שגרת חיים בשנים האחרונות", אמרה מאי, תושבת האזור. "התחושה שלנו היא שאנחנו נמצאים בשטח הפקר. אין פה ביטחון, אנשים חוששים ללכת ברחוב, ואותם מסתננים אלימים לא צריכים להיות פה. זה מנגנון השמדה עצמי שהופעל על ידי המדינה והולך להתפוצץ בכל רגע".

 

שפי, תושבת ותיקה באזור, סיפרה כי "עד לפני כמה שנים התעסקנו בחינוך ובתשתיות, וכעת המצב בשכונה הוא מצב חירום מוחלט. איבדנו לגמרי את הביטחון האישי. התחושה שלי כאישה היא בלתי נסבלת, בני בן ה-14 חושש לצאת עם הנייד מהבית מחשש שישדדו אותו. חברים שלי עוזבים. קמנו בוקר אחד ומצאנו את עצמנו בתוך מחנה פליטים. אני לא מתערבת בהחלטה אם הם צריכים להיות בארץ או לא. פשוט זרקו אותם פה והלכו. לא מטפלים בהם ולא מטפלים בנו".

 

סמוך לשעה 11:00 התפתח ויכוח בין הדוקר לבין אזרח אחר מסודן בצומת

הרחובות בני ברק ונווה שאנן. החשוד שלף סכין והחל לדקור את חברו. עדי ראייה ניסו לעצור את הדוקר, אך הוא המשיך במעשיו ודקר את הסובבים אותו - גבר בן 67 שנדקר בחזהו באורח קשה וחמישה בני אדם נוספים שנפצעו באורח קל.

 

"אני חושב שמה שקרה הבוקר הוא לא טוב, אבל את כל הבלאגן עשה בן אדם אחד והוא פגע לא רק בישראלים, אלא גם בסודנים", אמר אסרט, אזרח אריתריאה. "הראש שלו לא עובד טוב. הוא ילך לכלא, אבל אי אפשר להגיד שכל האריתראים והסודנים כמוהו. אני בארץ חמש שנים, אני עובד ופעם אחת לא הייתי במשטרה. גם אני מפחד".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
המפגינים בת"א, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים