שתף קטע נבחר

נתניהו: "פעלנו בשנה האחרונה בגזרות נסתרות"

במהלך טקס סיום קורס טיס התייחס ראש הממשלה לפעולות חיל האוויר ואמר: "מי שצריך לדעת שאנו לא רק מדברים אלא עושים, יודע זאת". מפקד חיל האוויר אלוף אשל: "המציאות כפתה עלינו פעולות רבות, רובן רחוקות ונסתרות מהעין"

"בשנה האחרונה פעלנו בגזרות רבות, חלקן נסתרות, והשגנו את המטרות" - כך אמר הערב (יום ה') ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס סיום קורס טיס מספר 166 שהתקיים בחצרים. נתניהו אמר עוד כי "עתיד היהודים תלוי במדינת היהודים ועתידה נשען בראש ובראשונה על צה"ל וכוחות הביטחון".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

טבלת המילואים נחשפת: מודיעין בראש, י-ם למטה

 

ראש הממשלה התייחס בנאומו גם לנעשה במדינות השכנות ואמר כי "אנו חפצים בשלום ומושיטים ידינו לשלום, אך לא נעצום עיניים או נשגה באשליות. אנו עוקבים בקפדנות אחר המתרחש בגבולותינו. יש לנו יכולות הגנתיות והתקפיות ואנו ערוכים לשלב בינם בשעת מבחן. מי שצריך לדעת שאנו לא רק מדברים אלא עושים יודע זאת". 

 

חוגגים כנפיים (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
חוגגים כנפיים(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

נתניהו מעניק כנפיים (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
נתניהו מעניק כנפיים(צילום: הרצל יוסף)


 (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון) (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)
 

גם מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, פיזר רמזים על אודות פעילות מעבר לגבולות המדינה. לדבריו, "המציאות כפתה עלינו פעולות רבות במהלך השנה האחרונה, רובן רחוקות ונסתרות מהעין על גבול הדמיון. חיל האוויר נדרש להיות מוכן לכל פעילות עד להתלקחות רב-זירתית. אין לנו הזדמנות שנייה. נדע לתת מענה לאיומים הצצים מדי יום".

 

אלוף אשל התייחס גם לקיצוצים בצה"ל ואמר כי "אנו ערים למצב הכלכלי ונחושים להפוך כל אבן כדי לשמר את חיל האוויר כזרוע החזקה של צה"ל, אך להיות גם יעילים. צר לי על האווירה המתלהמת נגד אנשי הקבע".

 

נשיא המדינה שמעון פרס ייחד את נאומו למסיימי קורס הטיס ואמר: "אתם חיים בסביבה סוערת, יש לצה"ל ובראשו חיל אוויר עם יכולת להתמודד עם האיומים האלה. גם המוניטין של חיל האוויר הוא חלק מכוחה המרתיע של מדינת ישראל. יש לנו גם הזדמנויות חדשות ואתגרים חדשים. אני יודע שאתם מוכנים להדוף סכנות ולמצות סיכויים".

 

חניכה התעלפה במהלך הנאום 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס בנאומו גם לנעשה באיראן שאחרי בחירת חסן רוחאני. לדבריו, "שמי מדינת ישראל מכוסים באיומים קרובים ורחוקים. ביום פקודה ארגוני הטרור מוכנים להפר את השקט של תושבי הדרום. מול חיזבאללה בצפון, בסוריה המשטר טובח באזרחיו. אנו עוקבים אחר המתרחש באיראן שבה נבחר נשיא חדש עם שאיפות ישנות והדהירה שלה לעבר הגרעין ומאיים על העולם המערבי והעולם כולו".

 

במהלך נאומו של יעלון התעלפה אחת החניכות. צופה בטקס ציין כי החניכה התנדנדה על רגליה והחלה ליפול, אולם אז אחד החניכים הצליח לתפוס אותה והיא הובהלה להתאוששות קלה.

 

הרמטכ"ל, רב אלוף בני גנץ, אמר בנאומו כי "לחיל האוויר יכולת

 לגבות מחיר כבד ממבקשי רעתנו בכל זמן ובכל מקום. תמונת המצב האסטרטגית מציבה בפנינו אתגרים רבים מאי פעם. הזירה בטלטלה מדרום ועד צפון. מול המציאות המשתנה אנו נדרשים להיות ערוכים מאי פעם".

 

גנץ אמר עוד כי "סוריה עודנה שותתת דם, ובלבנון האש החלה לאחוז בשולי גלימתו של נסראללה. למול מציאות משתנה זו, אנו נדרשים להיות מוכנים וערוכים ומתואמים מאי פעם. חיל האוויר הוא הזרוע האסטרטגית המדויקת והקטלנית של צה"ל, שביכולתה לגבות מחיר כבד ממבקשי רעתנו, בכל זמן ובכל מקום".

 

בהכנת הכתבה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים