שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  תחרות: ילדים מפתחים משחקים לילדים

  מיקרוסופט עובדת על דור המתכנתים הבא. הפלטפורמה: שפת תכנות בסיסית בשם קודו שמשולבת בתוכנית הלימודים בבית הספר. האירוע: תחרות ענקית במרכז הפיתוח בהרצליה. צפו

  במרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, נערכה תחרות בין 400 תלמידים מרחבי הארץ, שהתבקשו ליצור משחק תוך כדי שימוש בפלטפורמה בשם קוֹדוּ - שפת תכנות ויזואלית ייחודית שפותחה במעבדת Fuse Labs של מיקרוסופט, המיועדת לילדים ומאפשרת לכל אחד לתכנת משחק ללא ידע כלשהו בשפות תכנות.

   

   

  שילוב קודו בבתי הספר היא תוצאה של שיתוף פעולה של תכנית קָרֵב למעורבות בחינוך עם משרד החינוך ומיקרוסופט ולה מטרה חשובה: לקחת את התדמית הקשה והמשעממת של תכנות ולהפוך אותה לכיפית ומושכת. מטרת התחרות הייתה לייצר משחק, ולהציג אותו בגמר שנערך אתמול. השופטים הורכבו מהורים שערכו ראיונות עם משתתפי התחרות, ומילדים שופטים, שהסתובבו בחשאיות ובחנו את המשחקים.

   


   


   

  מהראיונות שערכנו עם התלמידים שהגיעו לגמר עולה תמונה ברורה - התוכנית לא שינתה את השקפת חייהם של רובם, שלא הביעו רצון עז להפוך למתכנתים בעתיד. עם זאת מדובר בתלמידי בית ספר יסודי כך שמפה ועד קריירה יש עוד הרבה זמן.

   


    

  אז בין אם אתם עושים את זה עם התוכנות של מיקרוסופט או לא, תכנות הוא עולם מיוחד שיכול להיות יצירתי ביותר, אם רק תכירו את השפה. נכון, עם קודו לא תתכנתו את הקול אוף דיוטי הבא, אך הרעיון כאן הוא להתמקד בלוגיקה של תכנות, והבנה של השפה הכללית הדרושה כדי להפוך קוד אפור למשחק צבעוני ושמח. תוכנת קודו ניתנת להורדה בחינם, אתם כבר בחופש, למה שלא תנצלו את הזמן ותעשו משחק משלכם?

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים