שתף קטע נבחר

ארגון טרור מסיני נטל אחריות: "ירינו על אילת"

ארגון "ג'מאעת אנסאר בית אל-מוקדס" כבר נטל בעבר אחריות לפיגועים נגד ישראל. בחמישי בערב נשמעו פיצוצים בעיר הדרומית, אולם לא נמצאו נפלים של רקטות. כעת טוען הארגון: "ירינו שני גראדים"

ארגון "ג'מאעת אנסאר בית אל-מוקדס", הפועל בחצי האי סיני, נטל הערב (יום ו') אחריות לירי לכאורה של שתי רקטות גראד לעבר אילת אתמול. הארגון פרסם הודעה בנושא באינטרנט. תושבים באילת אכן דיווחו בחמישי בערב על שניים או שלושה פיצוצים שנשמעו באזור העיר, אולם כוחות הביטחון לא מצאו עד כה נפלים של רקטות.

 

בהודעתו התרברב ארגון הטרור כי הפיצוצים העזים "הפחידו את אויבי אללה היהודים" ואילצו אותם לברוח אל המקלטים. על רקע ההפיכה במצרים והדחת נשיאה מוחמד מורסי, שיש חשש שיערערו עוד יותר את המצב בחצי האי סיני, אמר הארגון: "המצב במצרים, שליהודים יש יד ארוכה בו, לא יעצור בשום אופן את גלגלי הג'יהאד. בעזרת אללה, המצב הזה יגביר את הנחישות לפעול למען הדת הזו וכדי להשליט את השריעה של אללה". ארגון "ג'מאעת אנסאר בית אל-מוקדס" כבר נטל בעבר אחריות לפיגועים נגד ישראל.

 

החיפושים אחר הרקטות, בחמישי באילת (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
החיפושים אחר הרקטות, בחמישי באילת(צילום: מאיר אוחיון)

הפיצוצים באילת ביום חמישי נשמעו בסביבות השעה 21:30 בערב. בעיר לא הופעלה אזעקה ולא נראו הבזקי פיצוצים באזור. בין השאר בדקו במערכת הביטחון עם מצרים אם היו נפילות בשטחה. הפיצוצים נשמעו גם בעקבה. כוחות רבים של צבא ומשטרה הגיעו לאזור שבו נשמעו הפיצוצים באילת, אולם לא מצאו דבר.

 

תושבים דיווחו על שני פיצוצים לפחות (צילום: מאיר אוחיון) (צילום: מאיר אוחיון)
תושבים דיווחו על שני פיצוצים לפחות(צילום: מאיר אוחיון)

 

רון, תושב אילת, סיפר ל-ynet כי שמע בתוך חצי דקה שלושה פיצוצים: "זה היה סוג של מטח, שמעתי שלושה פיצוצים רציניים בלי שריקה.

ירדתי עם אחי ועם אמא שלי למקלט, הייתה כאן בהלה". רון העיד כי לפני הפיצוצים לא נשמעה אזעקה, וכי אחריהם יצאו אנשים לרחובות בניסיון להבין מה קרה.

 

משה משיח סיפר: "שמעתי שני פיצוצים מהבית שלי וזה נשמע ממש קרוב. אני לא בטוח שפגעו בעיר, זה נשמע ממש על גבולותיה. רצנו עם הילדים לממ"ד". קרלוס מאילת אמר על האפשרות שמדובר בירי רקטות: "כבר התרגלנו לזה. זאת מנה שאנחנו מקבלים פעמיים-שלוש בשנה".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר אוחיון
החיפושים אחר הרקטות באילת
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים