שתף קטע נבחר

ניגריה: מוסלמים שרפו למוות עשרות תלמידים

קיצונים מוסלמים שרפו 29 תלמידי חטיבת הביניים ומורה, את חלקם בעודם בחיים, וירו בהם. אב ששכל את שני בניו הבטיח שילדיו האחרים לא ימשיכו ללמוד

טבח מזעזע בניגריה : מוסלמים קיצוניים רצחו 29 תלמידים בבית ספר בצפון מזרח המדינה. בנוסף הם רצחו את המורה. חלק מהתלמידים נשרפו למוות בעודם בחיים.

 

עוד חדשות בעולם:

דיווח בבוסטון: ישראלי נהרג בתאונת פגע וברח

שוטרי לונדון יתנצלו: גנבנו זהויות של ילדים מתים

אהבה עיוורת: מתחתנים בזכות כלבי הנחייה

 

בניגריה דווח כי ניצולים מהטבח, הסובלים מכוויות קשות ומפצעי ירי, הועברו לבתי החולים באזור. ככל הנראה, המתקפה בוצעה לפנות בוקר נגד תלמידים הלומדים במקום בתנאי פנימייה. 

 

כשהוא אוחז את גופותיהם של שני בניו, בני 10 ו-12, הבטיח החוואי מאלאם עבדאוי כי הוא יוציא את שלושת ילדיו הנותרים מבית ספר אחר, שבו הם לומדים. הוא הביע את זעמו על כך שאין אבטחה לתלמידים למרות המצב הביטחוני באזור.

 

מוסא חסן, תלמיד בן 15 הלומד בפנימייה, סיפר: "בזמן שישנו שמענו יריות. התעוררנו ואז ראיתי מישהו מכוון עליי רובה". הוא ניסה להגן על פניו, ואז החמוש ירה בו. התלמיד נפגע באורח קשה בידו. הוא סיפר כי לאחר מכן שפכו הקיצונים דלק והציתו אותו. "הרבה תלמידים נשרפו בעודם בחיים", שחזר הנער.

 

מקרה דומה אירע באוקטובר האחרון. אלמונים שפרצו למעונות הסטודנטים באוניברסיטה מקומית בצפון-מזרח ניגריה רצחו ביריות ובדקירות 27 סטודנטים, לאחר שזיהו חלק מהם בשמם.

 

האזור כולו סובל מאלימות קטלנית מצד הארגון הקיצוני בוקו חראם, שמתנגד

 לחינוך מערבי ומבקש להחיל את השריעה בניגריה, הנחלקת באופן כללי לדרום נוצרי ברובו ולצפון מוסלמי. הארגון אחראי למותם של יותר מ-1,600 איש מאז 2010. אף שהארגון הקיצוני תקף גם מוסלמים, בחודשים האחרונים הוא הגביר את פעילותו נגד הנוצרים בניגריה, לאחר שקרא להם לעזוב את צפון המדינה - שבו חיים בעיקר מוסלמים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיילים ניגרים בצפון המדינה. ארכיון
צילום :AFP
מומלצים