שתף קטע נבחר

עד המדינה בפרשת הברנוער יקבל 120 אלף שקל

ערב הגשת כתב אישום נגד חגי פליסיאן, נחשף סכום שיקומו הכלכלי של העד המרכזי בפרשה. במהלך בריחתו, ניסו חבריו להתנות את חזרתו בנסיעה לחו"ל, אך המשטרה סירבה. "מבחן התוצאה חשוב", אמרו החוקרים בתגובה לביקורת. עוד נודע ל-ynet: יחסי המין בין גנון לנער, שהיוו מניע לרצח, אירעו בברנוער

עד המדינה בפרשת הרצח בברנוער יקבל 120 אלף שקל לשיקום כלכלי, כך נודע אמש (יום א') ל-ynet. העד עצמו לא ביקש תמורה לעדותו, אך במשטרה ביקשו עבורו את הכסף. במהלך בריחתו, הוסתר העד בידי זוג גברים שפנו ליחידה המרכזית במשטרת תל אביב, וניסו לנהל משא ומתן להסגרתו. הם התנו את המהלך בכך שיתאפשר לו לשהות בחו"ל עד המשפט בשל חשש לחייו, אך המשטרה סירבה אז להצעה. מאז בריחתו, עבר העד לתוכנית להגנת עדים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

לרדת מהמיטה ולא לזוז: דו"ח צפיפות תאי הכלא

"התרסקתי בנחיתה. אני בסדר". התרסקות המטוס בסן פרנסיסקו

 

בשבוע שעבר הגישה יחידת ימ"ר תל אביב, בפיקודו של ניצב-משנה גדי אשד, הצהרת תובע נגד חגי פליסיאן, לקראת הגשת כתב אישום נגדו היום בגין הרצח הכפול של ניר כץ וליז טרובישי וככל הנראה בגין מספר ניסיונות רצח נוספים במועדון הקהילה הגאה באוגוסט 2009.

 

קרובו של פליסיאן וטרלן חנקישייב, שנעצרו בחשד למעורבות ברצח, הושמו במעצר בית וככל הנראה לא יוגשו נגדם כתבי אישום בפרשה, בשל ההנחה כי לא ידעו מה מתכנן פליסיאן. בשלב זה מסתמן כי גם שאול גנון, מנהל הברנוער בזמן הרצח שחשוד כי ביצע מעשה סדום בחשוד שהוא קרוב משפחתו של פליסיאן, לא יועמד לדין בשל כך - כפי שנקבע במסגרת הסכם עד התביעה שנחתם עמו.

 

לקראת הגשת כתב האישום נודעו ל-ynet פרטים חדשים על אודות הפרשה. לפי החוקרים, גנון הכיר בצ'אט אינטרנטי את הנער, קרוב משפחתו של פליסיאן. השניים נפגשו במועדון הברנוער ושם קיימו יחסי מין. לטענת החוקרים, הנער התחרט על כך ובסופו של דבר הפך המעשה למניע לרצח.

 

חגי פליסיאן בבית המשפט (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
חגי פליסיאן בבית המשפט(צילום: עופר עמרם)
 

שאול גנון, יוצא מהפרשה ללא כתב אישום (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
שאול גנון, יוצא מהפרשה ללא כתב אישום(צילום: אבי מועלם)

 

פליסיאן וקרוב משפחתו ()
פליסיאן וקרוב משפחתו
 

למרות הביקורת הציבורית הקשה והפיאסקו שהוביל לחשיפת פרטי הפרשה עוד לפני הסרת צו איסור הפרסום ולבריחת עד המדינה, ביקשה היחידה המרכזית של משטרת מחוז תל אביב לבחון את עבודתה על פי השורה התחתונה - הגשת כתב אישום. החקירה הארוכה, בפיקודם של ניצב-משנה גדי אשד וסגן-ניצב ניסים דאודי, הביאה עמה לחץ ציבורי כבד וכעת התפנו גורמים ביחידה להדגיש כי הביקורת על המשטרה הייתה מוגזמת בחלקה.

 

על פי אנשי היחידה, כתב האישום נגד פליסיאן מבוסס היטב ונשען על ארבע "רגליים": הקלטות שביצע עד המדינה, הוכחת המניע של שאול גנון והקטין, הפרכת האליבי של פליסיאן ואמירותיו שמפלילות אותו וקושרות אותו לרצח. גיוס עד המדינה, לתחושתם, היה הכרחי משום שמדובר בקבוצה פלילית מגובשת שקשה מאוד לגרום לה לשוחח שוב על רצח שאירע לפני זמן כה רב.

 

"אין ספק שמבחן התוצאה ראוי לכל שבח והערכה", כתב לשוטרים מפקד המחוז, ניצב בנצי סאו. "יחד עם זאת היו בדרך גם שגיאות וחובתנו לבחון אותן לשם הפקת לקחים ולמנוע הישנות טעויות בעתיד". סאו הוסיף ואמר: "אני מוקיר וגאה בפועלכם ולא ניתן להתעלם מהתוצאה הסופית".


פורסם לראשונה 07/07/2013 22:29

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עד המדינה מובל לבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
חגי פליסיאן
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
ורלן חנקישייב
צילום: מוטי קמחי
צילום: ג'ורג' גינסברג
שאול גנון
צילום: ג'ורג' גינסברג
צילום: מוטי קמחי
גדי אשד
צילום: מוטי קמחי
צילום: מוטי קמחי
ניסים דאודי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים