שתף קטע נבחר

אין פה קליטה! - ענבל בראלי השיטה צוללת

טוב, לא באמת, אבל היא קיבלה אישור לעלות לסימולטור הצוללת של חיל הים ולהתנסות במים העמוקים מאד. המסקנה: אם אתם אוהבים ים, תנודות ומסוגלים לעבור חודש בלי פייסבוק ובלי קליטה בסלולרי, לכו על זה

רישיון נהיגה עוד אין לי, ובכל זאת קיבלתי הזדמנות להשיט צוללת. נכון שזה לא היה הדבר האמיתי, אבל החלל הצפוף, אלף המסכים והכפתורים והחיילים שמסביב בהחלט העניקו תחושה כזאת.

 


 

בהתחלה חשבתי שהצלחתי להשתלט על כלי השיט התת-ימי, אבל אז רב"ט נגה פרנקל, מדריכת הסימולטור, הפעילה את מצב החירום: החשמל נפל והתחלנו לצנוח כלפי מטה. אחרי שלחצנו על הכפתור המתאים, הצוללת החלה לעלות למעלה במהירות, וכל תכולתה, כולל רב"ט פרנקל, עמדו בזווית של 45 מעלות. אני מצדי, נמחצתי אל הכיסא ונזכרתי בביקור האחרון שלי בלונה פארק.

 

 

כשלבסוף הגענו לחוף מבטחים (ולמצב מאוזן), הבנתי שעבור יתר המתאמנים בסימולטור, לא מדובר במשחק, ושהתרגול הזה עשוי להפריד בין חיים ומוות. "בתור לוחם בצוללות, דבר ראשון צריך יכולת למידה מאוד גבוהה", אומרת פרנקל. "צריך שקט, תפקוד במצבי לחץ, וגם יכולות חברתיות זה חשוב - כי הם הולכים להיות עם אנשים הרבה זמן מתחת למים בתוך פחית בסך הכל".

 

אבל, לדברי פרנקל, הלוחמים דווקא נהנים מההפלגות התת-מימיות, "זה גם כיף, זה ניתוק לגמרי מהעולם שבחוץ, אין טלפונים, אין בית, אין שום דבר". גם אם הייתי מצליחה ללמוד לשלוט בצוללת, לא בטוח שהייתי שורדת חודש בלי קליטה מתחת למים.

 

 

צילום: עידו בקר
הצוללת בידיים שלך! ענבל בראלי מכוונת
צילום: עידו בקר
ראש אחד
באנר ראש 1 ראש אחד ארטיכל
ראש אחד
החופש הגדול
מומלצים