שתף קטע נבחר

מסיטים את האש: "איום על ערבים-ישראלים בסיני"

על פי דיווח בעיתון "א-שרק אל-אווסט", שנשען על דברי גורם ישראלי ביטחוני, מנסות חוליות טרור בחסות האחים המוסלמים לפעול בחצי האי נגד מטרות ישראליות, לרבות אזרחים ערבים

המאבק הפנימי החריף במצרים עלול להיות מוסט בכוונה לעבר מטרות ישראליות. "ישראל: ארגוני הטרור רוצים לחטוף יהודים בסיני כדי לשפר את מצב האחים המוסלמים במצרים", זוהי כותרת כתבה שהופיעה הבוקר (יום ג') בעיתון "א-שרק אל-אווסט". בין היתר, מתמקד העיתון בכוונת טרוריסטים לנסות ולפגוע לראשונה גם בערבים-ישראלים, כחלק מתוכנית כוללת לגרום נזק לתיירות בסיני ולכלכלת מצרים.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

דו"ח חושף: החיים הסודיים של בן לאדן

חוק הרעש אושר: שוטר יוכל להיכנס לבית בלי צו

 

הכתבה נשענה על דברי "גורם ישראלי ביטחוני", שהצביע על "מידע מהימן מאוד לגבי כמה חוליות חמושות ששייכות לארגון האחים המוסלמים, ארגונים המסונפים לאל-קאעידה ואפילו התארגנויות של תנועת חמאס. אלו יצאו ממקומות המסתור שלהן בסיני כדי לבצע פעולות טרור בניסיון ליצור אנרכיה רבה בחצי האי סיני, לפגוע בכבוד הצבא ולהתנקם בו על הדחת מורסי". לדברי המרואיין, "אותם ארגונים יודעים כי פעילותם נגד הצבא המצרי תזיק להם מבחינת דעת הקהל ולכן הם מנסים ליצור איזון דרך פגיעה בישראלים".

 

כוחות צבא מצרים באזור רפיח, לאחר הדחת מורסי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כוחות צבא מצרים באזור רפיח, לאחר הדחת מורסי(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

"הפעולות מנסות לפגוע באזרחים ישראלים באופן כללי ובאזרחים יהודים בפרט", הוסיף הגורם הביטחוני, "ועל פי המידע הם גם רוצים לפגוע בפעם הראשונה בערביי ישראל". הוא הדגיש כי סלידת אזרחי מצרים משיתוף הפעולה בין האחים המוסלמים לישראל הובילה את התנועה לנסות וליזום פעולות טרור. "התיירים הם מטרה קלה. סיני הפכה לקן של

חמושים תומכי האחים המוסלמים, וכוחות הביטחון לא שולטים שם באופן מלא".

 

על פי גורמים ביטחוניים ששוחחו עם העיתון "אל-מסרי אל-יום", מתכוונים הטרוריסטים להסלים את פעילותם, לנסות להניח

מטעני נפץ בקרבת מתקנים ביטחוניים ואזורי תיירות בסיני, וכן לירות טילים על אותן מטרות. 

 

בסוף השבוע האחרון, זמן קצר לאחר הדחת נשיא מצרים, עזבו עשרות פעילי טרור קיצוניים שמזוהים עם האחים המוסלמים ומשתייכים לארגונים סוררים את שטחי רצועת עזה ויצאו לסיני במטרה להילחם בצבא מצרים. מאז, השתתפו פעילי הטרור בקרבות האלימים באל עריש ואף תקפו כמה עמדות של הצבא המצרי.

 

בתגובה לכך, הגביר צבא מצרים את קצב אטימת מנהרות ההברחה בין רצועת עזה לסיני, והצליח לחסום עד כה כ-50 מנהרות. יחד עם זאת, חלק גדול מהמנהרות נותר עדיין פעיל. דיווחים במצרים הוסיפו כי כוחות צבא עצרו וחקרו כמה פעילי חמאס באזור תעלת סואץ וסיני.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כוחות צבא מצרים בסיני לפני כמה שבועות
צילום: AFP
מומלצים