שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עו"ד פלדמן: יש בישראל לפחות אסיר חשאי נוסף
  הסנגור שנועד עם זיגייר יום לפני מותו התייחס לגילוי על אודות אסיר חשאי נוסף בכלא איילון וטען כי ישנם מקרים נוספים. בכנסת האשימה ח"כ גלאון את השר אהרונוביץ' בשקר

  עורך הדין אביגדור פלדמן, שנפגש עם בן זיגייר יום לפני ששם קץ לחייו, התייחס לפרשה שנחשפה הבוקר (יום ג') על אודות קיומו של אסיר נוסף, שנשמר בתנאים דומים לאלה שבהם הוחזק בן זיגייר. "אני יודע על קיומו של לפחות אסיר חשאי אחד נוסף, לפחות אחד. מידיעה אישית", אמר פלדמן בראיון לרדיו 103FM. כשנשאל אם נפגש עמו, אמר: "אני לא יכול לפרט, אני יושב פה בשדרות רוטשילד ותכף יגיע מישהו מאחוריי וישים מטפחת על פי. אני לא לוקח סיכון".

   

  אסיר חשאי נוסף

  נחשף: עוד "אסיר איקס" בכלא איילון

  האסיר X השני: בכנסת דורשים לחקור

    

  פלדמן אמר כי יש מאפיינים דומים בין שני המקרים. "הוא איש מערכת הביטחון הסודית", אמר פלדמן על האסיר X החדש שקיומו נחשף היום. "פעולתו מיישמת פרצה ביטחונית איומה ונוראה שבעקבות פעולתו, למיטב ידיעתי, שום ראש לא עף, אלא להיפך, אנשים עלו בצמרת של אותו ארגון והשמירה על הסוד, בניגוד למה שאפשר לחשוב, שנאיבי לחשוב, שהיא נועדה לשמור על ביטחון המדינה, נועדה לשמור על מוניטין של אותו גוף, לשמור ולכסות על פשלות נוראיות שקורות ללא ביקורת ציבורית".
   
  פלדמן נשאל אם העבירות שנעברו, לכאורה, בפרשה החדשה חמורות יותר מאלה שבן זיגייר עבר לכאורה. "הן הרבה יותר חמורות", אמר עורך הדין. "הרבה יותר סנסציונית, הרבה יותר מדהימה, הרבה יותר מרתקות".

   

  לדבריו, "זו פרשה שמצביעה על כשלים הרבה יותר חמורים מהכשלים בפרשת בן זיגייר. X2 הוא סיפור אחר לגמרי. פירצה ביטחונית איומה. כששמעתי את הסיפור כאזרח ישראלי פשוט קיבלתי הלם. והנושא הזה הושתק לחלוטין על ידי עורכי דין שיש להם קשרים טובים עם המערכת".

   

   

   

  כלא איילון, ארכיון (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  כלא איילון, ארכיון(צילום: AFP)

   
  חברי הכנסת אחמד טיבי וזהבה גלאון, שבחודש פברואר הפנו שאילתות לשר המשפטים שהביאה לזירוז הסרת צו איסור הפרסום בפרשת בן זיגייר, התייחסו לפרשה ותקפו את השר לביטחון פנים שהכחיש בעבר שיש עוד אסירים עלומים נוספים.
  ח"כ טיבי וגלאון מתייחסים לאסיר X החדש    (צילום: ערוץ הכנסת)

  ח"כ טיבי וגלאון מתייחסים לאסיר X החדש    (צילום: ערוץ הכנסת)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "לפני שלושה חודשים יצאה לה ח"כ מירי רגב בזריזות ותבעה מהיועץ המשפטי להעמיד את שלושתנו (חברי הכנסת טיבי, גלאון וחנין - מ"א) לדין והוציאה הודעות לתקשורת. היום, לאחר שהתברר שיש עוד אסיר X אחד לפחות, היא הזדרזה להודיע על כינוס בהול של ועדת הפנים כדי לדון באספקטים השונים של הפרשה ולתבוע לדעת עוד מידע.

   

  "זה מעניין. זה מאתגר אינטלקטואלית, במיוחד שמדובר בתכונה שמצויה היטב בצד ההוא, אבל זה גם חומר למחשבה על איך לנצל מעמד וסיטואציות. ועל הדרך, יעני, באותה הזדמנות אולי אני אפנה אליך שאלה. אולי תוכך לברר אדוני היו"ר אם יש עוד אסירים חוץ משני האסירים שדיברו עליהם? אסירי Z, Y, X? תודה רבה".

   

  ח"כ זהבה גלאון הוסיפה: "אני לא מבקשת לדעת את הסיבות שבגינן העציר הזה כלוא, אני רק רוצה לדבר על כבודה של הכנסת. אני רוצה לומר שביזו את כבודה של הכנסת. כשב-18 בפברואר עלה השר לביטחון פנים לדוכן המליאה וענה בתשובה לשאלות של ח"כים אחמד טיבי, דב חנין, נחמן שי ושלי - חלקנו שאלנו אם קיימים עצירי X נוספים במדינת ישראל. עלה השר, ואני מצטטת, אמר את הדבר הבא: 'אין עצירים עלומים במדינת ישראל'". גלאון הוסיפה וסיכמה כי "הגיע הזמן שהכנסת תמלא את תפקידה ואת חובתה כגוף המפקח על הממשלה בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עו"ד אביגדור פלדמן
  צילום: נועם מושקוביץ
  ח"כ אחמד טיבי
  ח"כ זהבה גלאון
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים