שתף קטע נבחר

הליכוד על האבטלה: "כשלון לממשלת ברק פרס"

גם נתוני האבטלה שהתפרסמו היום הפכו במהירות לחלק ממערכת הבחירות. בליכוד טוענים כי זוהי "תוצאה של אטימות ברק". בעבודה טוענים כי יש תכניות לשיפור המצב

בליכוד תוקפים את הממשלה על רקע פירסום נתוני האבטלה לחודש דצמבר. במטה שרון אומרים כי "מדובר בעדות נוספת לכישלון ממשלת ברק-פרס".
עוד נאמר בהודעת הליכוד: "גם בתחום החברתי-כלכלי ברק, שהבטיח 300,000 מקומות עבודה, גרם במדיניות הכושלת שלו להביא את מספר המובטלים בישראל לשיא של כל הזמנים. הנתונים הם תוצאת אטימותו של ברק לנושאים החברתיים והזנחת הטיפול בנושאים אלה", לשון התגובה.
על פי הנתונים, נרשמה בחודש דצמבר עליה של 0.7% במספר דורשי העבודה לעומת נובמבר. סך הכל נרשמו במשק 168,500 דורשי עבודה. מתחילת השנה נרשמה עליה של 4% במספר דורשי העבודה לעומת 1999. את רשימת מוקדי האבטלה מובילים עין מאהל, כפר מנדא וכאבול.
שר העבודה והרווחה רענן כהן אמר בתגובה לעלייה במספר המובטלים כי היא נובעת גם מהמצב הבטחוני וגם מהמצב הכללי של המשק, שנגרם כתוצאה מסטיה ביעדי האינפלציה של נגיד בנק ישראל.
כהן טוען כי בקרוב תצא לפועל בחמישה ישובים (אשדוד, תמרה, חדרה נהריה ורמלה) תוכנית רב שנתית להתמודדות עם האבטלה, שאינה קשורה לעליה "הנקודתית העכשוית" כהגדרתו.
עיקר התוכנית: השמת עובדים בעבודות קהילתיות שונות בזמן שהם מקבלים את דמי האבטלה ותוספת של 30 ש"ח לכל יום עבודה, כשבמקביל הם עוברים קורסי הכשרה מקצועית בהתאם להתפלגויות מקומות העבודה באותו הישוב.
אנשים המסוגלים פיזית, אך מסרבים לצאת לעבודות אלו לא יהיו זכאים לדמי אבטלה. לדברי כהן, אם הניסוי יצליח הוא ייושם בכל רחבי הארץ ועשוי לתת מענה משמעותי לבעיית האבטלה.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דודו פריד
הליכוד. כשלון האטימות של ברק
צילום דודו פריד
גלי תיבון
כהן. יש תכניות
גלי תיבון
מומלצים