שתף קטע נבחר

נחשף הרב של הבכירה בפיס: "רעל? זה 'בכור'"

הבכירה במפעל הפיס, שנחשדת בניסיון להרעיל עובדת, טענה שניסתה להשכין שלום בית בעצת הרב. בראיון ל-ynet מסביר הרב אבנר אליחי גבריאל מה מכיל החומר שמכונה "בכור" ונועד לדבריו רק "לעשות אווירה טובה יותר". הבכירה כתבה לעמיתיה: "פעלתי בתום לב"

"היא ביקשה לפתור את הנושא ולגרום לכך שהאווירה במשרד תהיה נעימה". שבועיים אחרי שבכירה במפעל הפיס נעצרה בחשד לניסיון להרעיל עובדת אחרת שהסתכסכה עמה, נחשף הרב שעליו הצביעה החשודה במהלך חקירתה. בראיון ל-ynet אישר הרב אבנר אליחי גבריאל, כי הוא האיש שעמו התייעצה הבכירה שלפי המשטרה ניסתה להרעיל את העובדת בכספית. בינתיים, הבכירה החשודה שלחה לחבריה לעבודה מכתב, שבו הסבירה את מניעיה.

 

לקריאת מכתבה המלא של הבכירה - לחצו כאן

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

נהג משאית גרם למות חמישה - וייכלא ל-5 שנים

לבני תבחן את פרשת השופט: "למנוע טראומה"

 

הבכירה נעצרה בסוף החודש החולף. קב"ט מפעל הפיס חשף את המקרה ודיווח עליו למשטרה, אחרי שראה את הפעילות החשודה בתיעוד מצלמות האבטחה. מלכתחילה טענה ההגנה כי "מדובר במשהו מיסטי ולא פיזי". עוד טענה ההגנה כי הבכירה "פנתה לרב שנתן לה נוזל לשפוך על מנת להביא שלום בית למקום העבודה. פעולה זו הייתה נטולת כל רצון לפגוע במישהו".

 

"רב שאני מעריכה ומוקירה, אשר לו זכויות רבות" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"רב שאני מעריכה ומוקירה, אשר לו זכויות רבות"(צילום: מוטי קמחי)

 

הרב אבנר אליחי גבריאל, שעמו התייעצה כאמור החשודה, דוחה מכול וכול את טענות המשטרה. לדבריו, "זו לא הפעם הראשונה שהגברת ובעלה הגיעו לייעוץ אצלי. היא הייתה בלחץ מכניסתה של העובדת החדשה והעובדה שהיא שלחה לה מייל בוטה. היא ביקשה לפתור את הנושא, מעין שלום בית".

  

על השאלה כיצד הדבר קשור לכספית השיב הרב גבריאל כי "זה בדיוק מה שהשוטרים וכולם לא הבינו. אמרתי לה שתשפוך חומר שנקרא בערבית 'בכור'. זה תערובת של כספית, מים וסוג של שרף. זה נועד לעשות אווירה טובה יותר. הרבה אנשים שהולכים להשתטח על קברי צדיקים לוקחים חומר כזה יחד עם שרפים שונים של עץ וכל מיני חומרים אחרים. בדרך כלל אם יש ברשותי אני מכין ונותן להם, מתוך הידיעה שלי כמקובל".

 

- במשטרה שלחו את החומר לבדיקה וגילו שזה מסוכן.

"גם במדחום יש כספית, אז מה, הוא מסוכן? ואם הוא נשבר והחומר נוזל ממנו אז קורה אסון? הם בדקו בכלל איזו כמות היא שפכה שם? לא הייתה שום כוונה רעה, ואמרתי את הדברים האלה לחוקרים. הם בדקו ימינה, שמאלה והבינו כנראה שמדובר פה במעשה של תום לב. יש הרבה אנשים בעדה המרוקאית שמשתמשים בחומר הזה ומבינים בדיוק מה מטרתו. המטרה שלה הייתה ליצור שלום וחברות, המשטרה טעתה ולקחה את זה בדיוק לכיוון ההפוך".

 

הבכירה יצאה לחופשה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הבכירה יצאה לחופשה(צילום: מוטי קמחי)

 

הבכירה יצאה לחופשה של שבועיים. בית המשפט שחרר אותה לביתה בלי תנאים, פרט לכך שלא תיצור קשר עם העובדת. פרקליטה של הבכירה, עו"ד ירון לונדון, אמר כי "כמו שאמרנו מלכתחילה לא מדובר בשום מעשה שיש לו כוונות פליליות כלשהן. בסך הכול מדובר באישה עם אמונות מסוימות, שנמצאת בקשר עם אותו רב כבר הרבה שנים. אף אחד לא פונה לרב בכדי לפגוע במישהו. היא ממש בתום לב האמינה כי אם תעשה את מה שהרב אמר לה יהיה תיקון למערכת היחסים עם העובדת האחרת".

 

בתוך כך, הבכירה החשודה שלחה מכתב ארוך לחבריה לעבודה, שבו ניסתה להסביר את מניעיה. "סברתי שלנוכח חרושת השמועות והפרסומים חסרי הבסיס, אני חייבת להשמיע קולי באוזניכם", כתבה הבכירה. "כידוע, אני אישה מאמינה ואני נוהגת להתייעץ עם רב אשר אני מכירה זה מספר שנים. את הקשר ביני לבין הרב יצר חבר משפחה, שהוא רופא ידוע ומוערך. מדובר ברב שאני מעריכה ומוקירה, אשר לו זכויות רבות".

 

עוד כתבה הבכירה לחבריה: "גם במקרה זה התייעצתי עם הרב וביקשתי את ברכתו לסייע בדרכי נועם ושלום, ליצור אווירה חיובית שתאפשר קשר ודינמיקה טובים בפתרון מצב חוסר התקשורת שנוצר, ושלא כאן המקום לפרטו. מבלי להיכנס לפרטי העניין מעבר לצורך, אציין כי כל 'חטאי' בפרשה זו מתמצה בכך שפעלתי בתום לב על פי מצוותו של הרב ובדרך שייעץ לי".

 

"העת מחייבת סבלנות ממני וממפעל הפיס" 

בסיום מכתבה ציינה הבכירה כי "אני מבקשת לא לתת לחרושת

השמועות וההגזמות להשפיע על שיקול הדעת ולהשכיח את איכויותיי. בשל החקירה שהתבצעה לא נשמעה התייחסותי לפרסומים השקריים, ומכאן שאין לגבש שיקול דעת ענייני מאחורי גבי מבלי לאפשר לאמת ולעובדות לצאת לאור. העת הזו מחייבת סבלנות גם ממני וגם ממפעל הפיס, על מנת שלא לבצע חלילה 'משפט שדה' באדם חף מכל פשע, וזאת על בסיס שמועות בלתי נכונות בתכלית".

 

נכון לעכשיו ביחידה למאבק בפשיעה הכלכלית מנסים לבדוק אם לא טיפסו על עץ גבוה מדי במהלך החקירה. עדות הרב שנמצאת בידי החוקרים מציגה באור אחר את הסיפור שנתפש בתחילה כניסיון פגיעה בעובדת אחרת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלום בר טל
"היא הייתה בלחץ מכניסתה של העובדת החדשה". הרב אבנר אליחי גבריאל
צילום: שלום בר טל
עו"ד ירון לונדון
צילום: מוטי קמחי
"פרסומים שקריים". הבכירה במפעל הפיס
צילום: מוטי קמחי
מומלצים