שתף קטע נבחר

בנקאי גנב 281 אלף שקלים מקשישה - ולא ייכלא

בכיר בסניף של בנק הפועלים בתל-אביב הורשע בהסדר טיעון בגניבה ובמרמה, אולם הפרקליטות הסכימה שלא לבקש לגזור עליו מאסר בפועל. הוא צפוי להישלח לריצוי עבודות שירות

בית משפט השלום בתל-אביב הרשיע עובד בכיר בסניף של בנק הפועלים בתל-אביב בגניבת 281 אלף שקלים מחשבון של קשישה. עם זאת, בהתאם להסדר טיעון שנחתם בין פרקליטו של הנאשם לבין הפרקליטות, הבנקאי צפוי להישלח לעבודות שירות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

הגיע לפגישה ושכח את בתו ברכב, הפעוטה מתה

בדואים חסמו את כביש 65: "ישראל מדינת טרור"

 

במהלך הדיון שהתקיים אתמול (יום א') באולמה של השופטת לימור מרגולין יחידי, הודה הנאשם בעובדות כתב האישום שהוגש נגדו. בעקבות הסדר הטיעון שלחה השופטת את הבנקאי לעריכת תסקיר של שירות המבחן ובהמשך ייגזר דינו.

 

מכתב האישום עלה כי עובד הבנק שימש כסגן מנהל בנקאות פרטית ובין היתר היה אחראי על חשבונה של קשישה שכבר הלכה לעולמה. עוד נטען כי ב-10 מקרים משך הבנקאי כספים בסך כולל של 223 אלף שקלים מחשבונה של הקשישה. הוא אף טען בפני הפקידה שביצעה את ההעברה כי הדבר נעשה בהסכמת הקשישה, תוך כדי שזייף את חתימתה.

 

עוד נאמר בכתב האישום כי פעם אחת הגיע עובד הבנק לביתה של הקשישה והחתים אותה במרמה על מסמכים שלפיהם היא מושכת עשרות אלפי שקלים. בפעם אחרת קנה הפקיד ג'יפ ב-236

אלף שקלים ולצורך כך הגיש במרמה בקשת הלוואה בשם הקשישה לחלק מהסכום, והעביר את הכסף לטובת רכישת הרכב. בסך הכול הואשם הבנקאי כאמור בגניבת 281 אלף שקל.

 

למרות כל אלה, פרקליטו של הנאשם, עו"ד אדי אבינועם, הצליח לשכנע את הפרקליטות שלא לבקש לשלוח את הנאשם לעונש מאסר בפועל. בדיון בבית המשפט הודיעו הצדדים כי הגיעו להסכמה שלפיה הבנקאי יודה בעבירות של גניבה בידי מורשה, מרמה והפרת אמונים וזיוף מסמך בכוונה לקבל דבר במרמה.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עומר הכהן
עקיצה בבנק הפועלים (ארכיון)
צילום: עומר הכהן
עו"ד אדי אבינועם
צילום: עמית שאבי
מומלצים