שתף קטע נבחר

שרון יגיע ללשכת המפד"ל "כדי ליישב מחלוקות"

בעקבות הצהרת שרון כי תיק החינוך יישאר בידי הליכוד אחרי הבחירות, התפטר ח"כ אורלב מתפקידו במטה שרון ובמפד"ל זועמים: "תיק החינוך הוא ציפור נפשנו"

מועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון, יגיע מחר (יום ה') ללשכת המפד"ל בניסיון ליישב את המשבר בין המפד"ל לליכוד, שהחל בעקבות הודעתו של שרון כי הוא מתכוון לשמור את תיק החינוך בידי הליכוד.
בעקבות הצהרת שרון, הודיע ח"כ זבולון אורלב, נציג המפד"ל במטה שרון, כי הוא מתפטר מתפקידו במטה. אורלב הסביר את התפטרותו בכך שלדבריו, "הובטח למפד"ל ששרון לא יעסוק בחלוקת תיקים לפני הבחירות". גורם במפד"ל הוסיף כי תיק החינוך הוא ציפור נפשה של המפלגה והיא מסרבת לוותר עליו
הודעתו של שרון עוררה זעם גדול במפד"ל, ואף קריאה של פעילי שטח להפסיק את התמיכה בשרון "עד שיתייחס למפד"ל כאל מפלגה בעלת כוח אלקטורלי משמעותי, לאחר שבממשלות הליכוד הקודמות היה שמור התיק למפד"ל באופן מסורתי".
גורמים שונים במפלגה הביעו כעס על ש"בשעה שהמפד"ל רותמת את כל מירצה לפעולות הסברה ומעודדת את חבריה להצביע לשרון - הוא מפנה לה עורף. .

לוי: "נתמוך בשרון בכל מקרה"

מנהיג המפד"ל, הרב יצחק לוי אמר ל-ynet כי לשכת המפד"ל תתכנס מחר ושרון יגיע לשם כדי לספק תשובה ל"אי ההבנה" שנוצרה בעקבות דבריו. לוי ניסה להמעיט מעוצמת הסכסוך וטען כי המפד"ל תתמוך בכל מקרה בשרון, אם כי חבריה יבקשו לקבל הסברים מתאימים.
ח"כ זבולון אורלב אמר ל-ynet כי הוא מצפה ששרון יגיע ללשכת המפד"ל עם נוסחה לפתרון המצב. לדברי אורלב "על שרון לבטא באופן ברור את המסר לפיו חלוקת התיקים תעשה רק לאחר הבחירות, וכי הדברים שאמר בנגב הם בגדר הרהורי לב בלתי מחייבים".
אורלב שב והבהיר כי אם שרון לא יספק נוסחה ברוח זו, המפד"ל שומרת לעצמה את האופציה שלא להירתם במלוא כוחה למען בחירתו של שרון.
בשלב זה נמנעת המפד"ל מאיוש התפקיד ממנו התפטר אורלב עד להבהרות שיספק שרון. ישיבת ראשי מטות מפלגות הימין מתכנסת אחת לשבוע, בימי ראשון, ואם מחר יספק שרון הסברים שישביעו את רצון חברי הלשכה, במפד"ל ימנו את אורלב או ח"כ אחר מטעמם לתפקיד החל מהשבוע הבא.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אופירה יוחנן-וולק
התפטר מתפקידו. אורלב
אופירה יוחנן-וולק
מומלצים