שתף קטע נבחר

"ברשות אמרו שמספר המתים לא מצדיק קמפיין"

חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס אמרה כי הרשות הלאומית לבטיחות לא החלה בקמפיין הסברה להורים, שכן מספר התינוקות שמתו אינו מצדיק זאת. עוד תקפה את השר כץ ומשרדו, וטענה כי כשל בהקטנת תופעת שכחת פעוטות. סגנית השר חוטובלי הבטיחה לחלק אבזר שימנע שכחה

סגנית שר התחבורה מבטיחה: הורים יקבלו אבזרי בטיחות להורים כדי למנוע שכחת פעוטות ברכב. בכנס חירום שנערך היום (ד') בעקבות מספר מקרי מוות של תינוקות שנשכחו ברכב, אמרה סגנית השר חוטובלי כי הורתה לרשות הלאומית לבטיחות בדרכים להתחיל בקמפיין הסברה בנושא, אשר אמור לעלות לאוויר בעוד כשבועיים. עוד אמרה סגנית השר כי מכיוון שאישורי תקינה לאבזור מניעת שכחה יארכו מספר חודשים לפחות, יחל המשרד בינתיים בחלוקת אבזר בטיחות המזכיר לנהג כי יש ילד במושב האחורי.

 

ח"כ חוטובלי אומרת כי עלות האבזור למדינה תהיה כ-20 שקלים ליחידה, וכי מספר היחידות שיחולקו בחינם להורים בטיפת חלב, יקבע לפי התקציב שתעניק לכך הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. "אין ספק שלא כל ההורים יזכו לקבל את האבזר", הודו בלשכתה. האבזר האמור הוא רצועה המתחברת בקצה אחד לבסיס ההגה, ובקצה השני למפתחות הרכב.

 

 (צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר, דודי ועקנין, אתר פאנט) (צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר, דודי ועקנין, אתר פאנט)
(צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר, דודי ועקנין, אתר פאנט)

 

בלשכתה של חוטובלי, אשר מצאה עצמה לאחרונה במסלול התנגשות עם שר התחבורה ישראל כץ, אמרו היום כי השר מגבה את היוזמה של סגנית השר, וכי התייחס לכך ישירות בדיון שנערך היום במליאת הכנסת. עוד אומרים בסביבתה של חוטובלי כי השר ניגש באופן אישי לסגנית השר ובירך אותה בעל-פה על יוזמתה. בלשכת שר התחבורה סרבו להתייחס לדברים.

 

במהלך כנס החירום שנערך בכנסת, בנוכחות סגן שר החינוך ח"כ אבי וורצמן, וח"כים שונים בהם משה פייגלין, פניה תמנו שטה ואורלי לוי אבקסיס (יו"ר הועדה לזכויות הילד), השתתפו גם נציגי הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, המועצה לשלום הילד, עמותות שונות ונציגי חברות המציעות פתרונות טכנולוגיים למניעת שכחת ילדים ברכב.

 

ח"כ לוי אבקסיס אמרה בכנס כי "משרד התחבורה לא עשה דבר בנושא מניעת שכחת ילדים ברכב. אני אומרת זאת מתוך תסכול. דיונים בעניין התקיימו עוד בכנסת הקודמת והנושא נידון גם בוועדה לזכויות הילד בכנסת לפני כחודש".

 

לוי אבקסיס גם הזכירה כי נפגשה בעבר עם רון מוסקוביץ, מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים. לדבריה, מוסקוביץ הבהיר לה כי הרשות לא מתכננת קמפיין הסברתי בנושא, שכן מדובר במקרי מוות בודדים המסתיימים במוות, אך אינם מצדיקים השקעה תקציבית. ח"כ חוטובלי הגיבה לכך ואמרה כי הנחתה את מנכ"ל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים להעלות תוך שבועיים קמפיין בנושא". בתגובה לטענות אמר מוסקוביץ' ל-ynet כי הרשות פועלת על-פי סדרי עדיפות ותכנית רב-שנתית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שכחו באוטו
צילום: גיל יוחנן
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים