שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  זיכרונות מצה"ל: דנה פרידר חוזרת לשק"ם

  לקראת עליית הסדרה "פרופיל 64" (הערב בערוץ 10), שתעסוק בחייהם של ארבעה חיילים ומפקד מורעל אחד, מספרים השחקנים על השירות הצבאי. מתברר שגם בתיאטרון צה"ל ובלהקת הנח"ל יש רגעים מפחידים

  צה"ל, כמו כל גוף גדול, מתחלק למעמדות ברורים מאוד - חיילים ומפקדים, קרביים וג'ובניקים וכו'. בערוץ 10 עולה הערב (ב') ב-22:00 סדרה שתעסוק בדיוק מתח הזה - שבין החיילים שרק רוצים להגיע להגיע הביתה לחיילים המורעלים באמת.

   

  רגע לפני עלייתה של "פרופיל 64", שתעסוק בחייהם של ארבעה חיילים "ג'ובניקים" בחיל מודיעין ומפקד קרבי אחד, תפסנו לשיחה שלושה מהשחקנים הראשיים לשיחה על השירות הצבאי שלהם. 

   

  "פרופיל 64" (צילום: גיא קרן) (צילום: גיא קרן)
  "פרופיל 64"(צילום: גיא קרן)
   

  דנה פרידר בת ה-26, שתגלם בסדרה את החיילת שני,  עשתה הכל במהלך השירות הצבאי כדי להיות חלק ממדור ההפקות בחיל החינוך. "אחרי שצחקתי למפקדת שלי בפנים ונאלצתי להסתובב יום שלם עם קסדה על הראש, סיימתי את הטירונות", מספרת פרידר ל-ynet, "שובצתי בחיל חינוך אבל לא במדור הפקות, איפה שרציתי להיות. אז שאלתי איפה יושבת ראש הענף של מדור הפקות, הלכתי אליה למשרד, דפקתי בדלת ואמרתי למפקדת 'אני מוכנה לעשות הכל כדי להיות כאן ולא אזוז מכאן עד שתשייכי אותי אלייך'. היא אמרה לי תני לי לחזור אלייך. במשך שבועיים הגעתי לבסיס ליד המשרד שלה וישבתי שם על הרצפה. זה כבר הפך לבדיחה עד שבסוף היא התייאשה ושיבצה אותי. בשנה הראשונה הייתי כלבויניקית, אפילו עבודות פקידות עשיתי עד שקיבלתי את הג'וב של הכוריאוגרפית שרציתי".

   

  "שימחנו ילדים במקלטים"

  במהלך שירותה הצבאי פרצה מלחמת לבנון השנייה, ופרידר שהתה חודשיים בצפון הארץ. "שימחנו ילדים במקלטים, עשינו מדורות שבט עם חיילים ואפילו נתנו לי להפיק ניידת אמנים עם אביבה אבידן. כחלק מהתפקיד ישנו גם במחווה אלון, שם היו חיילים עולים חדשים ונחשפנו לאנשים חדשים, זאת היתה תקופה מדהימה. הייתי עם אפוד וקסדה והרגשתי שאני עושה משהו. עם זאת, זה היה נורא מפחיד עבור אמא שלי, אחי, קצין בצבא, היה בדרום באותו זמן ואני בצפון. ידענו שאנחנו עושים משהו שלא נשכח לעולם".

   

  פרידר מוסיפה כי מאז לא גילמה תפקיד של חיילת, אולם תמיד קיוותה לעשות זאת. "שמרתי את המדים אפילו, אבל הם לא התאימו לדמות. חברות שלו אמרו לי שאני נראית אחד לאחד כמו שהייתי חיילת".

   

  רועי אסף ב"פרופיל 64" (צילום: גיא קרן) (צילום: גיא קרן)
  רועי אסף ב"פרופיל 64"(צילום: גיא קרן)
   

  גם עבור רועי אסף בן ה-34, שמגלם בסדרה את אבנר, קצין צנחנים מורעל, השירות הצבאי בתיאטרון צה"ל לווה ברגעים קרביים לגמרי. "לקראת סוף השירות הפכתי למפקד התיאטרון והעליתי מופע יחיד שנקרא 'איפה השק"ם?!' . הגעתי למוצב בהר על גבול לבנון בצפון והיתה שם כיתת כוננות – משהו כמו 14 חיילים. כשהתחלתי את ההצגה, הם ישבו דרוכים ככה עם הנשקים עליהם ובאמצע פתאום היתה אזעקה. כולם קמו בסערה ויצאו החוצה, נשארנו באולם אני ועוד חייל אחד

  שמשום מה לא יצא איתם – לא יודע למה. שאלתי אותו אם הוא רוצה שאני אמשיך את המופע, הוא אמר כן ומצאתי את עצמי מופיע מול חייל אחד במשך חצי שעה". אסף מוסיף גם כי מתוקף תפקידו הוא היה מפקד של חבורת הפיג'מות – עודד פז, אילן רוזנפלד וקובי פרג', הסדרה שבה פרידר מככבת ממש בימים אלה.

   

  השחקן דוד שאול בן ה-24 שירת בלהקת הנח"ל, וגם לו יש זיכרונות דומים. "הופענו הרבה פעמים במוצבים, היינו עושים להם מערכונים ומנגנים להם, אבל קטע אחד שזכור לי במיוחד היה ביום העצמאות. יצאנו מתל אביב השמחה והגועשת בערב החג למוצב ליד לבנון. היו שם שמונה חיילים והאווירה היתה ממש כאילו רוחות רפאים מסתובבות שם, דממת אלחוט. הבנו שככה הם הולכים לחגוג את ערב העצמאות שלהם, והוצאנו את כל הציוד והתפאורה, התחלנו להופיע לארבעה חיילים כי האחרים הלכו לשמור, אחרי שסיימנו את ההופעה, עשינו להם גם מסיבה. אתה מוצא את עצמך רוקד עם ארבעה חיילים, זו אווירה מיוחדת ומרגשת".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיא קרן
  דנה פרידר ב"פרופיל 64"
  צילום: גיא קרן
  לאתר ההטבות
  מומלצים